Blog

15 věcí, ze kterých se každý Pražák může posrat

Kohoutková voda v Dejvicích neni zdaleka to jediný, z čeho se Pražák může posrat. Čtěte.
AddThis

1. Když nějakej vidlák neumí tramvaje a zbrzdí už tak dost zabržděnej provoz v centru.

2. Z haldy turistů, co vokouněj u památek, a Pražák tak skrz ně nemůže projít, když CHVÁTÁ.

3. Výluky tramvají a uzavírky metra. Jako by ten sebevrah nemoh spolykat radši nějaký pilule.

4. Z blbečků, co bydlej někde v Počernicích a tvrděj, že sou z Prahy.

5. Když ve tři ráno neni možný sehnat taxíka a na každym dispečinku jste až patnáctý v pořadí.

6. Z otrapů na Václaváku, co vám cpou letáky do Irish pubu, drogy a služby lehkejch holek.

7. Z každý cyklojízdy a maratonu, co zneprůchodní centrum.

8. Z parkovacích zón a nekonečnýho objíždění bloku kvůli jednomu místečku pro auto.

9. Z měšťáků a odtahovek, co si jdou vzájemně na ruku a nechaj vaše auto zmizet, sotva vy si na tři minuty odskočíte.

10. Z lidí z Brna a jejich přízvuku, když se hlasitě dohadujou, jak se dostat z hlaváku na Karlův most.

11. Z hipstrů na Náplavce, co ji na léto plně obsaděj, a nedá se tam projít, natož si sednout a popíjet něco jinýho než biopivo z papírovýho kelímku.

12. Z tunelu Blanka.

13. Z magistrály.

14. Z megadlouhejch pomalejch eskalátorů, který se nedaj seběhnout, protože na nich stojej lidi z Brna po obou stranách.

15.  Z chytráků, co furt sepisujou nějaký definice toho, jakej je vlastně typickej Pražák.

AddThis
49 comments
PetrDjmanasSourek
PetrDjmanasSourek

Add 14: Ne, jen narozdíl od pražáků umějí číst piktogramy...

Vladimir Rasplicka
Vladimir Rasplicka

@PetrDjmanasSourek však tam dlouhé roky bylo napsané, že se má stát na eskalátorech vpravo, tak to lidi mají zažité, ačkoliv v posledních letech ty cedulky zmizely

NikiCave
NikiCave

na 2. a 14. bod jsem nedávno složila písničku, jmenuje se "Nesnáším lidi" :D 

ooommmm
ooommmm

@NikiCave takže když nesnášíš lidi, tak nesnášíš i sebe :D

Adela P.
Adela P.

a pro autorku: proc opravujete svoje chyby, za ktere vam nekdo vycinil? Nejdrive to napisete a potom se za to stydite? v tom pripade bych doporucila smazat cely clanek ;)

abych byla konkretni napr: Megadlouhejch pomalych..... ci ..... vobsadit.....

Ano, je jedno, jak dlouho zijete v Praze....Prazak z vas nikdy nebude ;) uz jen proto,ze byste vedela, ze zadny Prazak, potazmo zadny normalni clovek globalne by nepsal jako dement.....tedy pardon.....jako vy..... i kdyz u vas je to asi jisty....ehm....umelecky zamer, ze? No....skoda,ze nevysel.....

kejspr
kejspr

@Adela P. normalni je kdyz nekdo upozorni nekoho na chybu tak ji ten dotycny odstrani 
vy musite mit hodne smutnej zivot
v tom pripade bych doporucil vzit si provaz a jit se zastrelit do rybnika praskama

MarseDaniels
MarseDaniels

Na mě jako rozenou prazacku to tedy sedí...jen bych označení brnak prepsala prostě na mimoprazan,když už to musí být.Hrozně mě baví jak všichni řeší "nenávist" mezi brnem a prahou...ale cistokrevnym prazakum a podle mě i brnakum je to úplně šuma buřt, odkud kdo je...dle mého soudu to řeší jen naplaveniny...

Adela P.
Adela P.

