Blog

20 důvodů, proč makat na vlastní triko už na škole

Studenti to sice nevidí, ale v reálu mají pekelnou pohodu. Žádný porady, žádný porody, hypotéku znají jenom z doslechu. Ale kdo dřív přijde, ten dřív mele, a v byznysu to platí dvojnásob. Hemžíte se nápady? Pak neexistuje důvod, proč se nepostavit na vlastní nohy, ještě než dostanete futrál s diplomem. Spíš naopak.
AddThis
 1. Bill Gates, Steve Jobs a fůra opravdových borců rozjela vlastní podnik už na vejšce. Pravda, spousta z nich ji pak už nedodělala, ale rvalo jim to žíly? Ha? 

 2. Spolužáci budou nadávat na socku, vy si můžete vozit zadek ve služebáku.

 3. Nebo ve vlastní káře. Pokud jste fakt bedny, tak budete drandit s šoférem.

 4. UHO s rejží z menzy vyměníte za burger v bistru. Nebo pěknou medium-rare flákotu někde v nóbl restauraci.

 5. A ještě si to necháte proplatit, samozřejmě. Beztak vám firma říká pane.  

 6. Na kapesné můžete leda tak zvysoka kašlat. Mámu pošlete na Bahamy. Jo a tátu… taky. 

 7. Samozřejmě můžete zůstat na mamahotelu, aspoň budou mít rodiče pocit, že jste nezvlčili úplně. A navíc chcete nejdřív investovat do firmy, že jo, ne do baráku. 

 8. Pochopitelně chcete dostudovat, ale víš co, odpovědnost, zaměstnáváte hromadu lidí, člověk je furt jednou nohou někde v Silicon Valley, není čas… Zkrátka výmluv fůra.

 9. Jako neříkáme, ale může být, že to s tím studiem úplně neklapne. No a co je lepšího, než mít pro takový případ plán B. A v garáži Carreru. 

 10. Ostatně co si budeme povídat, na skvělý nápady nikdo žádnou školu nepotřebuje.

 11. Po škole se nemusíte ponižovat u pohovorů.

 12. Natož na pracáku. 

 13. Navíc už vás po státnicích nebude čekat žádný peklo dospělosti. Dokonce i to daňový přiznání umíte vyplnit. Nebo na to máte lidi. Viď.

 14. Neposloucháte všechny ty blbý otázky: „Co s tebou teď bude?” „Má ti táta domluvit tu vrátnici u nich v podniku?“ „Pudeš teda inseminovat ke strejdovi na biofarmu?“ 

 15. Jestli se s prvním nápadem nechytnete, v tomhle telecím věku vás ten krach ještě nerozhodí. Jak říkáme, mamahotel jede, hypotéka žádná. 

 16. Takže to s mnohem větší chutí zkusíte znova a jinak. 

 17. To by bylo, aby to napodruhé nevyšlo. Nebo na potřetí. Máte na to ještě fůru semestrů. Anebo si to skočíte prodloužit, no ne? 

 18. No a v nejhorším, když to teda fakt nevyjde, furt máte ještě studentský slevy. 

 19. Nebo můžete zkusit svoje nápady prodat někomu jinýmu a zůstat na svým. 

 20. Úplně nejdřív to chce ale PR. Ideálně přes nějakou soutěž a za peníze sponzorů. Takže jestli fakt máte nápad, sepište do 10. května přihlášku na Nápad roku. A bude! 

AddThis
1 comments
QuantInvest
QuantInvest

Konečně praktickej článek :-) je to všechno pravda, sice ještě nedrandim s šoférem ale jinak to vše platí :-) a možná koncem června budu po 4 letech i ten bakalář :-D

Podobné články: Blog

Google+