Blog

17 důvodů, proč by chtěl v Ostravě žít každý

Tak trochu špinavá kráska s obrovským charismatem. Taková je Ostrava. Jedinečná. A teď v ní budete chtít bydlet i vy. Čtěte.
AddThis
AUTOR: Jakub Kos

Autor

Jakub Kos
 1. v žádném jiném městě neuvidíte vzduch.

 2. máte tu nejvyšší radnici v republice. díky věčnému smogu navíc absolutně neviditelnou.

 3. a kde jinde mají uprostřed města továrny?

 4. navíc, kde jinde v nich zároveň pořádají ten nejlepší festival široko daleko?

 5. ostrava je ráj svalnatých chlapů. bodejť, všichni tu fandí baníku, a tudíž potřebují pořádná kladiva.

 6. i proto ušetříte za vstupenky na box a všeliká bojová umění. stačí vyjít na stodolní. pro ránu se tu nejde daleko, a občas vás dokonce vezmou do kola.

 7. za rohem tu máte druhou největší zoo. jen si ji odpusťte o víkendech. jinak vás ušlapou caparti.

 8. druhou a mnohem pestřejší zoo máte v hromadné dopravě. tolik exotických druhů nemají ani v troji.

 9. hned v centru máte obří park. jen si musíte dát majzla na davy dětí, cyklistů, souložících párů a k nim přidružených voyeurů.

 10. a samozřejmě tu máte masarykáč. ten sice není tak slavný jako václavák. za to tu ale fontány stříkají přímo ze země vodu a nepotkáte tu ani nohu.

 11. banik pi*o, banik pi*o! f c b. trochu vytunelovaný a bez bazalů, zato pořád v první lize.

 12. posílíte si tu játra. ono vydržet kalby na stodolní chce pořádnou odolnost. a taky trochu osobní statečnosti…

 13. podstatně si tu rozšíříte slovník. dozvíte se, co je halda, cyp i vuzek. budete vědět, kam jít na kupak nebo co dělat, když je třeba rožnout světlo.

 14. začnete rozumět textům jaromíra nohavici.

 15. a přestanete mu říkat jaromír. od teď bude jarda nebo jarek. prostě kámoš z ostravy.

 16. za čas budete mluvit tak kratce, že si vás budou vozit do prahy na ukázky a možná po vás skočí i nějaké to rádio.

 17. BO, PYČO!!!!

AddThis
24 comments
Martina Stoklasova
Martina Stoklasova

Obdoba o Praze byla vtipnější, protože jsem pražanda. Ostravou jsem jela jednou autem a ty vtípky nemám zažitý. 😉

JirriSvoboda
JirriSvoboda

A my bramboráři z Vysočiny tomu městu a přilehlému okolí do cca 30 km říkáme Mordor.

krystofl95
krystofl95

No já bych tam tedy žít nechtěl, protože systém linek zdejší MHD je pro mě naprosto nepřehledný...

Ondrej Placek
Ondrej Placek

Fajne no ni?

Eště zapoměly napsat že tu máme 2 hornicke muzea Urx a Michal, že máme poruce taky 2 pohoří Beskydy cca hoďka cesty a Jeseníky (Moravské Alpy) a hlavně (včil budu rypat) horsku drahu za miliardy ve formě D1. :)

Samozřejmě že je toho daleko vic...

DominikChrastecky
DominikChrastecky

Jak psal DominikBalihar, my Ostraváci jsme přehnaně hrdí a věřím, že máme na co. Samozřejmě, ne všechno z článku je pravda, velká část je těžká nadsázka, ale zdaleka mě to neuráží, je to pěkná nadsázka. Tak nějak souhlasím i s argumenty, které uváděli ti, co píšou, že ten článek je odpad, například na Stodolní se dá skutečně dobře zatančit i bez rvačky apod. Ale Stodolní není pověstná tím, že se tam dobře tančí, ale právě tím, co se psalo v článku, takže jako argument pro to, že článek stojí za prd, to neobstojí. A samozřejmě tu máme i úžasnou kulturu, nikdo netvrdil, že ne. V parku už jsem taky pár lidí viděl souložit a myslím, že kdybyste tam seděli celý den a pozorovali, tak se jich najde daleko víc. To, že jste je neviděli je prostě proto, že zřejmě máte lepší věci na práci, než pozorovat v parku, kdo tam souloží. Jenže to, že jste něco neviděli, neznamená, že to není. Malá rada pro mé krajany: Nebuďte tak vztahovační, pobavte se nad nadsázkou a vtipností tohoto článku :)

