Blog

17 masakrů, které si zaslouží Zlatého Davida

Je to tady. Odstartoval třetí ročních hudebních anticen a vy rozhodnete, kdo si odnese rozlámaný vinyl tentokrát. Pokud jste z toho kvanta hudebních nešvarů rozhození stejně jako my a nevíte komu dát hlas, ukážeme si pár příkladů.
AddThis

A aby bylo jasno, rozhodně vás nechceme navádět. Jen jsme dali hlavy dohromady a řekli si, kdo podle nás předpoklady jednotlivých kategorií naplňuje do posledního detailu.

1. Zpěvák

ONdray. Byť je to DJ, ale stejně. Koupit si sample pack s předzpívanými stopami a pak v rozhovorech vyprávět, že text složil na základě zkušeností z vlastního života, to už chce opravdu hodně velkýho fištróna. Nebo drzost?

Elmo. Jasný nástupce Leo Beránka. Jeho videa škodolibě baví internet, ale jde si za svým cílem, kdo je proti němu, je hater a ovce. Na koncert prý přišla jen jeho rodina a kámoši, přesto nemá problém hrát si na hvězdu a přesvědčovat nás o tom, že tyhle peníze má z muziky.

Jirka Koběrský. Pasáček koz u kterého není co řešit, schválně si to poslechněte. Kozy kozy ven!

2. Zpěvačka

Mista. Možná to bude milá holka, ale její management jí totálně podkopává kariéru zkreslováním úspěchu. Statistiky jsou nekompromisní, mít v Indonésii víc fanoušků než v Čechách nebo fakt, že Youtube z jejího profilu odpočítalo 1 500 000(!) falešných zhlídnutí, to je prostě blamáž. Navrch je to hudební šmíra.

Lucie Bílá. I zlatá slavice se nevyhne kolosálnímu masakru. Tohle opět dál komentovat nemusíme…

3. Skupina

Nightpoison. Jasný favorit, kapela, která do klipů cizích interpetů dostřihává sama sebe, nedávno přišla s novinkou. Tentokrát si to sice natočili sami, ale zpívat o laskání ženy jazykem a do toho promítat malé děti, nevíme nevíme…

Kapesní Kapela Kapka. Notují si s traktorem a pak prodávájí za velký prachy. Ano, přesně tohle si můžete na jejich DVD pouštět do zblbnutí.

Duo Naživo. Jejich Šlágr rodina je píseň, která by uspala i naspeedovanou hadimršku. Naživo zatím zachraňuje fakt, že to video zablokovali (takže pokud jste to někdo stihli stáhnout a někam nahrát, budeme vděční za link).

4. Videoklip

Martin Braun. Kluk, co si v kostele nesundává čepici, a scéna s duchem vás zlomí v pase.

Thomas Sean Knebl. Pozor, tohle není nevinná zábava mladého amatéra. To je profesionálně odvedená práce. Nebo si to alespoň myslel interpret, když si na natáčení klipu najal režiséra Páju Junka.

5. Průšvih roku

Jednoznačně nejnabušenější kategorie. Co tady? 5Angels s managementem a jejich opakované (a prokázané) lhaní do médií? Vzestup Šlágr TV? Vítězství Abba revivalu v kategorii Skokan roku ve Slavících? Samotný Český slavík? Nebo zase ta Lucka Bílá coverující Nirvanu? Víťa Vávra a jeho comeback? Marcel Zmožek hudebním dramaturgem TV Barrandov? Těžko říct, ale rádi si od vás necháme poradit.

Nebo vás napadá někdo úplně jiný? Pošlete nominaci na Zlatého Davida 2013. Třeba vyhrajete skvělého founa!

 

AddThis
4 comments
DanielaE
DanielaE

Co takhle průšvih století? 

Máme tu obdivovatele K. Gotta a L. Bílé, a cokoli oni spáchají, nevadí, vždy jsou nejpopulárnější.

Máme tu na jedné straně Kabát, na druhé Turbo, to je naše heavy-metalová scéna, stále vnímaná jako alternativní, progresívní....

Mladé kapely v podstatě nejsou, nejmladšími vystupujícími v našem mainstreamu jsou Kryštof, Chinaski či Nightwork. 

Co takhle vyhlásit masový hudební vkus českého publika jako průšvih století?
Já, kdykoli čtu či vidím něco z UK či se bavím s angličanem, pro ně je znalost hudební scény od 60. let přirozenou součástí všeobecného vzdělání. Kolik lidí byť z mé generace (42 do března :-) ) zná Progress2, Blue Effect, Marsyas, ve své době progresivní Bacily, Mišíka, Collegium Musicum?
Většinová společnost vyrostla na ČST a českém rádiu, a ani revoluce je nepřiměla hledat jinde. A tyto děti jsou děti takovýchto rodičů. Když od malička posloucháte Vondráčkové, Gotta a Kabát jako vzory - jelikož vzory se částečně od rodičů berou - pak jdete na městské slavnosti a tam zpívá Dáda a Turbo, pak si pustíte Zlatého Slavíka, kde proboha máte ty vzory brát? Pak i revolta v podobě repového songu vypadá takto tristně. Částečně kvůli vkusu interpreta, částečně proto, že i ti profíci vědí, co u nás "frčí". Je to hnusný, obludný, zvrácený začarovaný kruh.


Matejcho
Matejcho

Průšvih roku je podle mě Landa zpívající Král a klaun při projížďce po Českém Krumlově... 

BonnieVlaskova
BonnieVlaskova

Já si náhle vzpomněla na Metrixe, kterej zmetek nepřijel na VOTVÍRÁK!

Podobné články: Blog

Google+