Blog

13 důvodů, proč jsou učitelé začátkem roku na mašli

Prvního září mají mnozí kantoři vyznačený ve svých učitelských zápisnících krvavě červenou propiskou. Roztáčí se kolotoč povinných třídnických hodin, známkování, odmlouvání, otrávených ksichtů a hysterických rodičů. A pedagogická rada na začátku roku jednomu na důstojnosti taky nepřidá.
AddThis

1. Do práce

Končí dva měsíce krásného, sladkého, placeného volna. To je sama o sobě katastrofa. Obzvlášť pro ty šťastlivce, kteří nedostanou na léto výpověď a nemusejí si po šedesát dva dnů na živobytí vydělávat v Mekáči.

2. 45 minut

Život učitelů se opet začne odehrávat v pětačtyřicetiminutových cyklech. Na zvonění zvonku se budou těšit jak Pavlovovi pejsci.

3. Moje prázdniny

Každého pedagoga čekají na rozjezd slohovky, vyprávění či výtvarné počiny na téma „Co jsem dělal o prázdninách.“ Ušetřeni jsou snad jen matikáři, fyzikáři a chemikáři. A to ještě kdo ví jestli.

4. All inclusive

A zatímco pedagogové vyrazili na koupačku maximálně na Mácháč, žáci otráveně vypráví, jak byli letos zase s fotrem a máti na Kanárech nebo na Zélandě. A že ten all inclusive zájezd byl zase vopruz.

5. Letní vzdělávání

Učitelé se přes léto dovzdělávali na školeních a hovoří zase o něco preciznější angličtinou. Ale děti, co přes prázdniny nakoukaly Breaking Bad, je okamžitě ztrapní hovorovými hláškami a perfektním přízvukem.

6. Oděvy

Žákyně naklušou do lavic v nových hadříkách, učitelkám nezbývá, než vyrazit v kostýmku, ve kterém chodí první den do školy už deset let.

7. Plány

Přestože učitelé za ta léta přesně vědí co a jak budou učit, musí to jako každý rok všechno přeformulovat do nějakého nesmyslného školního vzdělávacího plánu.

8. Ksichty

Kromě nadaných dětí budou v každé třídě sedět minimálně tři až čtyři unudění lempli, rozhodnutí jakoukoliv snahu učitele o vzdělávání zadupat už v zárodku.

9. Drzost

Přes prázdniny sežrali žáci všechnu moudrost světa, takže zkouší, co kantor vydrží. A nejhorší jsou ty momenty, když vyučující nepřijde s ničím peprným, jak je uzemnit.

10. O rodičích a dětech

Starostlivé matky zahltí na začátku roku každého třídního informacemi o speciálních potřebách jejich potomstev. Přitom každý vidí, že to jsou akorát líní, nesoustředění a nevycválaní hajzlíci.

11. Ticho

Za každou chvilkou ticha a pozornosti je dvojnásobná doba okřikování a uklidňování žactva. A pokud je třída nezvykle klidná, všichni nejspíš paří pod lavicí Farmville.

12. Tělesné tresty

Pedagogy začne brzy zmítat touha jednu někomu střihnout. Četnost choutek na tělesné tresty se bude zvyšovat exponencionálně s trváním školního roku. Od tohoto svrbění ruky nepomůže ani nejlepší kožař.

13. Smradi

A aby toho nebylo málo, učitelé několikrát denně vchází do místností, kde předtím hodiny dřepělo třicet dospívajících, hormony stříkajících jedinců.

AddThis
6 comments
Lada Klaus
Lada Klaus

Je mně líto. Kdyby makali celý rok ve fabrice, Bille v kaclu, tak by tak netrpěli. Nemuseli by zoufat dva měsíce na zadku doma a děsit se toho, že jejich hodina na rozdíl od jiných trvá hrozných 45 minut, že jejich pracovní doma se skládá z přímé vyučovací povinnosti a studijního volna, které se skládá z cesty domů po obchodech a pak opravy nějaké té písemky. V obchodě si mohou koupit určitě o hodně více, než děti těch. co pikají na dvanáctkáh v krámech. Jo, když jsme u těch dvanáctek. Dvanáctá tarifní třída, do které jsou zařazení a spec. pro ně vytvořené tabulky jim umožňují nákupy pěkných hader v buticích, to, že jsou skrblící a nosí deset let to samé, to je jejich boj. Atd. atd. Takže ať už drží lapačku. To ani nemyslím na to, že jim budou zase na podzim přidána 3% na platu. Je mně z toho jejich sebelitování na blití.
Jediné s čím se dá souhlasit je, že dnešní děti jsou opravdu pěkní parchanti a jejich rodiče v nich vidí nezřídka nedotknutelné andílky

paganiw
paganiw

@Lada Klaus Měl ses líp učit a nemusel si jim závidět 12. třídu. Která je na člověka, který má vysokou školu dost směšná

Lada Klaus
Lada Klaus

Vyzaruje z tebe na sto honu, ze patris mezi ty chudacky ucitele. Opet se ukazuje ta omezenost, sebestrednost a samolitost. Dle katalogu praci zacinaji tarifni tridy pro vysokoskolaky nekde u 9. tarifni tridy, takze 12. je velice luxusni, a to pomijim tu okolnost, ze neni 12. tarifni trida bezneho zamestnance totozna s tou vasi. Mimochodem mam taky vysokoskolske vzdelani, ale jsem bohuzel normalni pracujici, ktery se nelituje a uziva si 20 dnu dovolene a jinych penez za narocnejsi praci a 60ti minutovou hodinu. Radeji se uz neprojevuj, nebo nese_es hromadu dalsich NORMALNICH lidi. Opominas i tu skutecnost, ze je obecne znamo, ze pajdak je nejjednodussi vysoka skola...

paganiw
paganiw

@Lada Klaus Zapomínáš také na to, že učitel nemusí mít jenom pajďák...existujou třeba i průmyslové školy. Kde učí lidé z praxe. Každý má svou pravdu nehodlám se o tom hádat. Jestli se ti nelíbí to kde děláš máš možnost to změnit

Podobné články: Blog

Google+