Blog

1000 důvodů, proč je Hradec lepší než Pardubice

Montekové versus Kapuleti, Američani versus Rusáci, Microsoft versus Apple nebo cyklisti versus řidiči? Zapomeňte, největší nenávist, kterou kdy lidstvo spatřilo, panuje na východě Čech mezi Hradečákama a Pardubičákama. Jenže tenhle boj maj perníkáři dávno prohranej. Proč je Mechov prostě lepší?
AddThis

1. Znáte takový to dětský pravidlo, že když vám někdo závidí, je na vás hnusnej? Tak Pardubičáci se z Hradce můžou zvencnout. Naopak je to mnohem klidnější.

2. Hradec má lízátka a lepší čutálisty i hokejky – v Tipsport extralize je druhej, zatímco perníkáři jedenáctý. A ve fotbale hraje o postup, kdežto ty druhý najdete v tabulce někde uprostřed.

3. Hradečáci nedejchaj odpad z chemiček jako v pardubickým Semtíně, takže neumřou o pět let dřív.

4. Mají lepší hromadnou dopravu, proto jim Pardubičáci povolili používání městský karty i ve svejch pojízdnejch hajtrách.

5. Na Hradec aspoň šáhnul pořádnej architekt, Pardubice Salonem republiky nikdy nebyly. A nebudou, samozřejmě.

6. Chlubit se výrobou perníku je z nouze ctnost.

7. Není lepší mít ve znaku pořádnýho lva než uřízlýho koně z jatek?

8. Jediný, co o Pardubicích ví okolní svět, je, že má koňodráhu, perník a krematorium. Hlavně to krematorium.

9. Už jste někdy viděli tak ucpaný město, jako je Perníkov? Je ucpanější než záchod na ukrajinský ubytovně. No jo no, každej nemůže mít Gočárův okruh, my víme.

10. Hradečáci maj pořádnou kulturu – Klicperák, Drak, filharmonie, festivaly a další akcičky… Ale Kulturní dům Hronovická a Východočeský divadlo v Pardubkách? Tůdle! To už je lepší zajít do Klece.

11. Proč je kolem Pardubic plot? Aby do tý díry nikdo nespadnul.

12. V Hradci najdete lepší univerzity, takže jsou tam lidi prostě vzdělanější. Pardubky se můžou chlubit leda dobrou chemičárnou.

13. Jeli jste na výlet, jenže nemůžete najít nic, co by stálo za vidění? Proboha, asi jste zabloudili do Pardubic! Otočte to na Hradec a ponořte se do středověkejch skvostů nebo Obřího akvária.


(tohle nemá cenu vyjmenovávat, to ví každej)


999. V Hradci žily samý osobnosti – Tyl, Erben, Čapek a tak. Z Pardubic je možná tak Julián Záhorovský ze SuperStar. Pešek!

1000. Další důvody snad ani není potřeba víc rozvíjet, ne? A to, že perníkáři maj Glóbus, Afi Palác a letiště, nic nezachrání. Sláva vítězům, čest poraženým!

AddThis
6 comments
KlaraMachovaMolkova
KlaraMachovaMolkova

Je mi úplného jedno, že nějaký blbeček porovnává dvě odlišna mesta a snaží se vyvolávat spory.....

Stejne rychle vymyslím 1000 duvodu proc jsou Pardubice lepší, ale už nenajdu ani jeden důvod proc bych to mela dělat. Co mi ovšem neskutečne vadi je to,ze pisálek nerozezná rozdíl mezi PARDUBICAKEM a PARDUBAKEM. Ted tedy nevím.......psal o Pardubicich nebo Pardubickach?

Pavlinice
Pavlinice

Co si budeme povídat, kamarádka z HK mi neustále říká jak to v PCE žije a že Hradec je mrtvý :-)

Nenávist je spíš silnější ze strany Hradce, Pardubky je mají tak trochu na salámu :-)

LukasT
LukasT

V tomhle divném pseudosporu jsem zřejmě na straně Hradce, nicméně Pardubicím jsou upřeny osobnosti. Co třeba takový Dominátor?

Libor
Libor

" 1. ZNÁTE TAKOVÝ TO DĚTSKÝ PRAVIDLO, ŽE KDYŽ VÁM NĚKDO ZÁVIDÍ, JE NA VÁS HNUSNEJ? TAK PARDUBIČÁCI SE Z HRADCE MŮŽOU ZVENCNOUT. NAOPAK JE TO MNOHEM KLIDNĚJŠÍ. "

no podle prvniho pravidla to spis vypada ze opak je pravdou...:-) 


ad: zmíněné obří akvárium v HK mě docela dost zklamalo. Určitě to není místo, kam bych se někdy vracel nebo ho někomu doporučoval. Za celkem dost penez hodne malo muziky...


PS: Pce urcite nemaji zapotrebi se srovnavat s mestem jako je HK a vymyslet takoveto nesmysly typu "

1000 důvodů....."

RadimBotek
RadimBotek

Z pohledu nezaujatého Zlíňáka žijícího v Praze Pardubice jasně vítězí, zatímco v Hradci je... nic.

Jarka
Jarka

Bledá závist... Pardubky jsou svým půvabem nedostižné. se projděte kolem divadla k Zelené bráně, Pernštýnským náměstím k zámku, parky, Labe.. gotika, renesance i baroko, kam se Hradec hrabe. Jo a to ještě nezmiňuju 2x Café Bayer, mňam :-)

Podobné články: Blog

Google+