Blog

13 způsobů, jak předstírat práci

Práce šlechtí, to je jasný. A taky bez ní nejsou koláče. Jenže někdy se vám nechce nechat se šlechtit ani nemáte chuť na sladké pečivo a chcete se prostě jen flákat. To se ale ne vždy setká s nadšením u kolegů nebo u šéfa, takže práci je třeba aspoň předstírat. My na to máme skoro patent.
AddThis

Ať už v kanclu zíráte do počítače, nebo se živíte poctivou manuální prací, určitě se vám bude hodit pár tipů, jak jen předstírat, že z vás ty galeje div nesedřou kůži zaživa.  

1. Na čas

Buďte v práci vždycky na čas a nikdy neodcházejte dřív než šéf. Vzorní zaměstnanci to tak dělají, a to vy přece jste.

2. Zvuk práce

Čas od času zuřivě mlaťte do klávesnice, třískejte kladivem nebo vyluzujte jiné zvuky, které vaši práci provází. Všichni vás i vaši činnost vezmou na vědomí.

3. Bordýlek

Na pracovišti udržujte mírný kreativní nepořádek. Rozdělaná práce si přece žádá bordýlek.

4. Ptejte se

Kolegům klaďte otázky ohledně práce. Jak jim to jde, kolik jim ještě zbývá udělat. Tlachat o práci je totiž skoro stejné jako pracovat. Pro šéfa si přichystejte podobné zapeklité dotazy ohledně produktivity, efektivity a výkonnosti. Lidi, co říkají takováhle slova, nevyhnutelně čeká povýšení.

5. Jsem busy

Všem na potkání vykládejte, jak toho máte moc, že se div nehroutíte. Jestli budou chtít detaily, opakujte, že je toho tolik, že ani nevíte, kde začít.

6. Dýchejte

Čas od času se zastavte a zhluboka se nadechněte a vydechněte. Ostatní pochopí, že tahle se vypořádáváte s obrovským pracovním stresem, kterému musíte jako superzaměstnaný člověk čelit.

7. Plány

Melte bez ustání o vašich nekonečných to-do listech, o tom, co všechno se chystáte udělat a zvládnout. O tom, že dobře víte, že to buď vyhnije, nebo to udělá někdo jiný, pomlčte.

8. Úkolujte

Obcházejte kolegy a rozdávejte jim úkoly. Je tu velmi reálná šance, že celou práci odedřou jak mezci za vás a ještě vám za ni poděkujou.

9. Komentátor

Postavte se někomu, kdo maká, za záda a komentujte. Bude to vypadat, jako byste to celé odpracovali vy.

10. Kibic

Nic neřekne, že víte, co děláte, tolik, jako když budete pomlouvat ostatní, jak to dělaj blbě a jak vy byste to udělali líp. Samozřejmě pokud by vás k tomu pustili, že ano.

11. Nadávejte

Všichni ostatní jsou idioti, protože vám vaši práci jen komplikují, ne-li sabotují. A v takových podmínkách se přece nedá pracovat, to uzná každej.

12. Furt kofein

Bez ustání si vařte kafe. Důvod je jasný. Kdo potřebuje tolik kafe, ten děsivě maká, ne?

13. Pauzičky

Takové pracovní nasazení vyžaduje pravidelné přestávky. Nic vám nebrání strávit celý den na pauzičce, pokud všem budete tvrdit, že jste si „zrovna na chvilku museli vydechnout“.

AddThis
9 comments
MichalLehejcek
MichalLehejcek

Pokud děláte někde v kanclu, můžete se v práci klidně vyspat. Stačí když si lehnete pod stůl (s nohama nataženýma do uličky) a do ruky vezmete kabely od počítače. Když půjde někdo okolo, tak o vás zakopne, vy se vzbudíte a předstíráte že tam něco zapojujete. Tahle metoda se dá aplikovat i jinde - pokud děláte v JZD, tak si lehněte pod traktor a do ruky vezměte klíč nebo kladivo atd.


Eitthne
Eitthne

A ne všichni mají očividně smysl pro humor :D

PetrJezek
PetrJezek

pičus co tohle napsal evidentně nikdy nemakal rukama!!! manuálně se totiž dneska dělá na normy což pro ty co to neví, znamená že dostaneš zaplaceno jen to co uděláš a kolikrát ani to ne!!!

SweetNightmare
SweetNightmare

@PetrJezek hele a říká ti něco pojem nadsázka?

zkus si otevřít výkladovej slovník a tenhle pojem si tam najít...vřele doporučuju

SweetNightmare
SweetNightmare

právě v tom to je, není to ingnorance ale nadsázka....zkus zapojit smysl pro humor...a možná i mozek a vzpomeň si kolikrát jsi na týhle stránce viděl vážně míněnej článek

Podobné články: Blog

Google+