Blog

15 triků, jak vypadat, že se vyznáte ve filmech

Filmy jsou dnes to, co bývaly knihy. A každej týden se do kin valí další nový a neokoukaný. Nestíháte se v tom vyznat, ale chcete být za intelektuála? Máme několik univerzálních rad, které z vás udělají pomyslného vládce filmového Olympu.
AddThis
 • Kritik kritiků: Marie Valentová
 1. NAD RECENZEMI MIRKY SPÁČILOVÉ OHRNUJTE NOS. Protože se jim směje každej. A nechcete jít přece proti celýmu vesmíru filmových fandů. Chcete jít s nimi a významně je všechny převyšovat.

 

 1. NEŘÍKEJTE, ŽE JE FILM DOBŘE NATOČENEJ. Tohle je v uších přeborníka neurčitá formule, kterou vás odsoudí do diváckýho pekla. Radši řekněte, že je mizerně natočenej.

 

 1. MLUVTE O VÝPRAVĚ NEBO KOSTÝMECH. O scénáři a soundtracku rozjímá každej divák v plínkách. Když vypíchnete přehlížený aspekty filmu, budete za skutečnýho labužníka. Ale pomlčte o kameře. Tam už to smrdí termínama, a ještě s váma začne polemizovat někdo, kdo fakt ví.

 

 1. NEŘÍKEJTE, JAK SI FILM VEDE NA ČSFD. Velké rudé krví psané NE. Tohle je jako říct, že Tomáš Klus je dobrej zpěvák, protože má Zlatýho Slavíka. Pohrdání filmovejch expertů by vás provázelo až na věčnost.

 

 1. KDYŽ UŽ CHCETE VIDĚT PROCENTA, ZKOUKNĚTE ROTTEN TOMATOES. To tak, že tam choděj lidi, který tomu rozuměj. Jako ode dneška vy!

 

 1. NEBOJTE SE UTŘÍT SI BOTY O VELKÝ JMÉNO. Protože umělecký génius se může lehko opotřebovat, což už ale dávno víte. Takže si klidně vezměte na paškál Ridleyho Scotta a slovně ho vypráskejte za novýho Vetřelce.

 

 1. FANDĚTE NENÁPADNÝM HERCŮM. Pějte oslavný árie na Jennifer Jason Leigh. A váš novej Ryan Gosling se jmenuje Matthias Schoenaerts.

 

 1. O OSCARECH UŽ JEN JAKO O FILMOVÉ AKADEMII. A výlučně opovržlivým tónem.

 

 1. LAMENTUJTE NA REMAKY. Ty se totiž nikdy nepovedou. Vaše záruka, jak se blýsknout v každý diskuzi.

 

 1. NEUZNÁVEJTE KAMILA FILU. Ten už se mezi hipstery rozmohl jako průjem v mateřský školce. A vy jste přece napřed.

 

 1. DRŽTE SVŮJ OBLÍBENEJ FILM V TAJNOSTI. Na filozofickou otázku filozofická odpověď. Jakmile vzduchem zašustí jména jako Tarkovskij a Orson Welles, vaše reputace bude zachráněna. O tom, že si při pátku rádi pustíte Bridget Jonesovou, nemusí nikdo vědět.

 

 1. MÍSTO HOLLYWOOD ŘÍKEJTE “PRODUKCE VELKOSTUDIÍ”. Případně mainstreamový zábavní průmysl. Je vaše nová univerzální proměnná, která sedne do každý věty plný nenávisti a zloby.

 

 1. KLIDNĚ PŘIZNEJTE, ŽE NEVÍTE. Filmoví světoběžníci vědí, jak je kinematografie členitá záležitost. Nebojte se přiznat, že o korejským filmu víte kulový. Dodejte, že vás baví spíš severský filmy. Budete za Sókrata.

 

 1. ZTRAPŇUJTE SERIÁLY. Protože kdyby filmy byly burgry, seriály jsou tofu.

 

 1. NECHOĎTE DO MULTIPLEXŮ. Návštěvou multiplexu se navždy v očích filmových znalců proměníte v zavšiveného barbara. V těch malých kinech si zase místo popcornu můžete dát pivo a lístek taky stojí míň.

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+