Blog

14 metod kancelářského boje

Život v kanceláři je nikdy nekončící boj. Nemáš trochu ostré lokty? Polykáš. Stres, potlačovaná agrese, pučící nenávist. Pokud potřebujete upustit páru a trochu se pomstít příliš dynamickým kolegům nebo šéfovi, máme pro vás několik velmi jednoduchých, nicméně účinných metod.
AddThis

LEVEL AMATER

Základní mód záškodničení. Potěší, poškádlí, lehce schladí žáhu. Není třeba sáhodlouhých příprav, stačí jednoduchá operativa a vhodná příležitost.

 

1. Obrácený monitor

Zaskočí především technicky nepolíbené a ženy. Na počítači oběti stiskneme klávesy ctrl+alt a šipku do požadovaného směru, kterým chceme vést diverzní akci. Rozkošně matoucí a geniálně jednoduché.

 

2. Zalepená myš

Základní zbraní je izolepa. Stačí malý kousek, kterým zalepíte optický senzor myši. A už se ani nehne. Nebo můžete zalepit mluvítko telefonu. „Cože halo, jak mě neslyšíš? Mám křičet co?“

 

3. Prohozené klávesy

Velmi záludné především pro ty, kdo píšou víceméně poslepu a všemi deseti. Takže, vydloubneme dvě, či více kláves – nejlépe „A“ a „S“, „K“ s „L“, prostě čím blíž na klávesnici jsou, tím líp - a vyměníme.   

 

4. Výměna myšek

Výtečné, pokud chceme zasáhnout dva terče jednou ranou. Mají-li zvažované cíle externí připojení myši, není nic snazšího, než že obě myšky prohodíme. Kabely samozřejmě zakryjeme, aby se nic nepoznalo. Pokud oba sedí naproti sobě, tím lépeSamozřejmostí je, že odbornou radou „asi bych šel na helpdesk“ škodíme i v průběhu celé akce.

5. Líná myš

Funguje asi jako kapka padající na čelo. Na jednou mávnete rukou, padesátá vás dráždí, z tisící šílíte. A jak na to? Otevřete nastavení počítače, na který útočíte a změňte citlivost myši na nejnižší… A bavte se.

 

 

 

LEVEL MEDIUM

Vyšší stupeň invazivnosti, vyšší level agrese. Na druhou stranu větší nároky na přípravu a koordinaci s okolím.

6. Porno

Zatímco nenáviděný kolega odešel na oběd, případně doluje povýšení, pustíme mu na počítači nějakou prasárnu. Čím dráždivější a obscénnější, tím lépe. Samozřejmě se zvukem a někde od prostředka aby byla akce. Následně počítač zamkneme. Překvapeníííí chlíváku!  

 

7. Lepidlo

Tavící pistole jako zbraň. A s ní všechno přilepte. Tužky, papíry, skleničky, pravítka, počítač, kabely… všechno jak to leží na stole. Dopřejte si čas a buďte pečliví. Je to sice pracnější, nicméně výsledný efekt stojí za to.

 

8. Budíček

Jednorázové a zdrcující. Ke klasické polohovací kancelářské židli připevníme houkačku, tak aby jakákoliv manipulaci s výškou spustila poplach.Dobře zvažte zdravotní stav oběti. U slabších povah je infarkt zaručen.

 

9. Modrá smrt

Nechodí po lidech, ale po kompech. Každý kdo někdy dělal s počítačem, se jí děsí. He, a co jí takhle pozvat? Udělejte hezký printscreen jednoho modráka a ten své oběti uploadujte jako spořič obrazovky. Je to pravda trochu logisticky náročnější, nicméně za následné trápení to stojí. Už jen proto, že napoprvé většinou nikdo trolling neodhalí…

10. Úklid ikon

Opět lehce časově náročnější praktika, ale se zdrcujícím efektem. Všechny ikonky z plochy počítače vezmeme a schováme do koše. Cíl pak při opětovném spuštění počítače zuřivě kliká, kliká a kde nic tu nic.