DominikBalihar
DominikBalihar

Je tak. S tou Stodolní jsem to možná přehnal. Párkrát jsem tam byl a zábava fajná. A nikdy jsem se tam nerval. Je třeba se jen vyhýbat určitým podnikům a neprovokovat. A hrdí máme být na co. Třeba a už jen na to, že jsme se tu dožili dospělosti.:-D

DominikBalihar
DominikBalihar

Článek naprosto povedený.;-) Hyperbola je na místě. Všichni, kteří se tu urážíte, jen podporujete ty, kdož se na nás dívají skrz prsty. My ostravaci jsme přehnaně hrdí a neumíme si že sebe dělat srandu. Kdo tu píše, že v parku neviděl souložící pár, nebyl si v noci zaběhat a kdo tvrdí, že radnice jde vidět furt, asi se nepodíval na podzim ráno z okna. Není vidět na 5 metrů, natož na radnici. A stodolní? Kapitola sama o sobě. Pokud vás neokradou, tak vás seřežou. Pokud ani jedno, máte v kapse zaječí packu nebo čtyřlístek. Jinak je Ostrava úžasné město s fajn lidmi. I přes to, že jsem se za studiem přestěhoval do Brna, na Ostravu nedám dopustit a rád se vracím. Možná právě kvůli všem těm drobnostem, jež ostatní kritizují. Bez nich by to nebyla Ostrava.

DanielSikora
DanielSikora

Ale jo, jako recese dobré, možná by to jen chtělo více faktů a méně domněnek :)

nu
nu

Dobrý den, asi žiju úplně v jiném městě, každopádně zdravím z Ostravy plné úžasné kultury, prvotřídních divadel, zajímavých kin a špičkových galerií, z města kde se podařilo z obrovského industriálního areálu udělat národní kulturní památku.

CaifeDea
CaifeDea

Jsem Ostravak a tohle mně pobavilo . Tvrdej kraj a tvrdej humor . Tohle je skvěla recese na vše co se vybaví při vyslovení Ostrava . 

rewkon
rewkon

Nebýt Ostravák tak se asi bych možná zasmál spíš ne ,ale takhle mě to decala naštvalo hmmm jak tak koukám na sponzora stránek tak vodafone pod stromeček ne :-D

veri0007
veri0007

Jsem Ostravačka a souhlasím, že je celkem nepovedený tento článek. Nejsem vztahovačná, ale jde vidět, že tohle psal pražák co v životě Ostravou neprojel ani rychlíkem...

KokiVyletnice
KokiVyletnice

TO: GingerSquirel: ANO, je to myšleno ironicky a s tvým komentářem je to celý ještě vtipnější...tenhle článek je nejvíc povedený.


GingerSquirel
GingerSquirel

Jsem z Ostravy, ale tento článek mi přijde pořádné nepovedený. Nemůžu si pomoct, ale spíš jako "pochvala" to mělo vyznít jen jako nadnesené urážení našeho města z úst a pomysleného pera nějakého Pražáka. A mimochodem, divili by jste se, ale radnice jde vidět krásně po celý rok ;) v zoo vás rozhodně neušlapou caparti, v parku jsem za jednadvacet let života neviděla souložit žádný pár a na Stodolní se dá docela dobře i zatančit a ne jen se s někým porvat ;) 

karboxilas
karboxilas

@GingerSquirel : Proč mi to tak přijde, že ženy mají všeobecně menší smysl pro nadsázku a disponují nadměrnou vztahovačností? ;)

rasamek
rasamek

@GingerSquirel
1. S největší pravděpodobností máš poruchu zraku
2. Nejspíše si pleteš ostravskou zoo s nějakým jiným střediskem

3. Zkus si při procházce v parku někdy všímat okolí a ne se jen koukat před sebe

4. Zjisti si, co je to ironie, prosím- moc prosím

Podobné články: Blog

Google+