Blog

15 znaků moderního mamlase

Jsou mladí, skvělí a dělají spoustu věcí, kterým z principu nerozumíte nebo na ně nemáte čas. A děsí vás už jen proto, že takhle našlápnuto jste neměli ani začerstva po škole. A teď už to navíc sotva doženete. Čtěte, jak vypadá mamlas moderního střihu.
AddThis
  • autor: Robert Vrbský

Jistě máte někoho takového mezi kolegy v práci, mezi spolužáky, v rodině, možná dokonce mezi kamarády. V nejhorším případě jste to vy sami. Mamlasové jsou prostě všude.


1. Applí věci

Bez nich to nejde, protože ty jsou jednoduše nejlepší. Dobře se s nimi pracuje, dobře s nimi vypadáte. A o to jde především. Navíc neexistuje argument, kterým by se tohle tvrzení dalo vyvrátit.

2. Kreativní puzení

Psaní, malování, focení. Ve skutečnosti toho vlastně moc nedělá, ale rád by, a tak o tom alespoň mluví. A samozřejmě chodí na kurzy, kde se v tom zdokonaluje. Kdyby nakonec přeci jen něco dělal.

3. Práce

Myslí na kariéru. Aby to mělo cenu. Určitě nebude do pětatřiceti trčet někde v kóji, ale někam se posune. A každopádně to všechno musí mít smysl.

4. Pozitivní přístup

Je nadšený. V podstatě ze všeho. Děsivé je, že i z práce. Včetně toho, co většině ostatních lidí působí neskonalé duševní utrpení. Vždyť je to přeci výzva, ne?

5. Rozvíjení

Pěstuje se, sleduje TEDx a chodí na konference a školeníčka. To všechno aby nezakrněl. Osobní rozvoj především!

6. Gétédéčko a mentální mapy

Je produktivní a to všechno od tý doby, co na svůj život perfektně aplikoval GTD a kreslí si duši na papír. Našel se a teď jdou věci jen líp. Taky byste to měli vyzkoušet.

7. rovnováha

Dělá něco na zklidnění. Jógu nebo tantru. Protože toho má moc. A potřebuje bejt v klidu. Tak na tom maká. 

8. Konec Jobse a prokrastinace

Četl jen dvě knížky, protože není čas. Konec prokrastinace. Aby měl víc času. A životopis Steva Jobse. Protože to je tak trochu jeho vzor a uměl skvěle pracovat s časem.

9. Očisty

Nejmíň jednou za rok se důkladně pročistí. Citrónová dieta a levandulový klystýr, jen to lítá. Panečku, počkejte, až vám o tom bude u oběda podrobně vyprávět.

10. Brunch

Bez brunche si neumí představit život a chodí na něj minimálně, ale fakt minimálně, aspoň jednou za tejden.

11. DIY

Sám se většinou s ničím moc nepatlá, ale rozhodně tomu fandí. A občas si něco koupí. Aby podpořil dobrou věc. Jako support.

12. Náplavka

Jestli bydlí v Praze, chodí na náplavku v podstatě imrvére. A když jsou záplavy, stojí nad náplavkou a fotí to na Instagram.

13. Kokain

Ne že by opravdu bral drogy, to se přece nedělá. Ale rád hovoří o tom, jak umí zapařit, a mnohaslibně naznačuje, jak onehdy, anebo možná tamhle… s kámošema. Zábava.

14. ing

Žádný inženýr, o tituly nejde. Řeč je o übercool koníčku. Jako kiting, yachting, free diving… prostě něco se správnou koncovkou. A kdyby nic, tak aspoň gaučing.

15. Celebrity

Zná lidi. Samozřejmě ne nějakého Karla nebo Leoše. Úspěšný a dobrý lidi, co vědí. Prostě experty.


+ 16. žvanění

A konečně, to nejpodstatnější. Nic z výše uvedeného vlastně ani praktikovat nemusí. Ale musí o tom žvanit. Žvanit a sociálně sdílet. To je jakoby praktikoval.

AddThis
5 comments
zbyseklorenz
zbyseklorenz

možná je pro tu prázdnotu nějaké jméno :-)

DavidXenonSalcer
DavidXenonSalcer

Mi tak připadá že autor je jeden velkej komplex a mindrák :)

Milked Bitch2
Milked Bitch2

Sepsal bych duvody, prpc lidi pisou duvody ruznych lidi na ruzne veci. Za 1. Ma tak nudny zivot, ze zije zivoty ostatnich, za 2. Je to rejpal za 3. rad zhazuje vse za 4. like, like like a sem tam nejaky comment jako odmena za 5. je to cool a dobra cesta redaktorskeho rozvoje za 6. pohoneni ega, za 7. neni o cem psat a 10 drobnych duvodu si clovek vzdy najde za 8. je to ten clovek co nejlip chape vnitrni motivaci a pohnutky lidí a musí je náležitě vyventilovat ostatnim Za 9. Aspon 15 minut kreativniho strachani na netu za 10. Je to prdel

Podobné články: Blog

Google+