Blog

21 věcí, které uděláte před tím, než uděláte tu věc, kterou máte udělat

Můžete si říkat tisíckrát, že to je ta poslední a fakt důležitá věc, kterou až uděláte, tak potom už budete jenom šťastný, u piva rozvalený a v pohodě... a stejně ji nakonec neuděláte. Protože máte dalších x věcí, které mají zkrátka přednost. Čtěte, jak se prokrastinuje krok za krokem.
AddThis
 • Robert Vrbský
 1. Všechno promyslíte. Protože přeci nebudete dělat něco, co by se dalo dělat zítra. Nebo vůbec.
 2. Rozehřejete se na netu. Protože za studena vám to nemyslí, takže je potřeba se mrknout na statusy, zprávy z burzy, co se děje v Angole, a tak vůbec.
 3. Uklidíte. Protože v takovém mrdníku dělat nemůžete, konečně těma oknama vám nejde do cimry světlo a světlo je potřeba.
 4. Dáte si první kafe. Protože bez kafe není šturm a žádný nápady.
 5. Připravíte si pomůcky. Protože to máte propisky, fixky, asi pravítko a hlavně seznam, musíte mít seznam, bez něj se nedá dělat nic.
 6. Vyřídíte drobnosti. Protože ono bude lepší vyčistit si maily, zavolat mámě, zaplatit složenky a tak.
 7. Najíte se. Protože na lačno samozřejmě nic neuděláte.
 8. Uklidíte to po sobě. Protože se na ten bordel, kterej tam zůstal po jídle nemůžete koukat.
 9. Dáte si krátkýho šlofíka. Protože po jídle musíte drobátko vytrávit a aspoň si to všechno dobře promyslíte.
 10. Dojdete se vykadit. Protože s plným žaludkem se dělat nedá.
 11. Mrknete na nedokoukaný věci. Protože zrovna ta jedna epizoda vám leží v hlavě, tak to rychle zkouknete, ať máte klid na práci.
 12. Dáte si svačinku. Protože zase s úplně prázdným žaludkem se dělat taky nedá.
 13. Dojdete si tu svačinku koupit. Protože jste právě zjistili, že doma žádná vhodná svačinka není, takže šup šup rychle do krámku.
 14. Dáte si další kafe. Protože teď už se do toho vážně pustíte a k práci prostě kafe patří a ono vás ostatně dost nakopne.
 15. Přemístíte se. Protože je krásně a třeba na balkoně se vám to bude dělat mnohem líp, je tam čerstvej vzduch a svěží myšlenky, líp vám to půjde, čiže se tam přemístíte.
 16. Hledáte inspiraci. Protože času je málo, takže možná bude lepší, když se mrknete, jak to dělají ostatní a pak to půjde úplně samo.
 17. Uvíznete u koťátka. Protože jste omylem klikli na nějaký video a tam je micinka v převleku za Darth Vadera a jejda ještě teda tohle pustíte. Možná to taky pošlete kámošům…
 18. Dostanete velký nápad. Protože celí uvolnění a na prahu geniality máte vnuknutí a panč zrovna tahle věc, která vás právě napadla, je úplně boží, tak ji uděláte hned a pak se pustíte do toho, co hoří.
 19. Zpanikaříte. Protože jste procrcali celej den a teď už to nestíháte a je to v háji, v háji zeleným, ježišmarjá…
 20. Všechno znovu zvážíte. Protože možná by to nakonec mohl udělat někdo jiný, nebo by se to dalo přečůrat a obšlehnout nebo nedělat vůbec, abyste to tedy nedělali zbytečně.
 21. Odložíte to. Protože nakonec už je vlastně pozdě a vy se stejně nesoustředíte…

 

A zítra znova…dokud to nevyhnije nebo to za vás neudělá někdo jiný.

AddThis
2 comments
Hanka
Hanka

no comment  :-D 


Auhuach
Auhuach

Bod 2 jste zapomněli správně rozvést: přečteme si totiž také nějaký moudrý a poučný článek na webu ČILICHILI. Například tenhle...

Podobné články: Blog

Google+