Blog

18 věcí, které pochopí jen lidi, co nemají žádný hudební sluch

To se tak stane. Někdo má na muziku talent, někdo nedokáže zazpívat ani ovčáky-čtveráky. A můžete mít hudbu rádi jak chcete, když neslyšíte ani tón, není vám pomoci. Čtěte, co pochopí všichni, co neslyší muziku.
AddThis
 1. především, neumíte zpívat. ani notu. a za každou cenu se zpívání vyhýbáte.

 2. jediné, kdy se do toho opřete naplno, je sprcha a auto. a to musíte být sami, samozřejmě.

 3. většině muziky moc nerozumíte. slyšíte jen ty nejjednodušší beaty, o tom, že byste poznali, kdy hraje basová kytara, nemůže být ani řeč.

 4. někde z mládí máte zasunuté traumátko, kdy vám někdo řekl: „prosím tě, už ne. už nikdy.“ 

 5. a pak ještě druhé, když se vás zeptali, jako máte oblíbenou písničku, protože to vždycky mohlo znamenat, že ji budete muset taky zazpívat.

 6. jestli někdo zpívá falešně poznáte teprve až když vám začnou praskat okenní tabulky. do té doby dobrý. dobrý tak, jak jste zvyklí sami od sebe.

 7. dokonce ani to dítě nechce, abyste mu broukali ukolébavky. a vy se do toho samozřejmě ani moc nehrnete.

 8. i proto vlastně žádné písničky dost dobře neznáte. a ty které znáte si textově upravujete podle svého tak abyste se do nich hlasově vešli.

 9. navíc, jelikož neslyšíte, dost často se vám stává, že trpíte syndromem okybača a samotné vás překvapí, o čem se vlastně zpívá.

 10. pochopitelně, že nenávidíte táboráky. ne snad, že byste nemilovali koukání do ohně, ale táborák rovná se kytara a zpívání.

 11. a samozřejmě jste dřevo. když tančíte, tančíte jako otočný dveře. dokolečka dokola.

 12. o to vášnivěji se do tance pouštíte, když máte trochu pod kůží. a vždycky máte pocit, že jste jako travolta. přitom to spíš vypadá jako epileptický záchvat.

 13. když se vám vybaví taneční, těžko si vzpomenete na hlubší stupeň osobního ponížení, než když mistr popáté zkoušel štěstí tím svým „slyšíte to, jsou tam čtyři doby, ne tři…“

 14. ostatně, i díky zážitkům z prodloužené a věnečku tajně doufáte, že až do nejdelší smrti si na parketu vystačíte s ploužákem.

 15. a rozhodně, rozhodně věříte, že už vás nikdo nikdy nebude nutit tančit polku. ve vlastním zájmu a pokud, tak jen na vlastní nebezpečí.

 16. nejhorší ale je, že nemáte ani rytmus. a tak se trápíte i s kosou na poli, u výrobního pásu nebo v posteli.

 17. v každém případě, když už se do tance či zpěvu pustíte, zůstáváte v panické hrůze, že z toho zůstane nesmazatelný otisk na sociálních sítích.

 18. na každý pád ale to že neslyšíte neznamená, že rádi neposloucháte. možná právě naopak.

AddThis
2 comments
Hellen69
Hellen69

Syndromem okybača trpím též a to věřím, že hudební sluch mám :D Například až dnes jsem (podle textu na internetu) rozluštila text Čarodějek z předměstí :D :D

syllmathar
syllmathar

@Hellen69 s tímto textem mám také problém :-D a dokonce až včera mi došlo, o jakém že to broadwayi se zpívá v Chodím po Brodwayi hladov sem a tam :-D jako díte jsem si představovala klasický brod s vodou.

Podobné články: Blog

Google+