Blog

11 druhů borců za volantem MHD

Věděli jste, že řidiči v emhádéčku jsou ve větším stresu než piloti dopravních letadel? Určitě jo, je to na nich totiž znát. Při výstupu vám rozhodně nezamávají. My jsme je ale odhalili a došli k závěru, že jich existuje rovnou několik kategorií.
AddThis

1. Gentleman

Pěkně hezky počká, až z tý obrovský vzdálenosti doběhnete na zastávku, vyplivnete duši… a pak vám před nosem zavře dveře a frčí nasrat lidi na další zastávky.

2. Gerontofil

Počká, až důchodci nalezou do dveří autobusu, ale nepočká, až si sednou, takže pak radostně lítaj s holema mezi sedačkama.

3. Dobrotisko

Vyloženě miluje hendikepovaný cestující a tryská z něj empatie. „To jste si nemoh̓ pro tu plošinu zazvonit dřív?“

4. Jarda Jágr

Nosí modrou bundu dopraváků, na hlavě má deku à la Jarda. Není zvyklej na lidi, a když se ptáte, kudy jede, neochotně mumlá.

5. Brzdič

Jezdí jak hovado a brzdí před každým kamenem na silnici. A co jich po cestě potká! Z těhotný by vytřás̓ dítě.

6. Zvoník od Matky Boží

Tenhle typ se vyskytuje hlavně v tramvaji (pro cizince v „šalině“). Neopovažte se mu zkřížit cestu, jinak vás desetiminutově prozvoní a ohluší všechny zoufalce, co veze na smrt.

7. Smraďoch

Když jede z konečný, kde nikdo nenastoupí, povolí si střeva. Jenže ono to je cejtit a pěkně se to po buse rozleze, takže na další zastávce čeká cestující tchoří nora.

8. Zavírač

Ještě ani neotevřel dveře a už zvoní, tůtá a bliká, že se zase zavíraj. Že je venku i vevnitř máma s kočárkem? Nezájem.

9. Řidič lanovky

Kvalita jeho práce jde nahoru a dolů. Jeho práci bychom si chtěli vyzkoušet. Na den.

10. Sympaťák

Ale ten je nudnej, takže o něm samozřejmě nepíšeme.

11. Schumacher

Seká zatáčky jak Baťa cvičky. Škoda, že v emhádéčku nejsou pásy. Semir Gerkhan hadr. A když vás dostatečně omlátí o tyče, tak povzbuzuje repráčkama k rychlejšímu nastupování.

AddThis
7 comments
EvaLukacova
EvaLukacova

Taky jsem se pobavila, ale nad tím jak tohle může někdo napsat. Gentleman? Od malička Nás učili, že lidi čekají na autobus a ne obráceně. Ono si pak na další zastávce ostatní stěžují na zpoždění.

Gerontofil? Oni lidi s holemi taky rádi debatují mezi uličkami a neberou ohled na to, že zdržují ostatní.( Přece musí Marii hned teď sdělit kde mají slevy ). Takže taky bezohlednost. Hendikepovaný? Myslí si, že mají absolutní přednost a vše se podřizuje jim ( někteří mají průkazy na bolest zad, ale tašky s nákupy a to podotýkám nejsou malé unesou a jsou sobecky vůči ostatním spolucestujícím.

Jágr? Když se Vás dotycný-á ptá vždy když jedete a jen proto, že přece nebude číst jizdní řád, tak Vás to opravdu moc nebaví. A to se opravdu někdy slušně nezeptají, ale houknou na Vás jak kdyby jste byl povl. Brzdič? Tohle může napsat neznalec Našich silnic. Městskou jako hovado? No to snad ani nejde po městě. Zvoník? Řidič odpovídá za lidi za sebou, takže ostatní řidiči by měli být znalci předpisů a vědět, že když autobus vyjíždí v obci má přednost. Smraďoch? Víte jak jsou cítit různý cestující? Smrdí chlastem, dýmem, potem, levnými voňavkami atd..to řidič dýchá celou směnu. Zavírač, tak k tomu moc nemám. Snad jen to, že spousta lidí vykecává před autobusem a myslí si, že ridič počka až si to řeknou a v klidu nastoupí. Řidič lanovky? Ano souhlasím zkuste si to a pak vše napište znova. Sympaťák? Proč nudnej? Spíš se na lidi usmívá a nepřipustí si k tělu žádného věčného stežovatele. a konečně Schumacher....každý cestující se má držet a popřípadě sedět na sedačce. Ale pokud se houpou na tyčích určených k držení a nebo běhají po autobuse( to jsou dítka maminek, které je nemají čas hlídat ´, protože zrovna mají důležitější práci) a nebo růzě porušuji přepravní řád pak všem takovým příjde, že jedete rychle a kroutíte zatáčky.

Co dodat nakonec? Pane pisateli tohoto článku, strašně ráda bych Vás jednou potkala jako řidiče autobusu, ale to každý nedělá protože neunese tuhle odpovědnost a nevydržel by nálady spousty mrzutých cestujících. A konec konců by mu na náladě nepřidal ani dnešní provoz, kdy si lidi jedou 200m autem pro pečivo.

Přeji pěkný den.


Josef Nezerka
Josef Nezerka

No já bych doporučil tomu kdo to napsal si to na rok vyzkoušet jak se chovaj lidi v busu ... mluvil by pak určutě jinak... a podotýkám že nejsem řidič busu.....jen "pozoruju" lidi jak se chovaj....

MatejVozdek
MatejVozdek

Bez toho bezduchého útoku na Brno by to byl docela vtipný článek... Takhle si o pánů autorovi myslím své :/

Podobné články: Blog

Google+