Blog

20 věcí, co se vám dějou, když máte úzkostnou poruchu

Úzkosti jsou dobrý v tom, že se při nich nemáte chuť zabít jako lidi, co trpí depresema. Tim seznam výhod tak nějak končí.
AddThis

1. Když se vám někdo blízkej neozývá, víte jistě, že je mrtvej, a víte i přesně, co se mu stalo (srazilo ho auto, dostal infarkt, naboural, sežral ho pes, zastřelil ho terorista).

2. Bojíte se lítat letadlem, jezdit v noci autem a dělat v podstatě všechno, u čeho lze přijít k úrazu nebo o život. Když někdo navrhne výlet nebo dovolenou, první, co vám jede hlavou, nejsou myšlenky na koupání a zábavu, ale na nehody, havárie a smrt.

3. Když vás něco bolí, je to téměř automaticky rakovina v posledním stadiu.

4. Máte strach ze smrti a přepadá vás to náhle. Třeba uprostřed porady.

5. Budíte se v noci zpocení. Většinou ze strachu.

6. A když se v noci nebudíte, zdaj se vám sny. Takový sny, o kterých pak statusy na Facebook fakt nepíšete.

7. Jste přesvědčeni o tom, že všem připadáte směšní.

8. Nemáte sebevědomí, a proto nikdy nedokážete přijmout kritiku a přiznat chybu.

9. Věci, co jiný lidi hodí za hlavu během minuty, jste schopni donekonečna řešit a rozebírat. Až do zblbnutí. Nebo zbláznění.

10. Když někomu řeknete, jak se cítíte, poradí vám, abyste nemysleli na blbosti.

11. „Musíš se uvolnit, depky má dneska každej.“ To taky slýcháte často.

12. Váš největší kamarád a zároveň nejhorší nepřítel je Google. Jdete za ním, aby vám poradil, a on vám vždycky vyplivne, že do zejtra umřete.

13. Nejste nikdy v klidu. V hlavě vám pořád běhaj katastrofický scénáře.

14. Když někdo panikaří, roztomile pobíhá a rozhazuje rukama. Když dostanete záchvat paniky vy, klepete se tak, že se nemůžete hnout, máte v podstatě horečku a tep asi 200 úderů za minutu. Občas se vám chce omdlít.

15. Jste téměř nonstop přesvědčeni, že NĚCO JE PROSTĚ ŠPATNĚ.

16. Máte dokonale zmáknutý všechny teorie, scénáře, symptomy a katastrofy, co se můžou člověku přes den přihodit. Ty pak různě aplikujete na sebe nebo blízké.

17. Myšlenky ve vaší hlavě si většinou dělají, co chtějí. Když se chcete uvolnit, dokola naskakují a nabalují se jedna na druhou.

18. Občas je prostě největší úleva usnout.

19. Závidíte lidem, co jsou hloupí a v hlavě se jim prostě nic nehoní. Taky těm, co si věci dokážou užít fakt naplno, žijou okamžikem, jako by tu zejtra už neměli bejt.

20. Nejvíc na světě byste uvítali, kdyby někdo vyvinul tlačítko Stop přemýšlení a vy jste s ním mohli libovolně pracovat.

AddThis
6 comments
Viktorka
Viktorka

Hahaha....léčím se přímo s panickou poruchou přes 3 roky... jsem prakticky chodící benzodiazepan....takže držet pusinku vážení, protože o této nemoci bych mohla napsat druhou Bibli....  bohužel

KKV
KKV

@Viktorka Očividně jsi to nikdy nezažila, pokud reaguješ takto :)

beecko
beecko

@Viktorka  v tom případě bych ti přála tuhle "sračku" zažít)

Norty
Norty

@beecko @Viktorka nebo jí třeba právě zažívá, a právě proto o ní takto píše. Jeden nikdy neví. Člověku to přijde, že v jedné takové je.

Podobné články: Blog

Google+