@MarseDaniels amen.....jedine, co me stve je stereotypizace....neexistuje nic jako "typickej prazak" ani "typickej brnak" a to, ze tu nekdo napise text plny hrubek, prootze si mysli, ze tak takovy typicky prazak mluvi, potazmo pise, z nej znalce opravdu nedela. Clanek neni k smichu, spise k placi. 

Pejsy
Pejsy

pražáci sou hlavně ale pěkný čůráci

Adela P.
Adela P.

@Pejsy a vy jak koukam jste zarny priklad doma raminkem delaneho, avsak donoseneho potratu

FerdaMravenec
FerdaMravenec

Tož ale děcka to sú žgryndy, teď vážně a bez zvoneku, já jako pražák se můžu úplně nejvíc zvencnót z tech šalin, jak tam ty brzdy brněnské stojijó mezi dveřma, civí kde co lítá a já chudák pražák nestíhám do hokny. Apeluji na všechny ty brňáky, tož snad sté blbí či co? Nekókejte po tech betálných šniclech a trochu se hýbejte. Já su rodilý cajzl a nemám čas tu čubrnět na jakési patrioty.

Efi1
Efi1

ja jsem se posrala a doted seru z ty vody a to me fakt sere, jinak je mi to vsecko tak nejak fuck:-)

ooommmm
ooommmm

Mě náhodou přijde velmi užitečné pokud stojí na eskalátoru lidé vedle sebe. Pokud by to tak dělali všichni, tak by se zkrátili fronty před eskalátory na polovinu. Kdo extrémně pospíchá, může všechny předběhnout a dostat se k eskalátorům jako první. Stejně většinou ti co pospíchají si za to můžou sami.

Auhuach
Auhuach

@ooommmm Nemyslím si. To, jestli můžete předběhnout celý dav lidí nebo ne, závisí na mnoha faktorech, které nemůžete ovlivnit. Např. ke stanici metra přijedou dvě přeplněné tramvaje a vy jste v té druhé. Z první se vyvalí dav lidí a všichni nastupují na eskalátor. Vy už pak o pár vteřin později nemáte žádnou šanci je předběhnout. Mimochodem, pokud zrovna nespěcháte, tak proč vám vadí, že je fronta o něco delší?

Lucejz
Lucejz

@ooommmm Chápu, že mimo Prahu asi neučí určité značky na samolepkách. Samolepka eskalátoru a panáčku vpravo znamená, že máš stát opravdu vpravo ;-) A je to právě z toho důvodu, že pražák v Praze pracuje a ne chodí rozjímat do metra a vykecávat se.  Pokud u vás jezdíte na eskalátorech mimo Prahu ve dvou, tam ti to nikdo nebere. V Praze, kde jsou zácpy a poté je nucen člověk pospíchat není ani trochu praktické, že na dlouhých schodech v metru musí žádat každého exota co si stoupl vlevo budto obcházet nebo žádat, aby uhnul. Todˇ vše k tvé první větě :-) 

ooommmm
ooommmm

@Lucejz @ooommmm uvědom si, ale že pokud by stáli všichni ve dvou, tak by ses k těm eskalátorům dostal mnohem dříve a dost možná by jsi díky tomu byl i nahoře dříve. Ono se sice zdá, že když na eskalátorech předběhneš 20 lidí, tak že sis hodně polepšil, ale když by sis to stopl, tak to zas takový zázrak není. Před eskalátorem se načekáš určitě více než o kolik si poté polepšíš. A na samolepky se nedívám, protože pospíchám a dívám se pod nohy abych správně stoupl na schod.

ooommmm
ooommmm

@Auhuach @ooommmm To je vlastně pravda, přemýšlel jsem jen o situaci, kdy člověk přestupuje z jednoho metra na druhé. Vymyslel jsem takový fígl, že když nastoupím na poslední chvíli do krajního vozu a chci být v prostředním, protože je nejvýhodnější na přestup. Tak na další stanici o jeden vůz přestoupím a na další znovu.. Někdy také pospíchám a když ne, tak proč zbytečně ztrácet čas ve frontě, když ho můžu využít smysluplněji? Komu by to asi nevadilo?

