Blog

22 důvodů, proč jsou venkovský chlapci lepší než ty městský

Jasně, umějí vzít za práci a mají sílu jako bejk. Ale to není ani zdaleka všechno, proč by chlapa, co trochu smrdí potem i předtym, chtěla a především měla mít doma každá. Čtěte.
AddThis
 1. Jsou chlapi. Postaví dům, zasadí strom a zplodí syny (nebo dcery). K tomu mají sílu jako tažný vůl, dojídají a smrdí. Jako opravdický chlapi. Ne jako kancelářský baletky.
 2. Jsou krásní. K tomu opálení, udělaní, nemusí se stydět jít do půl těla, a aby toho nebylo málo, krajinu brázdí na bujném oři. A je fuk, jestli jde o traktor nebo o koně. Kdo by se nenechal povalit na seník… Úplní rytíři.
 3. Jsou něžní. Nikdo neumí říct své dívce „stará“ s takovou něhou a láskou jako chlap, co žvejká otýpku sena. Starááááá… ach.
 4. Jsou zdraví. Bodejť, celý život baští bio, posiluje přenášením vepřů a pravidelně se dezinfikuje. A od té doby, co v osmi letech přestal kouřit, těží i z čerstvého vzduchu.
 5. Jsou tvrdí. Na dešti se nerozpustí jako nějaký městský manekýn a tělo mají z kamene, a to včetně všech vnitřních orgánů.  
 6. Jsou šikovní. Nevyhodí nic, co by se nedalo opravit nebo z toho udělat něco nového. Páni inženýři by se k nim mohli jezdit učit.
 7. Jsou plodní. Jaký pán, takové mazání. Inu kvalitní strava, čerstvý vzduch a častý pohyb svědčí i materiálu. Tyhle jejich mršky se budou hýbat i v kaluži, když tedy náhodou ukápne.
 8. Jsou skladní. Vystačí si s pár věcma na ven, párem slipů a tílkem na doma a k tomu jednou hodobožovou košilí. Na funus a zábavu.
 9. Jsou zabijáci. Hravě sejmou pavouka i vepře, stejně tak přespolního frajera, co šáhnul jeho slečně na zadek. A někteří k tomu nosí do lesa flintu. Takže bacha.
 10. Jsou králové silnic. Protože traktor ani kombajn nepředjedeš, pokud tě sám nepustí. A i s ním umí na šotolině klidně i driftovat.
 11. Nejsou padavky. Zatímco měšťáci se rozpadají v psychiatrických poradnách, venkovanům na každou krizi identity nebo druhou mízu stačí buď facka před zrcadlem nebo tuning jetého žigulíka.
 12. Nejsou vybíraví. Správné kafe je turek a kolo má jezdit. Vaťák je taky jen vaťák a je putna, jestli je od Dieslu, protože diesel je taky pořád jen diesel.
 13. Jsou loajální. Jako burani si vyslechnou posměšků až až. Čiže jsou jednak zvyklí na ledascos a především o to víc milují svou rodnou hroudu. Na život a na pěst.
 14. Jsou vždy připravení. Stačí spustit montérky a můžou začít hrát. A co je ještě důležitější, vědí jak na to. Ostatně, koukají na to odmala a s první akcí taky moc dlouho nečekali.
 15. Jsou struční. Mluví k věci, anžto stejně znají jen pár slov a na pindy o citech je neužije. A filosofii holdují až od pátého kalíšku, kdy jim stejně není rozumět.
 16. Umějí si vyhrnou rukávy. Na pořádnou práci, bitku, zabijačku nebo tancovačku. A je jedno, že to vlastně může být jedno a totéž.
 17. Umějí platit za chyby. Protože vědí, že jakmile udělají botu, vědí to všichni dřív, než si stihnou vymyslet milosrdnou lež. Tak musí unést klidně i trest řemenem.
 18. Umějí to s hadicí. Jak praví lidové moudro, každý, kdo na vsi chvilku zrál, s hasiči si potykal. Pročež zkrotit stříkačku není nejmenší problém.
 19. Umějí to se zvířaty. Hravě si poradí s Prážákem stejně jako s rozzuřeným bejkem. Však by s nimi ta boží hovádka jinak pěkně vorala.
 20. Mají rádi maminky. Jinak by jim totiž otec přerazil hřbet. Tudíž budou nakonec mít rádi i tu vaši.
 21. Neztrácejí čas. Jak bylo řečeno: postaví dům, zasadí strom a zplodí děti. To všechno ještě než měšťák dostuduje…
 22. Postarají se. Jídlo chytí, zabijou, stáhnou, vykuchají, opečou, ještě z něj nadělají kabát, a aby nejedli sami, donesou si ke stolu ženu. V náručí přirozeně.

