Blog

20 důvodů, proč je peklo mít gelový nehty

Gelovky nebo akryláče začaly frčet už před pár lety, kdy se vyrojilo manikúrních salónů až hanba. A furt to neskončilo! Ono sice poškrábat se v uchu, nebo ostatně kdekoliv, pořádně dlouhým nehtiskem pěkně ztluštělým vrstvou gelu dovede být slast nekonečná. My jsme to s gelovkama zkusili na vlastní kůži. A co si budeme povídat, většinou to bylo peklo. Proč? Čtěte!
AddThis
 1. Pravidelně se musíte stýkat s někým, kdo si říká nehtařka. Co je to vůbec za slovo?

 2. Když vám ty nehty šmrdlá, má na sobě paní nehtařka masku. Ale vy nic. Což znamená, že dýcháte ty kusy opilovaných nehtů všech lidí okolo. Blé!

 3. K čemu vlastně máte nehty, když si je nemůžete ani pořádně kousat? Teda můžete, ale ten gel fakt není žádná lahůdka.

 4. A občas vám ty nehty v salónu vybrousí skoro až na kost.

 5. Každý kontakt s háčky od podprdy, knoflíkem nebo tkaničkou je malá soukromá rvačka. Kdy vy vyhrajete až tak na pošesté.

 6. Nehledě na ehm… různé intimní očistné činnosti.

 7. Když vám něco spadne do oka, zjistíte, že je vlastně lepší to tam nechat.

 8. Když píšete na počítači, dělá to zvuky, jako by si na parapetu za oknem brousilo zobáky hejno holubů. 

 9. Když se snažíte napsat SMSku na dotykáči, cítíte se, jako když vrážíte do zavřených automatických dveří na benzínce. 

 10. Gelovky jsou pořádně tvrdé, takže s nimi v jednom kuse o něco ťukáte. O zuby, o stůl, o sebe… Takže si vaši kámoši připadají, jako že permanentně stojí na semaforu pro slepce.

 11. Jíst kuřecí křidýlka je s gelovýma nehtama prakticky nemožné. 

 12. Že si dáte plechovku coly light? No tak na to zas rychle zapomeňte…

 13. Protože se s tím blbě odemykají dveře, v jednom kuse riskujete, že se nedostanete domů a bude z vás houmles.

 14. Šťourat se v nose? To se nedělá! S umělýma nehtama už vůbec ne. Stačí prudší pohyb, a riskujete lobotomii per nasum. 

 15. Přestože může vypadat lákavě mít s sebou díky umělým nehtům vlastně nonstop pinzetu, stejně nemůžete nikdy nic pořádně zvednout.

 16. V kroužku ručních prací budete na černé listině a z keramiky vás rovnou vyrazí.

 17. Rozlučte se s tím, že sbalíte nějakého horolezce. Což je věčná škoda, protože ti bývají většinou dost namakaní.

 18. Na masáž nalákáte tak akorát oddaného fanouška Fifty Shades of Grey. A ti bývají fakt divní.

 19. Vlastně lidi moc nebudou chtít, aby se ty gelové drápy dostaly nějak moc blízko jejich genitálu.

 20. A vůbec, přiznejte si, že gelový nehty stejně většinou vypadají, jako byste měly na nehtech přilepený gumový medvídky. Se třpytkama. 

AddThis
1 comments
NadiaHanak
NadiaHanak

Ano, byly krasne a protoze jsem neujela na vzorech a delce, tak vypadaly velmi prirozene. A na mych kostnatych upracovanych rukach to bylo az k neuvereni. 


Prvni den jsem nemohla od svych nehtu odtrhnout oci. Jen tech fotek, co jsem udelala .... tedy pokud se podarilo na telefonu prepnout na fotak, obcas tedy doslo i na video .... vcetne meho sprosteho a zoufaleho nadavani ze nemuzu prepnout na fotak ..... ale pak prisel konec prvniho dne plneho komplimentu a ja jsem ucitila jemne simrani na noze ....a nastalo peklo, ktere skoncilo najezdem na pribornik. Skrabat se priborovym nozem muze byt elegantni, teda az na ty strupy.


Blize jsem tedy ohledala vysledek one parady a zjistila, ze mam na svych nehtech zakulaceny tvar, kterym ani neposkrabu ani neseskrabu. Ale daji se efektne vytrhavat sponky secvaknutych spisu (jeste kdybych mohla tema drapama i sesivat, to bybylo neco!! Jen kam bych davala ten oves ....)


Za par dni zacalo odrustani. 

Priborove noze u kamaradky v bezpeci. Musim vydrzet. 

Pokus o zastrihavani, diskuse s otcem, navsteva garaze, objev pilniku na kov.


Za par dni byly videt prvni odrosty. ten rozdil mezi urovni ziveho nehtu a geloveho nehtu byl v milimetrech. Nepolevila jsem.


Asi po tydnu se odloupl prvni nehet. To ubohe zrohovatele nic, ktere pod nim bylo, bylo mekke a tak zranitelne. Naplat na prstu.


Za dva tydny, naplasti na vetsine prstu, nektere jeste i s castecne neodloupnutym gelem, krev. Styk s vodou (nedejboze pripravkem na myti nadobi) k nezapomenuti.


Za par tydnu veskery gel dole, cast nehtu dorostla, cast stale jeste ve forme super tenkeho smuchlaneho papiru. Me nove nehty dost zdeformovane.


Za par mesicu mam sve neupravene obcas lamave slabe nehty. A poskrabani se nebylo nikdy uzasnejsi.

Podobné články: Blog

Google+