Blog

12 klíčových bitev mezi Prahou a Brnem

Praha je matkou měst, Brno otcem. Obě města jsou krásná, výjimečná, ale které je lepší. Jen si to přiznejme, souboj mezi oběma městy hoří neustále. Čtěte.
AddThis

1. pinďouR

Brno jednoznačně vítězí. Jednoho má přímo na náměstí. A k tomu si teď přičtěte ten mrakodrap. Otázkou zůstává, jestli si tu něco tak trošku nekompenzují. Ale to je jiná věc.


2. Novinářské kauzy

Zatímco v Praze máme všechny ty kmotry a mezinárodní gangy, v Brně vyšel strhující článek o hořícím pařezu. Takže tu máme další bod pro moravskou metropoli a hlavně její žurnalisty, kteří dokážou udělat poutavý příběh z čehokoli.


3. Jazyk

Uznáváme, v Praze mluvíme jako prasata. Brňáci hovoří gramaticky správně a čistě. Akorát jim nikdo nerozumí už u Šlapanic.


4. Veřejná doprava

Tramvaje jsou fajn. Ale ŠALINA, to je slovo jako stehno. To má švuňk. Všichni by měli mít šaliny. Neni to náhodou na petici? ŠALINY PRAZE? A metro je na spadnutí, takže takovýty výkřiky "Nemáte metro" budou brzo taky pasé.


5. Hrad

Špilberk? Muheheheheee. To myslíte vážně?


6. Hudba

Brněnská alternativa je pojem a místní kapely křižují republiku v jednom kuse. Leckterá pražská hvězda naopak smutně lká do prázdného sálu už v Mělníku. Pražská sláva, polní tráva.


7. internety

Pardon, Praho, ale takový stránky, jako je Žít Brno, to tu prostě nemáme. I kdybysme se na hlavu stavěli.


8. Výdrž

Dáme si pár drinků v Karlových lázních a hned se cejtíme jako největší rioteři? Zkuste se v Brně prohalekat nocí, a teprve poznáte, zač je toho loket.


9. Oblíbenost

Zatímco Brňáky nemají rádi jenom na Moravě, Pražáky svorně nenávidí celé Česko.


10. Kočky

Máloplatné, plnokrevné Jihomoravanky jsou nejlepší. Právě proto si je taháme do Prahy, aby nám tu dělaly parádu.


11. Příroda

Počítáno na stromy, možná by to bylo na stromy, kdo ví, ale jen na jednom místě v republice, co v republice, na světě mají takřka v centru města úplné arboretum.

x2014_03-brno_je_zlata_lod-tema-luzanky-1a-926x616.jpg.pagespeed.ic.PrZa6jUOKK

12. D1

Tahle dálnice není žádná výhra ani pro jedno město. Jediné, co dělá, je, že doslova a do písmene Prahu a Brno spojuje. To se holt nedá nic dělat.


A máme tu výsledek. Brno by vyhrálo celkem s přehledem 9:3. Uvidíme, jak to dopadne v nové reality show Trosečníci na D1.

Banner_Trosecnici_D1_728x90
AddThis
5 comments
MrMyAss
MrMyAss

Nádherná ukázka pokřivenosti charakteru (nejen) pražské mediální žumpy. Dělat si prdel z menších a méně významných měst. Ha ha ha. Dementi. Radši budu bydlet na hnoju na konci světa, než abych byl bezcharakterní navoněná svině z Prahy. 

rob24
rob24

jo něco je srandovní, hlavně ten hořící pařez ... ale srovnávat to takhle, to je jak kdyby v německu srovnávali berlín s prahou jako dvě hlavní města, tak praha by vypadala jak město (s prominutím) "senokřupů"

Podobné články: Blog

Google+