 

 

LEVEL HARDCORE

Dobrá, takže bez rukaviček. Uvidíme, kdo je tady dynamická kancelářská krysa ty kryso. Není cesty zpátky, pokud se rozhodnete pro některou z hardcore metod vězte, že vyhlašujete válku, ve které ženevské konvence neplatí.

 

11. Šprcka v kapse

Tady končí veškerá sranda. Stačí jeden použitý obal od kondomu. A schválně jestli si kolega probírá kapsy před tím, než dá věci do pračky… Nebo to dělá manželka? Tohle už nikdy nevysvětlí. Ale co, zasloužil si to.

 

 

12. Rybina

Smrad je jedna z nejmocnějších zbraní. A taková sušená rybička nenápadně pohozená tu do šuplíčku, taštičky či koše udělá z idylky peklo a z navenek příjemného kolegáčka pána s přezdívkou Smraďoch. To není hezká image :)   

 

 

13. Rostou?

Kolegovi, jenž odjel na delší dovolenku nasypeme do klávesnice libovolná semínka. Pokud je pryč dostatečně dlouho, plevel zapustí kořeny a naklíčí. A než bude zpátky, má na stole bujnou vegetaci. Agrese je to spíše latentní, takové humorné varování: „Bude hůř bodláku!“

 

14. Spam

Nejinvazivnější ze všech metod kancelářské války, ale pokud myslíte, že to je potřeba… Tedy, v nestřežené chvíli se pusťme do cíleného emailingu. Co požádat o zvýšení platu? Přeložení? Nebo jen poslat šéfa do háje. A co takhle zahltit kalendáře šéfa vašeho šéfa nesmyslnými mítinky? No je to na vás…

AddThis
16 comments
Rastislav Stenda
Rastislav Stenda

no a keď robím v IT firme webmastra? tak potom ani jedna metóda nie je efektívna :/ akurát som sa inšpiroval a nastavil si na svoj ntb BSOD ako screensaver :D keď príde šéf a budem na cige tak bude kukať že čo mám s notebookom =D

Dukem
Dukem

Obrácený monitor s tou zkratkou, kterou jste napsali funguje přece jenom integrovaných kartách od Intelu -_-

DVDave
DVDave

chybi mi tady ta moznost, ze se print screenem vyfoti plocha, nasledne se ten obrazek da jako pozadi a schovaji se ikony... :D


MichalZobec
MichalZobec

@DVDave no to autoři nedomysleli, screenshot modré smrti totiž udělat nejde, jedině vyfotit foťákem ale to je poznat. lepší je přímo šetřič co zobrazuje ty chybové hlášky - http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897558 bohužel ten už neumí zobrazovat modrou smrt moderních systémů jako jsou Windows Vista a novější ... (modrá smrt ve Windows 8 vypadají úplně jinak).

Karolina_000
Karolina_000

@DVDave Tak to se mi přesně stalo! :-D následky řeším ještě dnes. Velice nešikovná a nepříjemná sranda, když je někdo IT ,,talent" jako já.....

JanZelman
JanZelman

Pro efektivnejsi reseni nemazat ikony ale shodit explorer - tak nepujde ani start...

toodle pipski
toodle pipski

a ještě mi prozraďte, jak mam udělat printscreen modrý smrti, když se schránka s vypnutím počítače maže....

MichalZobec
MichalZobec

@Rastislav Stenda @toodle pipski a jak vyřešíš ikony na ploše a nabídku Start s lištou? spořič s BSOD vypadá realističtěji a není vidět ani kurzor myši ... (dokud s ním nepohneš).

ondraho99
ondraho99

3. "Velmi záludné především pro ty, kdo píšou víceméně poslepu a všemi deseti." Pokud píšu po slepu, tak mě nerozhodí prohození tlačítek, jedině, že byste prohodili F nebo J s nějakým jiným písmenem, věřte mi, já páěe op slapú

MichalZobec
MichalZobec

@ondraho99 jj, navíc já mám jen anglickou klávesnici, bez českých polepek, při psaní se na to dívat nemusím. ale třeba taková švédská klávesnice by mně asi znejistěla :D

Podobné články: Blog

Google+