Blog

12 důvodů, proč to má vesnická holka v Praze těžký

Všichni si ceníme žen a dívek, které umí házet vidlemi a nerozhází je pavouk ani rohlíky vyprodané před polednem. Opravdu. Prahu ale často nerozdejchá ani tahle nezdolná bytost.
AddThis
 • Autorka: Linda Pacourková
 1. Je zvyklá na milé prodavačky, se kterýma si dokonce tyká. Ale… v Albertu v Holešovicích dostane tak maximálně pojeb za to, že pomalu skládá nákup do tašky.
 2. Nechává dýško i korunu a všichni jsou jí vděční. Ale v Praze má nejasný pocit, že jí chce servírka narvat jejích sedm korun zpátky do ksichtu.
 3. Parkuje u baráku na zahradě, kde má dost místa. A celkově řídí s klidem v duši. Uprostřed města se parkuje na blikačkách kdekoli a projet celou Prahu bez komba Neurol/RedBull je nesmysl.
 4. Je milá a kamarádská na všechny okolo sebe. Ale v Praze to bude akorát všem podezřelý, protože vidět usmívající se holku po ránu v metru je… děsivý.
 5. Ráda usíná za ticha, nejlépe s pootevřeným oknem. Ale v hlavním městě si na noc otevře okno jenom magor, který má rád hluk sirén, příjezdy autobusů a křik opilých lidí.
 6. Kromě sobotního večera nemusí řešit, co na sebe. V Praze si to ovšem rychle rozmyslí, protože kritickému oku Pražáka nic neunikne. Obzvlášť když Pražák ví, že tuhle módu nosil před třemi lety u babičky na zahradě. Pokud nejste na Letný. Tam je možný všecko.
 7. Nikam nepospíchá a má na všechno dost času. Tak ne asi, když jim jezdí autobus jen ve středu a v dubnu. Ale tady se dobíhá i metro, který jezdí každý dvě minuty. Protože čas jsou peníze.
 8. Ráda by šla v Praze na Petřín.  O víkendu. Když je hezky. Ha ha ha ha ha ha.
 9. Nebojí se jakýkoli práce. Lidi, co pracujou tvrdě, jsou v Praze podezřelí. Normální je mít automatickou odpověď, která tomu nechápavci na druhé straně vysvětlí, že jste od do někde jinde a máte otravovat někoho jinýho. Kdo má taky automatickou odpověď.
 10. Věří, že si najde samostatného, věrného a chytrého partnera. …no. Chytrýho možná, no.
 11. Má ráda zvířata. Už jen z principu. Tady máme ZOO. A petshop. A to stačí.
 12. Je to celkově taková pozitivní slečna. Tady… tě to přejde, holka. Neboj.
AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

COOKIES
Google+