MMaaa
MMaaa

@ooommmm @Lucejz
Nesouhlasím, fronty bývají vesměs jen na stání v pravém pruhu, na chůzi v levém se to obejde bez nich. Proto je nyní na výběr: eskalátor si bez čekání vyjít (a to je samo sebou nejrychlejší) a eskalátor si s čekáním vystát. 

Petasim
Petasim

:) Musel psát Jihočech! V Praze se neCHVÁTÁ :)) ad 2

PavelHavlas
PavelHavlas

Jak vůbec Vy pražáci můžete žít když Vás všechno sere?? :-)


JanCejka
JanCejka

Jsem pražák celý život a sedí to na mě naprosto vše, až na poslední blok :D pobavilo, palec hore :)

Adela P.
Adela P.

Slečno/paní Lukášková. ..asi Vám nedochází,že tunel Blanka jde i z Vaší kapsy? Nicméně odpouštím Vám, nebo z Vašich článků je patrno, že takovou informací Váš omezený maloměšťácký mozek není schopen pracovat.

@cilichili: seriously? Od kdy se z kvalitního blogu s výbornými články stala zpovědnice vykojených zamindrákovaných pipinek s inteligencí vypeckované nektarinky? Hodláte zkřížit mimibazar a bravíčko?  No....ggood luck 

Adela P.
Adela P.

Zpracovat.....blbej tablet

Adela P.
Adela P.

@liskaelis @Adela P. Mě už ty nic neříkající zakomplexované články nebaví. Čilichili jsem mívala ráda pro jeho nestrannost a vtip. Bohužel se oboje vytratilo a stalo se rájem ego si leštících zamindrákovaných chudáčků, kteří  se svým mongoloidním úsměvem a vytékající silnou mlátí svým sploštělým obličejem připomínajícím veselého Asiata do klávesnice, než vznikne takový paskvil, který si tito samozvaní umělci dovolují nazvat "článkem". Jo.....a Neruda rotuje v hrobě, jak kebab z Národky. 

Adela P.
Adela P.

@mimomisu @liskaelis jinými slovy jsem mluvila o trisomii jednadvacátého chromozomu....aale uznávám, že fantazii máte bujnou, milý/milá mimomíso 

MarkyzaCabanos
MarkyzaCabanos

@Adela P. Slečno/paní Adélo P., já sama v Praze už hodně dlouho bydlím, takže tenhle článek berte jako střílení do vlastních řad, ne nějakej výlev mindráků.. jinak co si pamatuju, ještě jsem neměla v životě příležitost kojit, ono to nějak ovlivňuje schopnost psát? 

OtakiSensai
OtakiSensai

Už vidím jak se tady zas vyrojí komenty nějakyho uraženýho pražáka a jaky se tady píšou s prominutím sračky........za mě deset bludištáků za článek:D

Auhuach
Auhuach

@OtakiSensai vy máte pocit, že si Pražáci neumí dělat srandu sami ze sebe? :)

OtakiSensai
OtakiSensai

@Auhuach @OtakiSensai No vzheldem k tomu že čtu tyhle články často,a hlavně reakce na ně,tak jistý procento lidi dokáže podobnej článek vytočit k nepříčetnosti.....já bydlím v Praze taky a tyhle články o Praze mě prostě baví a směju se tomu,jelikož vetšinou to je pravda,,,ale rozhodně mě to nijak neuráží.


Auhuach
Auhuach

@OtakiSensai @Auhuach Mě taky ne ;-) A osobně si myslím, že většina pražáků si dokáže udělat z pražácké kultury srandu :D

AddieO_93
AddieO_93

@Auhuach @OtakiSensai Já myslím, že to bude tím, že ti, co jsou v pohodě, nemají potřebu ty články komentovat. Se zasmějí a život jde dál, přeskočí na další článek.  Většina článků převažuje negativními komentáři. Negativní lidé jsou hlučnější a mají vždy co říct. 

Podobné články: Blog

Google+