Blog

12 vysvětlivek moderních slovíček ze sociálních sítí

V dnešním světě kompjůtrů, youtuberů a bezlepkových těstovin je občas těžké se zorientovat. Na sociálních sítích obzvlášť. Vysvětlíme vám základní pojmy.
AddThis

Avo toast

Chleba, na kterým je nahňahňaný avokádo. Na tom ještě většinou leží něco, co zrovna zbylo v kuchyni – vejce, jahody, zrní, salát. Stojí to minimálně 150 korun a je to must have (musíte mít) v galerii Instagramu.


DIY

Zkratka Do It Yourself. Věc, kterou jste si vyrobili nebo upravili svépomocí. Holky rády všechno zdobí třpytkama, korálkama, nápisama, bambulkama, prostě libovolným bordelem z obchodu pro bydlenky. Náš tip – vezměte kalhotky a prostřihněte jim díru v rozkroku. Skvělý DIY dárek pro přítelkyni nebo nezadanou kamarádku.


OOTD

Outfit Of The Day. Hadry, co máte dneska na sobě. Cokoliv, co si vezmete, je outfit. Když se v tom vyfotíte a dáte k tomu tenhle hashtag, gratulujeme, stává se z vás módní bloger.


BFF

Best Friends Forever. Označení, co používaj holky pro tu buchtu, co se s ní poslední dobou nejčastějc fotí. Zhruba po tejdnu už je to blbá kráva a objevuje se zcela nová BFF.


Latte art

Obrázek v mléčný pěně na vrchu kafe. Teď je trendy jednorožec. Když si objednáte kafe a máte nahoře v pěně obrázek, MUSÍTE to vyfotit na Instagram. Jinak jste nuly, co nemaj život.


Matcha

Takovej zelenej čajovej prášek, ze kterýho se teď dělá všechno. Kafe, jídlo, možná i boty.


Despacito

Song, co už má tři miliardy zhlédnutí na YouTube. Naprosto generická sračka, průměrná španělská popová nuda. Proto takovej úspěch.


Unboxing

Rozbalování balíčku. Blogerce přijde balíček, a ačkoliv přesně ví, co v něm je, protože si ho objednala, natáčí video o tom, jak ho rozbaluje a je překvapená z toho, co v něm nachází.


Haul

Ukazování toho, co jste si koupili. Ale bacha, jestli je to toaleťák, mast na hemoroidy a olej do motoru, tak to je sice taky haul, ale tim se nikdo nechlubí. Musí to bejt kabelka Dior, něco s jednorožcem, topík, vyráběč avo toastů, pět kilo matcha a paletka stínů.


Babymoon

Dovolená s partnerem, když je holka v tom. Dřív se tomu říkalo vopruz.


 Tl,dr

Too long, didn’t read. Když někdo napíše dlouhej status a vy jste ho sice četli, ale chcete ho hrozně setřít v komentářích, napíšete tohle. A máš to, ubožáku.


Facepalm

Gesto, který děláte při čtení tohohle článku. Dlaň na obličeji a zoufalství.

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+