Blog

11 rad, jak nakládat s introvertem

Určitě nějakého introverta znáte. Moc nemluví, nejradši si někde bokem čte. A když se ho snažíte mocí mermo kontaktovat a zatáhnout do nějaké taškařice, začíná prskat, rozčilovat se a pokouší se uniknout. Pozor, zahnaný do kouta může být pekelně nebezpečný.
AddThis

Introverti jsou plaší a pečlivě si hlídají svou energii. Pokud se s nimi chcete seznámit, musíte pomaloučku, polehoučku. Takhle.

1. Tempo

Na introverta pomalu. Pokud máte jenom chvilku, ani to nezkoušejte, ať si je introuš sebemilejší.

2. Prostor

Introverti žijou v takové imaginární bublině. A jestli je něco dokáže totálně rozhodit, je to zásah do jejich intimní zóny. Tak se k nim přibližujte zvolna. Po kouskách.

3. Aktivita

Představte si, že máte plnou hlavu nějakého zapeklitého problému, a někdo vám najednou začne vyprávět veselou historku. Nepříjemný, žejo. No a introverti mají pořád plnou hlavu. Takže je pokaždé vyrušíte. Tak si vždycky rozmyslete, stojí-li to za to.

4. Manévry

Jakmile vidíte inkriminovaného sedět někde na kanapi a čumět do blba, je fajn, když se nepohrnete přímo k němu. Zajděte si pro časák, mrkněte z okna, cokoli. Ať si ho nevyplašíte.

5. No comment

Jasně, že by vás zajímalo, jak se tadyhle introvert má, kde byl a co dělal. Počkejte ale, až vám to poví sám. Zbytečně na něm vyzvídat je zbytečné.

6. Ticho

Když nemá introuš alespoň deset minut na přípravu věty, je ve stresu. A to nechcete. Nechte mluvit ticho, on už se ozve.

7. TICHO PODRUHÉ

Stejně tak je ticho svého druhu komunikační prostředek. Takové to pěkný veselý ticho. Prostě nemusíte pořád mlít pantem. Že někdo konstantně mlčí neznamená, že je uraženej nebo že nemá co říct. Jen významně mlčí…

8. Drobné dárky

Přineste mu čaj. S medem. Nebo knížku. To mají rádi. A nečekejte nic na oplátku. To nemají rádi.

9. Dotek

Na dotyky zapomeňte. Chcete snad introverta úplně rozhodit? Leda, když vás k tomu objekt sám vyzve. Jinak je to tabu.

10. Alkohol

Po alkoholu se někdy takový introvert změní na exroverta. Ale bacha, musí se s mírou, jinak to zase přeskočí zpátky.

11. Balení

Pokud už jste tak mimo, že si chcete nabalit nemluvného introuše, musíte zlehka. Vlastně spíš počkat, než on začne balit vás. Což je na dlouho. Ale vybrali jste si to sami.

AddThis
17 comments
LenkaStr
LenkaStr

@debbiech Ono je totiž strašně závadné, pošahané a hádám, že taky dětinské,  vyjádřit v blogu svůj postoj k téhle snůšce kravin, že? Ztotožňuju se s každým slovem, které autorka napsala. Introvert není hipogryf.

debbiech
debbiech

@LenkaStr @debbiech Introvert ke vší smůle není hipogryf. A stejně tak Čilichilli není psychologický magazín, takže pokud hledáte fakta a ne "snůšku kravin", směrovala bych vás někam jinam, no :D . Bylo mi ctí. 

LenkaStr
LenkaStr

Já tu ale nemluvím o faktech nebo psychologickém magazínu. Pouze o vašem komentáři.

BalathaSebra
BalathaSebra

@LenkaStr Jojo, podle všeho je to strašný zločin. Zkrátka a jednoduše se jí nelíbí to, že tu šíří takovéhle blbosti. Třeba ani ne protože autor původního článku myslí jako vtip, ale proto, že někteří chytráci to začnou aplikovat. @debbiech Co konkrétně se vám na tom nelíbí? Naprosto stejná míra rejpavosti, jako je v tomhle původním? 

LenkaStr
LenkaStr

@BalathaSebra  No přesně, já se téhle snůšce pitomostí klidně zasměju, ale nechápu, co je závadného na tom, že ji někdo po svém oglosoval. Kdybych ten článek (tenhle původní) měla brát vážně, tak by moje glosy zavařily wodpad ;-) 

EliskaKorySlavatova
EliskaKorySlavatova

5. je blbost. Aspon pro mě, a já se teda mám za aspon částečnýho introverta. právěže introverti nezačnou sami, ne? já nikdy nezačínám... já mluvím jen s ukecanými lidmi.

Nyteshade
Nyteshade

7 tesat do kamene! To, že člověk nemá potřebu bez přestání žvatlat o počasí a podobných nesmyslech, ještě opravdu neznamená, že vás nenávidí a odmítá s vámi komunikovat...Jinak bych řekl, že nic moc - specifikum takového introverta je jaksi právě to, že sám obvykle mluvit nezačne. :-)

Weru
Weru

a sakra. :D no, ale vybrala jsem si to sama, so, wish me luck :D

John Powder
John Powder

Autor(ka) je zřejmě extrovert - blahopřeji!! - takže se ani moc nedivím, že toho o psychologii moc neví...;) ...ty rady jsou možná tak vhodné pro nakládání se Schizoidní osobností - s Introverzí to rozhodně moc společného nemá...;)

Stormagedon
Stormagedon

Takový to jak jsem pravý opak a trochu tomu všemu nerozumím...! :D

wtfblesk
wtfblesk

jsou tam dve 7cky z toho o tom medu na me nesedi jinak vse perfektne.... a nejhorsi na tom je ze kazdej otravuje hlavne kdyz uz muze bejt klid tak se nekdo naskytne a neco chce...

l0v3
l0v3

A která je ta rada č. 11? 

Te_Rush
Te_Rush

Hmm, tak asi 4 body na mě sedí. Sakra... :D Hlavně ten bod s alkoholem :D

Gigigi
Gigigi

Kruté, ale pravdivé :D

Podobné články: Blog

Google+