 

A zkuste se s námi hádat. Na venkově se zkrátka pořád dělají pěkné a poctivé věci. Chlapi stejně jako ženské. Přečtěte si, proč jsou bezva venkovská děvčata.

AddThis
7 comments
chevchelioscz
chevchelioscz

Měšťák neudělá tu chybu,že si splete člověka s jelenem nebo si nevezme v bouřce vidle :D
Rappax
Rappax

No :D Né že bych chtěl nějak moc urážet člověka který tohle napsal ale asi by se někdy na vesnici měl zajet podívat a vesničanům tohle říct do očí :P Nevím jak v Čechách ale na Moravě by ho hnali svinským krokem. Některé body jsou sice trefné ale ostatní slouží už jen jako urážka a další výsměch vůči vesanům. Ano máme rádi svou rodnou hroudu, ano máme rádi naše matky, ano jsme o něco tvrdší než městské primadony. Ale to že poezie nám nic neříká a že jsme králové silnic leda tak s traktorem a že všichni milí vesničani žužlají kus slámy a volají na svoji ženu stará :D No ano zasmál jsem se a autorovi vzdávám hold. Hlavně to nikdo nesmí pobrat nijak špatně :D Potom bude všechno v naprostém pořádku ;)

Barbarossa1995
Barbarossa1995

Tak pokud se vám holkám tak líbí, tak se přihlaste do pořadu Farmář hledá ženu.

vesnicanka
vesnicanka

Chtěla bych panu autorovi velice poděkovat za tento článek. Veskrze pravdivý :D.. Ale i ostatní články na způsob těchto vašich "životních postřehů" mě vždycky dostávají :D  díky za ně ;o)

ALChocholousek
ALChocholousek

No smrdim že jsem dřív citit než vidět, slipy mám čtvery, hadry dvě sady a jedna hodobožo na funusy. Traktor nemám, ale offroad ho min. spotřebou trumfne. S flintou do lesa chodim (krást dřevo na topení) :-D. Děti naplozené dvě, víc bych neuživil. Místo čerstvého vzduchu dýchám 8 -12 hodin denně výpary ze svářeček a skelnou izolaci v montovně. Ale že by z toho byli ženský odvázaný, to říct nemůžu :-D Holt městský kancelářský pisálkové z čili vidí moc romanticky :-)

Johan Parikovson
Johan Parikovson

Máš pravdu, měšťák se v bouřce schová pod deku své partnerky, pokud není sám :) a to, že bych si spletl jelena s člověkem nevím, Jaggermeistra nepiju, pouze kvalitní domácí, což vy měšťáci neznáte a když jo, tak po 4 panáku spíte jak malé děti ;)

urias
urias

@Rappax teda já su z dědiny a aji když to v mojim připadě neodpovidá, tak mě to nenasralo, naopak, zásmál sem se a u některéch bodu aji hlavó kyvnul. Nemyslim, že autor chtěl urazit, svoji sem stará nikdy neřekl a seno žvékám po stéblech, protože z otypek zustává špagát mezi zubama a traktorem floka na štěrku neni problém...

Podobné články: Blog

Google+