Blog

16 věcí, na které jsme byli jako děti hrdí

V uspěchaným světě dospěláků nám to přijde jako banalita, ale dřív jsme na sebe prostě dokázali být takovým zvláštním způsobem hrdí skrz maličkosti. Třeba že jsme se dovedli podepsat, anebo si zavázat tkaničky. Anebo…
AddThis
 • Hater for hire: Anna Kruchňová

 1. Že nám maminka dovolila umýt nádobí. Protože tou dobou bylo vzrůšo hrát si se všema těma jarovýma bublinkama a beztrestně cákat vodou všude kolem.
 2. Že jsme mohli pomáhat s vařením. Ačkoli toho entuziasmu nám moc nezbylo a dneska si mnohem radši objednáme nudle s dovážkou až domů.
 3. Že jsme měli nefunkční telefon, na kterým jsme mohli vyřizovat důležitý hovory. Protože ty hovory byly jenom naoko. Ne jako teď, kdy nás telefonování otravuje, mučí a děsí.
 4. Že jsme k Vánocům dostali stejnou pokladnu, jakou mají pokladní v obchoďácích. A mladší sourozenci nám platili penězma z Dostihů a sázek.
 5. Že můžeme tlačit nákupní vozík. Ne ten dětskej s vlaječkou, ale ten dospěláckej!
 6. Že jsme tvořili zajímavý koláže v Malování. A kdybychom v tý době měli fejsbuky, rozhodně bychom je tam pověsili, všechny do jedný.
 7. Že jsme na dovolený dostali na starosti focení. A i když jsme vyplýtvali spoustu toho drahýho filmu, měli jsme funkci a připadali jsme si jako papparazzi.
 8. Že nám maminka věnovala svůj starej make-up. Až do chvíle, než se nám nějakou záhadou zatoulala rudá rtěnka na bílej koberec.
 9. Že jsme měli báječnou plastovou vrtačku, se kterou jsme mohli jakože vrtat do zdi. A když to zrovna nešlo, pomohli jsme si (ač za cenu výprasku) příborovým nožem.
 10. Že jsme zdědili walkmana po sestřenici. A mohli jsme na něm poslouchat tatínkovy Kabáty.
 11. Že nám maminka dovolila vyluxovat v bytě, aniž by to po nás pak kontrolovala. Jako pardon, ale tehdy to byl sakra achievement.
 12. Že nám děda půjčil svou lupu, přes kterou si četl noviny. V ten moment se z nás stal Sherlock Holmes.
 13. Že jsme dostali na starosti třeba morčátko. A denně jsme se o něj starali. Zatímco teď se dokážem sotva postarat o sebe.
 14. Že jsme mohli dohlížet na mladší sourozence. Viz bod č.9.
 15. Že jsme mohli zaplatit v obchodě. Opravdickýma penězma, ne těma z Dostihů!
 16. Že jsme šli sami nakoupit. Protože jsme ještě nevěděli, že v dospělosti je občas těžký skočit si i pro rohlíky do večerky za rohem.
AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+