Blog

14 rad, jak zamaskovat, že jste Pražák

Bejt Pražák je samosebou super. Celá republika na nás maká a vy si posedáváte po kavárnách. Však vám to taky všichni závidí. A tak se občas hodí, když se trochu zamaskujeme. Aby to hned každý nepoznal. Anžto by vám třeba taky mohl ublížit.
AddThis

Bacha na značku

Když z vaší SPZky svítí pražské áčko do dáli, můžete na nějaké maskování rovnou zapomenout. Půjčte si od strejdy nějakou venkovskou značku a přidělejte to drátem. To zabere.


Hadry

Jakmile máte na sobě vohoz, ve kterým nemůžete do bahna, jste podezřelý. Nikdo neříká, že za Průhonicema musíte vypadat jako hadrník, ale vaťák a kapsáče ještě nikdy nic nezkazily.


Otevřené samohlásky

Kdež se te otlemené samohláske nevohlédété, ani nemuséte řekat, že jste z Prahe. Blbeček bude pokoušet štěstí a mluvit jako místní.


Picollo neexistuje

Kafe je prostě kafe. Ještě se tak dá řešit, jestli s mlíkem, nebo bez. Rumu.


Smartphony

Na vsi už se to sice rozmáhá taky, ale když si budete v místní hospodě fotit guláš se šesti a ládovat to na Instagram, nejspíš vás vylejou i s gulášem.


Wi-Fi

Z podobného soudku. Jakmile se zeptáte na nejbližší volnou nezaheslovanou wifinu, jako byste měli tu Prahu vykérovanou na čelíčku. 


Levnej kraj

Nikdy nevykřikujte věty jako: „Ježiš, tady maj Morgana jen za 35!“ Jednak to neni Morgan, jednak se prozradíte.


Bacha na alkohol

Dvojnásob bacha. Protože levný pití vede k rychlejm opicím. A protože zatímco my vysedáváme po kavárnách, mimo hlavní město se leje už od rána pěkně natvrdo.


Taxi

Nenadávejte na socku, nebrblejte nad chozením pěšky. Jakmile se zeptáte na taxíka, hned je vidět, že odkud větry vanou.


Naučte se flusat

Nebo aspoň pískat. Kdo si neumí odflusnout nebo odpísknout, je automaticky podezřelej.


Nebojte se zvířat

Nebo se alespoň snažte odvahu předstírat. Jakmile si nadělíte do kalhot pokaždé, když na vás vykoukne kůň nebo kráva, budete za pepíka. A taky nevejskat nadšením. I když vidíte koně poprvé.


Nedivte se

Jasně, že se může stát, že při leccos vidíte poprvé v životě. Víc než tři slepice. Hromadu hnoje. Zabijačku. Ale jakmile začnete hýkat „tyjooopraseesuperrr!“, mimikry jsou passé.


Bacha na hygienu

Všude se mejou, ale když si budete po každém kydání hnoje chodit mejt ruce, všichni poznají, že s váma není něco v cajku. Uvolněte se trochu a prdněte si do dlaní.

AddThis
17 comments
lucky_louis
lucky_louis

Vy jste vážně všichni tak hloupí, že berete každý bod doslova? :D Ale děti, no tak. Su z Moravy a dost mě to pobavilo. Big up za článek a haters prosím, jděte se ládovat cukrovím a nechte si svoje nevybité frustrace pro sebe.

Ondrej Schuler
Ondrej Schuler

Jasně, naše republika má 10 milionu lidí na kousíčku půdy ve střední Evropě a vy se tu hádáte, kdo je z Prahy, kdo je z Brna a kdo je a není vidlák. Co kdybyste si vy ubožáci konečně uvědomili, že jsme všichni Češi a začali se podle toho chovat?

RobertRed1
RobertRed1

Když z vaší SPZky svítí pražské áčko do dáli, můžete na nějaké maskování rovnou zapomenout. Půjčte si od strejdy nějakou venkovskou značku a přidělejte to drátem. To zabere.

Rozhodně to zaabere u policie při lustraci :-) výsledek? Bez papírů...

Lucazz
Lucazz

Mimo Prahu jsou všichni jen vidláci sto let za opicema s pochybnou hygienou, kteří umí jen kydat hnůj, ožírat se a netuší co je wifi. A pak se Pražáci diví, proč na ně všichni nadávají...

Lukas B
Lukas B

@Lucazz


Asi to berete moc osobně. Článek je psán v nadsázce pro lidi, kteří nadsázku pochopí. Mimochodem jsem z Prahy a už jsem četl lepší ;) Neseďte tolik u počítače a na internetu a třeba zjistíte, že život je lepší než z článků na čilichilli. Zdravím Vás na vesnici. Lukas B.

Lucazz
Lucazz

@Lukas B Chápu nadsázku, ale nelíbí se mi, když někdo zesměšňuje něco, co nezná, tím spíš, když se jedná o něco, na čem mi záleží, a zvlášť tohle téma je extra časté a už mi docela leze krkem. A pro Vaši informaci, nebydlím na vesnici a u počítače trávím maximálně 2 hodiny denně, nemám tedy pocit, že bych žila virtuální život namísto toho skutečného.

MichalCarda
MichalCarda

Jakože v Praze se neplive? to by se pán redaktor divil :D

pytlik
pytlik

Ano, LucieRomana má pravdu. Mezi Prahou a polem je ještě Brno :-D

pytlik
pytlik

Ono to funguje i naopak :-) když poprvé někdo jede v sedmnácti eskalátorem do metra, tak nemusí skákat radostí a vybalovat nokii 6210 z igelitového pytlíku, aby ten zážitek poslal smskou kamarádům :-) to se taky odkope...

virtualplanetcze
virtualplanetcze

a zařídit aby uměly řídit asi nikdo nedokáže co? :/

varel
varel

Ty jsi degen... :-D

JanaKkk
JanaKkk

Jsi de bil... Prazaci ze neumej ridit? Prave toho umej nejvic, ucej se ve meste mezi tramvajema a dopravni spickou .. To spis ty degeni z jinejch casti republiky umej prd...autoskola v poli, nebo na ceste kde projede 5 aut za den..prijedou do prahy, videj koleje a jsou v pic i .. Auto zaparkujou na kraji prahy RADSi a dal hedou Mhd pokud se v nem vyznaj

LeRomain
LeRomain

@JanaKkk Víš o tom, že v Česku je i něco mezi Prahou a polem?

thefuzz1
thefuzz1

@JanaKkk Praha vážně není jediné město v ČR kde jezdí tramvaje.. A není ani jedno ze dvou dokonce ani ze tří. Mimochodem ten dementní styl psaní o něčem taky vypovídá..

KorenZMasaraku
KorenZMasaraku

@JanaKkk Bravo! Neni nad prazaka na vetsi krizovatce bez semaforu. Dokud mu nekdo nemavne at uz konecne vypadne tak jen stoji a cumi co se to kolem deje a jaktoze do sebe vsichni nenabouraj kdyz jim zadnej semafor neukazuje jestli muzou jet nebo maji stat. Dalsi problem nastava kdyz prazskeho ridice potkate mimo mesto(nedej boze v kopcovitem terenu). Na rovince si hrajou na boeing co se chysta vzletnout a v nasledujici zatacce ho dojedete bo jede rychlosti na-kole-dokopce, asi ze ma strach ze na nej za zatackou vyskoci medved nebo co. Ale jinak jsou prazsti ridici dobri ridici (y) Idealne na kryzovatce tvaru T se semafory (y)

Podobné články: Blog

Google+