Blog

15 nejlepších pražských nonstopů

Nonstopy. To slovo zní pro běžného občana poněkud pejorativně. Ovšem jenom do té doby, než se takový občan ocitne ve tři ráno ve víru krásného večírku, který za žádnou cenu nechce ukončit. A všechny ty nepejorativní podniky nemilosrdně zavírají. To nonstopáč přijde vhod. Tady jsou naše oblíbená pražská popůlnoční zastavení. Čtěte a pište svoje.
AddThis

1. Briketa

Podnik s příznačným názvem najdete na Žižkově u Nákladového nádraží. Když vám ujede tramvaj ze stejnojmenné zastávky, občas to v noci docela trvá, než dorazí další. A tak si můžete skočit zchladit vyprahlé hrdlo. 


2. Na Perštýně 

Šikovně umístěný nonstop, kde vyhrává jukebox, a jak říkají štamgasti, obsluha v podobě paní Irmy je „úplně přesně to vono“.


3. Nonstop potraviny na Letenském náměstí

Kromě toho, že tam můžete nakoupit spoustu dobrot do domácnosti, ještě tu je bufet, kde i ve tři ráno dostanete kuřecí paličky a podle některých dokonce nejlepší smažák v metropoli. 


4. Metro 

Na Palmovce člověk uvízne, ani neví jak. Naštěstí je tu ale Metro s příjemným a čistým interiérem, kde si můžete klidně protáhnout i rande se slečnou, když vás vymetou z luxusní francouzské restaurace.


5. Tučňák

V Tučňáku to žije. Atmosféra někdy lenivě snivá, jindy jako na Divokém západě. Muzikanti tu loví múzy a propíjejí honoráře, básníci čmářou na pivní tácky. A pak tam taky chodí spousta normálních lidí.


6. Sportbar Lokál 

Bacha, nepleťte si to s restaurací Lokál v ulici Nad Královskou oborou, která je sice fajn, ale po půlnoci vám tam nenalejou. Tenhle bar najdete na Miladě Horákové a užijete si tam drinky i tu pravou sportovní atmošku.


7. Bar Kobra

Na Miladě Horákové si můžete zajít i do baru Kobra. Budete si pak moci kvůli názvu připadat děsně drsně, a jestli rádi cestujete, můžete přebíhat mezi Sportbarem Lokál a Kobrou po jednom pivu klidně celou noc.


8. Krab

A jestli vás baví větší výlety, určitě vás chytne tadyhle Krab. Leží fakt daleko, až u Divoké Šárky a po dlouhé cestě vás odmění flipperem, fotbálkem, šipkami, ping-pongem, ale i simulátorem motorky.


9. Kobylisy Houk

Pokud máte rádi periferie, ale do Šárky se bojíte, zkuste Kobylisy. Je to daleko, ale na metru. A mají tu Houk bar. Tam už se o vás postarají jako o vlastního.


10. Houk Smichov

No a tady je sesterský podnik na Smíchově. Takže si můžete vybrat, jestli pojedete nad ránem nahoru do kopce, nebo dolů k řece. Škoda, že nemají teleporty. Pro tyhle dvě hospody se to úplně nabízí.


11. Domino

Červený a čisťoučký nonstop na Národní třídě. Krásná děvčata sem chodí oplakávat svá alkoholová extempore. A to je vám pohled, až srdce usedá. Tak je můžete pozvat na něco dobrého.


12. Six Inn 

Nonstopáč v Terronské v Dejvicích. Občas tu na baru u tyče tančí lepé děvy a vy jim můžete z legrace přeházet písničky v jukeboxu, takže pak  twerkují na balkánské dechovky. 


13. Club 777

Krásný a upravený nonstop přímo vedle nonstop bufetu na Letenském náměstí. Takže zase můžete střídat. Ale nebude se vám chtít, jelikož je tu klid, příjemná obsluha a občas sem chodí psát slavní spisovatelé. Fakt.


14. Roma Uno

A tady máme speciálku. Nonstop pizzerie, kde si vždycky skvěle pochutnáte na výtečné pizze a pak to spláchnete nějakým dobrým drinkem. Traduje se, že slepý harmonikář Mario Bihári tu prý jednou proseděl nonstop tři dny. Tak je tu dobře.


15. Plzenský nonstop

A naši procházku zakončíme na smíchovském Andělu. Nonstop s vlastním facebookovým profilem je opravdu vymazlený a krásný a bude vám tu blaze. Tak to zkuste.

Zapomněli jsme na nějaký váš oblíbený nonstopáč? To se stane, však to taky v redakci nestíháme všechno sami oběhat. Tak pojďte do nás a piště a posílejte. Ať příště víme, kam za novými dobrodružstvími.

AddThis
1 comments
stepanb
stepanb

Díky za tipy :) Vzpomínám ještě na dva, který bohužel nedávno zavřeli.

1) Krab u Kulaťáku - není to klasickej nonstop, zavíraj tam v pět, ale jinak bar s atmosférou, na kterou těžko jinde narazíte. Gauče a džubox, kulečník, fotbálek a vždycky šance, že potkáte někoho známýho. Když už nebylo kam jít, šli sme sem.

2) Nonstop ,,U Nácka" - tak sme tomu říkali. kousek od míráku, dobrý pivo, spoustu srandy a barmani s dobrym hudebnim vkusem :)

Podobné články: Blog

Google+