Blog

11 historických událostí, které by zásadně změnila existence mobilu

Pokud jde o mobil, lidstvo neodpustitelně zaspalo. Kdyby ho někdo vynalezl o něco dřív, mohla být historie mnohem, mnohem lepší. Sledujte.
AddThis

Bitva u Marathonu

Na samotný průběh bitvy by asi mobily vliv neměly, ale po slavném vítězství Athéňanů nad Peršany by nemusel chudák Feidipidés nikam běhat. Prostě by se brnklo do Athén, že to je, a hurá plenit a drancovat. Možná by vlastně stačila SMSka. A světová města by nebyla každý rok beznadějně zaplombovávána partou uřícených elasťáků.

Ukřižování

Ježíš by to svoje chození po vodě a probouzení mrtvých pravidelně vystavoval na YouTube. Místo kázání pro pár desítek hipíků by svá poselství pravidelně tweetoval a stal by se tak populárním, že by si ho prostě nikdo ukřižovat netroufl. Tomu se řiká štígro. Akorát nevíme, co by teď viselo v kostelech.

Objevení Ameriky

V roce 1000 našeho letopočtu objevil Leif Ericsson Ameriku, checknul se na FourSquare a získal tak Mayor badge. Kolumbus tak o 492 let později mohl klidně zůstat doma a umřít na mor jako neznámý chudák.


Jo a tuhle Vangelisovu odrhovačku jsme nemuseli nikdy v životě slyšet. Nebylo by nám líp?

Mistr Jan Hus

Kdyby si Honza pořádně přečet podrobné informace a program události Grilování v Kostnici, na kterou tak lehkovážně přijal pozvání, možná by si to rozmyslel, nikam nejel a uživatel Zmikund by se s tym musel smířit.

Napoleon v Rusku

Napoleon přes appku norského radaru zjišťuje, jaká bude v Rusku zima, a nikam netáhne. Zkusí zabrat třeba Španělsko. Tam je teplo, moře a spousta sangrie k vypití. A opálené španělské prdelky v plavkách. Fotí si je a futruje na Instagram. No nebylo by to lepší?

Abraham Lincoln

Kdyby se Abe Lincoln toho památného večera 1865 rozhodl, že prostě do žádného pitomýho divadla nepůjde a místo toho radši bude mastit na svém iPhonu třeba Tetris, mohl být naživu ještě leta.History-seen-through-Instagram-4

Dobití jižního pólu

Nebohý Robert F. Scott po cestě na jižák zjistí, že už se mu tam checknul Amundsen, může to otočit, dojet domů a pak si s tím hipstrem navzájem třeba rozbít držku někde před barem. Takhle mu to přineslo jen hodně smutku, hodně pláče a do pár dnů i mrtvoláče.

Nikola Tesla

Nikola dojel na to, že mu většinu jeho super nápadů ukradl Edison. A zatímco Tesla chtěl všechny ty svoje zlepšováky nabídnout lidem zadarmo, Edison si na nich namastil kapsu. Kdyby to chudák Tesla hned po vymyšlení prdnul na svoji facebookovou zeď, mohli jsme mít dneska už bezdrátový přenos energie a spoustu dalších science fiction vynálezů.

Operace Overlord

Vylodění v Normandii tehdá ve čtyřicátým čtvrtým nacisty dost zaskočilo. Na západní frontě furt klid a najednou tohle. I tak byly ale ztráty na straně spojenců obrovské a nebýt momentu překvapení, čert ví, jak to tehdá dopadlo. No a teď si představte, jak těžké je udržet tajemství, když v tom hrají roli tisíce mladých vojáků, co zejtra už můžou čuchat písek pláže zespoda. To by bylo, aby se alespoň jeden neutweetnul. Takže tohle je jediný příklad, kdy by mobily dějinám asi moc nepomohly.

Ufo v Roswellu

Jedna z nejzásadnějších ufologických událostí na světě se odehrála v roce 1947 v americkém Roswellu, kde jistému farmáři zbuchnul na pozemek létající talíř. Bohužel existuje jen pár rozmazaných fotek a pak chlápci v černých oblecích odvezli talíř, zrakvené emzáky i milého farmáře a už je nikdo nikdy neviděl. A přitom už to všechno mohlo bejt dávno krásně na Instagramu. A my bychom s jistotou věděli, jestli to byl fejk, anebo pravda.

Kurt Cobain

Kdyby Kurt napsal na svoji facebookovou zeď, že je mu ouzko a smutno, nemusel pak tu skutečnou ohodit svým vzácným geniálním mozkem. Von by někdo přijel, podrbal by ho za uchem, pod bradou, a zas by bylo dobře. A dneska už z něj mohl být šťastně olysalý a světem zapomenutý alkoholik. A mohʼ si tu hlavu ustřelit pěkně v soukromí, kdy už by to nikoho netankovalo.


A jak mu mohlo bejt hezky, kdyby měl mobil.

AddThis
7 comments
RobertKott
RobertKott

Jen pro tvoje info Mojžíš převedl izraelity pres rudé moře a rozestoupila se před ním voda, Ježíš po mí chodil pokud komentujes tak si to nejdriv zjisti

navitheripper
navitheripper

Operace Overlord - Autore, že by byli Němci zcela nepřipraveni to se říct nedá, když zde bylo zbudováno opěvnění a 2 brigády včetně dělostřelectva, které tam Rommel rozmístil.
Nepřipraveni byli spojenci, protože měli rok starou špionáž pobřeží, která obrané postavení atd během toho roku neobsahovala. A už v té době meli telefony a poštu víme? Všichni vojáci nesměli s niký mmluvit, volat ani psát.. takže by to na nic asi vliv nemělo.

navitheripper
navitheripper

Co by měli Athéňané a jejich spojenci plenit po bitvě u Marathonu, když Persie utočila na ně? Jako že by začali plenit sami sebe?

RobertKott
RobertKott

Znáte to rčení kdyby........ trochu článek o ničem a ani vtipné to není

carodejkaps
carodejkaps

roman "A zapadni fronte klid" (Im Westen Nichts Neues) mapuje prvni svetovou takze s tim vylodenim v Normandii je to trochu mimo


MartaK
MartaK

Dobití? Opravdu?

Podobné články: Blog

Google+