Blog

11 věcí, které nechyběly ve vaší školní jídelně

K výdejnímu okýnku jsme si chodili pro vdolky, šišky s mákem, buchtičky se šodó nebo haši a pak si je nadšeně nosili ke stolečkům se dřevěnýma (v horším případě plastovýma) židličkama. Jaký byly nezbytný atributy každý školní jídelny, do který jsme chodili?
AddThis

DOZOR

Estébačka učitelka, která nás občas nutila i dojídat a byla nervózní, protože ona ještě nejedla.

PLASTOVÝ UBRUSY 

Přidělaný ke stolu železnejma sponkama. 

LÍSTKY NA OBĚD

Vždycky se rozmočily nebo ztratily. Ale pak je nahradil čip nebo karta a bylo po srandě. Pak se ztrácely čipy.

VÁRNICE

Buď byl čaj jen neslazenej, nebo moc přeslazenej. A když jsme jó zlobili, „potěšili“ nás i něčím, čemu se říkalo bílá káva. Ale bylo to jen hašený vápno s cukrem asi.

DURITKY 

Tyhle nesmrtelný skleničky byly na čaj ideální – nedalo se to chytit, jak to bylo horký. A když jste ji rozbili, komu jste tím prospěli, co?

KOMPOSTOVÝ MISTIČKY

Dávaly se do nich i okurky nebo slazenej tvaroh.

OBŘÍ PLASTOVÝ TÁCY

Menší z nás to sotva unesli a polívku jsme si vždyky vycintali. Pak to u okýnka ošmrdlala hnusným hadrem uklízečka a dala ostatním do oběhu. 

KUCHAŘKY SE SÍŤKAMA

Většinou prostorově rozměrnější paní ve středním věku. Nebo starší. Občas byly milý a přidaly knedlík navíc. Třásly se jim u toho sádelnatý ruce v takovejch těch bleděmodrých úborech bez rukávů.

DEKORACE

Umělá kytička ve vyřezávaný vázičce (do který jsme schovávali zbytky jako Mr. Bean) a dřevěný pičičandy na stěnách většinou nechyběly. Nebo špatně zarámovaný fotky daný obce před sedmdesáti lety.

KÝBLE NA ZBYTKY A PŘÍBORY

Nejhnusnější součást každý vývařovny. Dovnitř radši nekoukat. Protože byste mohli zjistit, že něco kouká na vás.

KACHLIČKY

Jsou všude – na zemi, na stěně a vždycky vypadaj jak z minulýho století.

AddThis
1 comments
RedHeadLena
RedHeadLena

rozbití duritky? to snad ani nešlo, ne? a my měli v jídelně ještě i tácy z nejaké hliníkové slitiny, zespodu na tom narůstal vodní kámen, zvrchu mastnej film, a celý to bylo domlácený jak cigánský hračky

Podobné články: Blog

Google+