Blog

14 důvodů, proč z vás práce v obchodě udělá supermana

Práce v obchodě je dřina, která člověka zocelí. Stačí pár měsíců a už byste mohli v podstatě krotit dravou zvěř nebo zachraňovat planetu, protože dělat za pultem je občas taky pěkné hrdinství. Čtěte, co vás naučí škola života v prodejně!
AddThis

1. Naberete svaly

Hlavně na nohách, od věčného stání a pobíhání, ale taky za krkem. To jak si zvyknete přikyvovat, protože náš zákazník, náš pán. Hele, za dva měsíce máte býčí šíji jako Hulk.

2. Domluvíte se s každým

Domácí nebo cizinec, od čeho má člověk školu s dvěma cizíma jazykama, že jo? Nebo taky rukama nohama, když přijde extra exot. Hlavně, aby odešel s úsměvem.

3. Naučíte se mít odpověď na všecko

Žádná otázka není blbá, zvlášť když člověk vypadá, že hodlá provětrat peněženku. Jasně, je to přírodní plast. Ne, nesmrdí to, má to specifickou vůni. Časem dokážete odpovědět i na nejblbější otázku a máte zaděláno kariéru někde v kanclu.

4. Pohnete s jazykama

Ostatně jste to v té škole dost flákali a domluvit se s cizincem jste museli reálně poprvé tady na place. A kdo má furt máchat těma rukama, i tak je pohybu až až.

5. Budete guru přes čekání

Na pauzu, na oběd, na konec šichty, na zákazníka, se kterým je vlastně fajn pokecat, protože se nehádá a ví, co chce. Když opadne frmol, začíná ten pravý tréning. Na čekání u doktora, na úřadě, na rande… Jako když to najdeš, viď.

6. Fantazie jako Dalí

Kde není zákazník, tam je nuda. Dokonce tak strašná, že by jeden udělal cokoli, aby se zabavil. COKOLI.

Screen shot 2015-03-05 at 10.23.55 AM

7. Zvládnete jakoukoli frontu

Kdo někdy viděl štrúdl na půlnoční jablíčka nebo novou plácačku od Korejců, toho nějaká zácpa na D1 nezaskočí. Natož pošta, když se vydávají důchody. Tam budete chodit relaxovat.

8. Čůráte v podstatě na povel

Vaše trávicí soustava podepisovala smlouvu společně s vámi, takže se časem perfektně vyladí na intervaly, kdy to můžete pustit a kdy ne. Zase, v zácpě na dálnici se bude hodit víkend co víkend.

9. Naučíte se polykat

Slova, celé věty, opravdový machr polkne klidně 10 minut nepřetržité palby křivd. Neřekli jste mi, nevarovali jste mě, nikdo mi nesdělil atd. atd. Třeba že když telefon spadne do kanálu, je s ním ámen. Ruka cuká, ale úsměv nehasne.

10. Zvládáte stres líp než Golem

Každý něco chce a každý to chce hned. A když by mohl být chvíli klid, tak přijde jistě půlka zboží do akce a lidi se můžou urvat. Až jednou seknete s krámem, jděte na policejního vyjednavače. Takovej klidnej job vlastně.

11. Zkrotíte i tlupu dětí

Máte školu od prevítů, které rodičové prostě vypustí do obchodu a děj se zkáza boží. Zároveň získáte skvělou představu o tom, že svoje vlastní buď mít nebudete, nebo že rozhodně nebudou (ne)vychovaný tak, jako tyhle.

12. Skvěle improvizujete

Když už nefunguje nic jiného, vždycky je tu šance zabodovat vzhledem. Můžete třeba prodávat výstřihem, což třeba v call centru nebo přes e-shop moc nejde. Kluci to mají těžší, ale pěknej biceps taky udělá svoje.

13. Pochopíte Einsteina

Relativita času je na krámě doma. Není nic delšího, než poslední dvě minuty do zavíračky. Zvlášť, když se pod roletu nahrne chlápek, co-potřebuje-jen-takovou-drobnost, ééé, máte tu WC?

14. Poznáte kouzlo nicnedělání

Kdo někdy celý den stál, ví, že není nic lepšího, než si zase sednout. Je to lepší než jídlo. Dokonce lepší než sex. Když si konečně sundáte boty, podprsenku… Uf! Kámoši ať se jdou bodnout, teď je TV & křupky time…Jestli chcete být supermani, nebo se prostě akorát psychicky připravit na kariéru v kanclu, klikněte sem a zkuste to v první linii u nás. Hrdinů za pultem není nikdy dost.

 

AddThis
7 comments
Iwett27
Iwett27

dělám ve kšeftě už 10 let. Firma by měla proplácet firemního psychopata (psychologa) :-D Největší řízek byl chlápek, kterej ukazoval na ceduli Tričko - 179,- a chtěl vědět, co znamenají ta písmenka, že tomu nerozumí... no comment :-D 


ZellieZelickovaty
ZellieZelickovaty

Nejvíc vycepovaný lidi jsou stejně z mekáče. To mi nikdo neveme :D

VeronikaDolezalova
VeronikaDolezalova

Jo :D Přesně:D A to tam není bod s tím že se člověk naučí význam slova "nějaký" (boty, triko a jiné) což je většinou všechno od jakékoliv jiné značky než prodáváte. Po případě "normální" což je prakticky totéž. Slovo "hezký" je opravdu velmi relativní pojem a na otázku jakou potřebujete velikost vždy uslyšíte velmi vtipnou odpověď  "no přeci na mě" (a to na kalhoty, boty, spodní prádlo a dokonce i na kondomy). Ve sportovním oblečení se na otázku "kam to potřebujete" (myšleno hory, město, deštný prales, výlet na Mars) vždy dozvíte že na ven. Ale je pravda že nic nepřekoná práci v sex shopu :D Tam jsou hlody ještě lepší :D

Agraynel
Agraynel

Mě práce v obchodě naučila 2 zásadní věci - a) Nesnášet lidi a za b) paradoxně si vážit těch smrtelných výjimek lidské slušnosti, které se tam občas objeví... Ten, kdo v obchodě nikdy nepracoval si ani neumí představit, kolik lidí doma rodiče nenaučili tak základní slušnosti jako je pozdravit a poděkovat :D

MarecPekarec
MarecPekarec

@Agraynel nedělal jsem v obchodě, ale kontaktu s lidma jsem si víc než bohatě užil s turistama na geysiru na islandu, kde jsem makal ve fast foodové kuchyni, naprosto rozumím, o čem mluvíš

LindaSperlova
LindaSperlova

@Agraynel Přesně tak, to jsou důvody, proč tuhle práci nemůžu dělat. Obsluhovat ty nevychovance a ještě se na ně usmívat. Roční zkušenost mi stačila na celý život. 

Podobné články: Blog

Google+