Blog

15 lidí, vedle kterých nechcete sedět v autobuse Student Agency

Dojíždíte? Daleko? Tak to znáte peklo zblízka. A moc dobře znáte tyhle typy cestujících.
AddThis

1.RÉTOR

Chce si povídat. Třeba o tom, že zrovna jede za vnučkou nebo že je venku hrozný počasí. Nezabírá ani gesto v podobě nandání sluchátek do uší.

2. GURMÁN

Při troše štěstí vytáhne z tašky Fornetti (mají vůbec na nádražích něco jinýho?), ale spíš to bude chleba se smradlavou paštikou. Zvedne vám kufr, ale rozhodně ne ten, se kterým cestujete.

3. MOČOPUD

Sedí u okna a imrvére chodí na záchod.

4. SAMOMLUV

Povídá si pro sebe a stěžuje si na jízdu řidiče. Vymítač ďábla je bohužel v nedohlednu.

5. HALINA

Paní, co se kvůli okrasným tukovým prstencům nevejde na jednu sedačku, takže jste z jedný strany připlácnutý na okýnku a z druhý na cizí špeky.

6. BIBLIOFIL

Otevřete si knížku a periferním viděním ho zbliknete, jak vám do ní čumí. Trochu soukromí snad, ne?

7. NARKOLEPTIK

Usne a chrápe. Nahlas. Úplně nejhorší scénář je, že si z vašeho ramene udělá polštář.

8. MILOVNÍK „HUDBY“

Pouští si hlasitě muziku z nekvalitních sluchátek. Ideálně Divokýho Billa nebo house. Prostě cokoli, co vám aktivuje vystřelovací kudlu v kapse.

9. POSMRKÁVAČ

Upozorňujeme, že tady končí legrace a začíná boj o holej lidskej život. Až se vás příště někdo zeptá, jestli si může přisednout, optejte se, jestli nemá rýmu.

10. RASŮV PYTEL

Smrdí jako močovina, smrdí jako chodící potní žláza, smrdí jako pytlík proti molům, smrdí jako nepraný prádlo, smrdí jako zatuchlina, smrdí jako starej Old Spice.

11. POBLIJÓN

Jeho výskyt v dopravních prostředcích naštěstí není tak častej, ale pokud už na něj narazíte, mějte po ruce solidárně pytlík, svorku na nos nebo bouchačku.

12. TELEMARKETÉR

Má potřebu si celou cestu vyřizovat bezvýznamný telefonní hovory. Nezajímá vás jeho práce, nezajímá vás, co dělal o víkendu se ženou, nezajímá vás, co měl k obědu, a nezajímá vás, co mu říkala Blažena o Vencovi.

13. DIVNOČLOVĚK

Jako by ve vzduchu rezonovala hudba z Psycha, když se vedle vás zjeví magot s dotazem, jestli máte volno, a v půlce autobusu přitom nikdo není.

14. DĚTI

No comment. Radši si z Plzně do Prahy zavolejte taxíka.

15. OŽRALA A ŠMATÁK

A tohle je armageddon. Nakoupí plnou síťovku braníka v plechu a po jejich vylemtání se jeho ruka posouvá nebezpečně blízko stehna spolujezdkyně.

AddThis
5 comments
ALChocholousek
ALChocholousek

Narkoleptik jsem, ještě u toho parádně slintám. Ale nejezdím nobl žlutým busem, ale okresní sockou.

Ostravak
Ostravak

Milý pražáčku, který jsi psal tento roztomilý článek: Potrefená husa se vždycky ozve, splňuju aspoň půlku těch bodů. Určitě jsi nikdy necestoval koncem devadesátých let vlakem a nikdy nebyl nikde stopem. Tady máš pohled druhé strany a klidně si o mě mysli, že jsem vidlák. Seru na tebe, to tobě to vadí a klidně se usmaž ve své zatrpklosti. Když ti něco bude vadit, můžeš mi to kultivovaným způsobem sdělit a rád ti vyjdu vstříc. Ale tyhle hejty jen říkají, že nemáš na to, abys normálně s lidmi komunikoval.


1. Sociofob: Prohodíte pár slov. Nasadí si sluchátka nebo si začne hrát s mobilem, je příliš postižený na to, aby vám řekl, že se mu zrovna nechce povídat.


2. Hňup: Jaké Fornetti? To je snobárna z Prahy, v žádné jiné civilizované části Čech se tohle nevyskytuje. Knedlo vepřo zelo, ty navoňaná pičo!


3. Hejtr: Zajdete na záchod, a ten ňouma po zbytek cesty bude psát na fejsbůk, jak to bylo strašné, že vám řekl "s dovolením" a vy jste museli uhnout. Po zbytek cesty bude čumět do mobilu, jestli mu někdo nedal lajk.


A tak dále.

Marexne
Marexne

@Ostravak Proč tak zhurta? :D dá se to napsat i slušně ne? ;) Souhlasím, že je to naivní článek, ale byl myšlen z legrace a v tom smyslu je přece fajn. U vaší 1. a 3. - jo ty lidi taky nesnáším. Ale u dvojky? Zajděte si na nádraží na Svinov. V domě s infocentrem z druhé strany prodávají Fornetti taky :p.

AnnyRadova
AnnyRadova

Co je pořád s tím ptaním? Ve SA si snad automaticky sedám tam, kam mám místenku, nebo kam mě odvede stevard, pokud je volno a žádné místo jsem si dopředu nezamluvila. Nebo jezdím jinými SA? 

Podobné články: Blog

Google+