Blog

19 věcí, kvůli kterým byste se vrátili do školy

I když jste ho tehdy hejtovali, život v lavicích byl proti té dospělácké realitě vlastně hrozný bájo. Čtěte, proč by se každej pracant hnedle vrátil do školních let.
AddThis
 1. Kámoši. Bavili jste se, s kým jste chtěli, a když vás někdo namíchnul, prostě jste si odsedli a nazdar. To v kanclu se povinně zubíte i na ty, co vám pěkně pijou krev. 
 2. Kapesné. Pro pravidelnou výslužku jste nemuseli hrábnout ani prstem. Chechtáků bylo sice málo, ale zato strava, střecha nad hlavou i oblečení zdarma, takže ve finále win.
 3. Přestávky. Během každé přestávky jste stihli napsat tahák, zdrbnout úču i zbaštit sousedovu svačinu. Teď jste rádi, když si můžete aspoň odskočit na malou.
 4. Obědy. Každý den tak hodinka volna, kdy jste zvládli nejen zdlábnout oběd, ale taky si pokecat a ještě zaběhnout do města pro zmrzku. Teď se nahonem futrujete u kompu a třídíte si maily.
 5. Jazyky. Celá škola byla vlastně takový intenzivní kurz angličtiny/němčiny/francouzštiny zadáčo. Teď na to za á není čas, za bé energie a za cé ani prachy… škoda, že jste to tehdá neocenili.
 6. Tělák. Super šance protáhnout se jednou dvakrát týdně pod odborným dohledem, taky zadarmo. Dneska už za permici do fitka vysolíte majlant, o trenérovi nemluvě. A ještě se k tomu dokopat!
 7. Áčka. Prostě jste se při každé rýmičce hodili marod a stačila k tomu podškrábnutá omluvenka. To dospělák musí bejt jó nemocnej, aby se do té práce nedotřepal.
 8. Volná odpoledne. I když byla odpoledka, končila tak maximálně ve čtyři a pak jste měli hromadu času nejen na úkoly, ale i na kámoše. Dneska tak nanejvýš stíháte zajít na jedno, jestli teda vůbec ještě máte energii.
 9. Spaní v lavici. Když vás to nebavilo, tak jste si prostě schrupli, a jediný následek byla tak maximálně poznámka v třídnici. Ale běda, jak byste si dáchli v kanclu.
 10. První lásky. A vůbec, první všecko: první pusa, první pořádná párty, první kocovina. Teďka se líbáte, paříte a ožíráte jak staří mazáci, ale už to jaksi nemá ten šmrnc.
 11. Oblíbené předměty. Mohli jste se fakticky něco dozvědět o tom, co vás zajímalo. Ruku na srdce, kdy jste byli po práci naposledy v knihovně?
 12. Krásný holky v lavicích. Všecko měly ještě pevný, vyhlazený a panenský a vy jste si na to mohli beztrestně sáhnout. Dneska už byste si to odseděli.
 13. Zájezdy a lyžáky. Týden na horách i výbavu zacálovali rodiče, a žádný, že vám už nezbývá dovolená…
 14. Rebelie. Každé pivo nebo cigareta za školou bylo strašný vzrůšo. Dnes lijete jedno za druhým, hulíte jak fabrika a vašim je to putna.
 15. Prázdniny. Dva měsíce totální svobody, ředitelská volna, svátky, jarní, podzimní nebo uhelný prázdniny… a proti tomu pět týdnů dovči, to je prostě smutný.
 16. Čistý štít. Každé září jste měli možnost začít znova, páč se za ty dva měsíce stalo trilion věcí a na všechno se rychle zapomnělo. Jak dnes uděláte botu, táhne se to s vámi jako smrad i po letech.
 17. Metamorfózy. Nadšeně jste vítali každý nový chlup i velikost podprsenky, zatímco teď jsme z každé vrásky a šedivého vlasu v ještě hlubší depresi.
 18. Zvonek. Jakmile zazvonilo na přestávku, i rozdělaná rovnice šla stranou. Zatímco dneska vám ta práce jen tak neodzvoní a přesčasy už ani nikdo nepočítá.
 19. Těšení se. Na kámoše, na přestávky, na obědy, na zvonění, na prázdniny i na ten novej školní rok. Teď už se netěšíte ani na dovolenou, protože jestli je to před ní peklo, po ní už je to hotovej armagedon…
AddThis
1 comments

Podobné články: Blog

Google+