Blog

22 důvodů, proč všichni nesnášejí gympláky

Sežrali všechnu moudrost světa a zabíraj místa na vejškách, kam by se chtěli dostat i ostatní smrtelníci. A přitom trpí Dunning-Krugerovým efektem. Kdybyste byli z gymplu, tak byste věděli, co to znamená!
AddThis
 • Uměj od všeho něco, ale nic pořádně, samozřejmě.
 • Lidi z obchodky považujou za póvl, kterej bude jednou dělat za kasou.
 • A úplně nejhorší jsou ty, který choděj na víceletý gymply – nadřazujou se i nad ty, který šli z pudu sebezáchovy jen na čtyřletej a chtěli si ještě užít záškoláctví na sídlištní základce.
 • Pořád zdůrazňujou, že choděj do septimy nebo oktávy, aby to jakože znělo sofistikovaně a ukázali, že maj lepší školu. Oktáva je hudební interval, vy vzdělanci!
 • Scházej se v zakouřenejch kavárničkách a debatujou, jako by si hráli na nějaký disidenty nebo co.
 • Přitom se všichni chovaj, jako by měli bohatýho fotra, ale nezáleželo jim na tom.
 • Machrujou, že se učej latinu jak za první republiky. Tohle klasický vzdělání jim je ale k ničemu a stejně to za tejden zapomenou. Laudó, laudás, lauvajs.
 • Furt opakujou, že se neučili, ale stejně maj dvojky.
 • Myslej si, že nikdy nebudou dělat rukama, takže jsou levý jak šavle.
 • Jejich maturák je ve městě nejprestižnější.
 • I na střední maj hudebku a výtvarku, aby si mohli odpočinout. Zatímco normální lidi dělaj laborky nebo matlaj cihlu maltou, voni si čmáraj vodovkama.
 • Přebíraj holky z obchodky klukům z obchodky. Obráceně to nefunguje.
 • Na školní představení do kina nebo do divadla choděj mnohem častějc než lidi z učňáku.
 • Gympl je většinou nejlíp vybavená školní budova na okrese. Má třeba vlastní jídelnu, obří tělocvičnu a bazén.
 • Gympláci se dělej na několik druhů: VŠE typy, mediky (kapitola namyšlenců sama pro sebe), outsidery z technickejch oborů a ty ostatní, intelektuálnější, co se chvíli ofrňujou, nedostanou se na fildu a jdou na peďák.
 • I na specializovanejch vejškách jsou ale lepší než lidi ze stavebek a zdrávek. Protože jsou zvyklí drtit se. Jako automaty nějaký.
 • Všichni dělali vyšší úroveň matury, protože to po nich jejich škola vyžadovala.
 • Nikdy od nich neuslyšíte „Jó tehdá na střední…“, vždycky jenom „Když jsem byl na gymplu…“ Oni totiž nechodili na střední, chodili na gympl.
 • Vůbec nejhorší jsou specializovaný gymply – třeba matematický nebo sportovní(!). Proč je vlastně sportovní gympl vůbec gympl?
 • Jakože maturita z kotrmelce?
 • A teď si představte, když na tu vejšku nakonec nejdou. Ahoj, supermarkete nebo finanční poradenství!

Zapomeňte na film Gympl a seriál Gympl s ručením omezeným, takhle to tam prostě nevypadá. Když se podíváte na gympláky, musí to bejt mnohem horší.

AddThis
102 comments
Snuplik
Snuplik

Koukám, že je tu někdo hodně zakomplexovaný :D

OndraKrajnik
OndraKrajnik

Tady někdo nešel na gympl a skončil jako redaktor na téhle ubohé stránce :D.

Lucie Lorencova
Lucie Lorencova

I když je tohle nejspíš braný jako nadsázka, tak bod trapnosti to má opravdu na vrcholu.

RozseK
RozseK

Je to psané schválně.  Pokud ne, autorka je velice marná osoba.

masouku
masouku

Kolego/kolegyne, cos to psal/psala :) presunuti meho ditete po prvnim stupni na gympl beru jako jednu z mala rozumnejch veci, ktera se mi v zivote povedla. Aspon se nenudila:) Je to jenom na vas, lidech, jak se vyporadate s prijimackama ( na vsech lepsich skolach jsou ), kam se dostanete, na co si troufnete:). Nefnukejte a makejte:) Pri prijimackach na neco, co chcete delat, co vas zajima, nemaji gymplaci vyhodu. Bud se naucej, nebo nenaucej. Nechapu rozebirani tehle veci, proste neco chci a zkusim to ( bez ohledu na to, z jake skoly lezu ) nebo nemam koule a pisu takoveto srajdy. 

Decka, to co v zivote dokazete je jenom na vas :DMatyadam
Matyadam

Čichám, čichám mindrák #gymplforever

SarushEf
SarushEf

@Matyadam Čichám, že někdo slyší poprvý, že existuje něco jako sranda a nadsázka.

LindaLindi
LindaLindi

"Furt opakujou, že se neučili, ale stejně maj dvojky" ... a často i jedničky :D

TeriKoritakova
TeriKoritakova

Podle mě je úplná blbost to co ke tady napsaný... Ještě nikdy jsem neviděla.lidi ode mě z gymplu aby šli do nějaký kavárny nebo co. Výtvarku a hudebku máme snad jenom do šesťáku a laborky máme taky. A latina? Tu se učej jenom ti co jdou na medicínu... Nejlíp vybavená budova ve městě? To sotva... Vlastní jídelnu nemáme a bazén? Proboha v jakym světě to žijete? A místa na vejškách? Lidi my taky musíme dělat přijímačky! Lidi z ostatních středních škol? A co by jsme proti nim asi tak měli mít? Jsou to prostě lidi, všichni jsme jen lidi! Septima a oktáva jsou latinský slovíčka, který se používaj pro pojmenování například hudebních intervalů nebo našich tříd... Prostě to může bejt obojí... Takže se zamyslete nad tím, proč vyste lidi z gymplu vlastně neměli mít rádi, když víc než půlka těhle důvodů ani neni pravda!

Dompi
Dompi

Jsem v septimě na gymplu, latinu jsem měla dva roky, chci jít na medicínu a když se neučím, tak mám jedničky. Miluju zakouřený kavárny a debaty se spolužáky o hovně. :D
Článek mě pobavil a zahanbeně uznávám, že je to pravda. Ale co, lidi ze středních mám ráda a rozhodně si nemyslím, že by byli snad o něco horší. Pár spolužáků třeba odešlo z naší třídy, aby mohli jít na kuchaře nebo na nějakou jinou odbornou střední. Prostě se rozhodli, co chtějí v životě dělat a gympl jim začal připadat zbytečnej. Je to zkrátka o preferencích. Mějte se rádi a nehejtujte se tady, nakonec jsme všichni lidi!

tulisice
tulisice

Zdravím, já jsem teda ve čtvrtém ročníku na obchodce a mám 90 % kamaradek z gymplu, nejen ze se s nima nejlíp kali (se ani nedivim, kdyz potřebují setřást z celeho tydne stres)

Pro srovnání co mám ve třídě holky....co se dokážou bavit dve hodiny o barve laku na nehty, většina kluků fotbalisti (takze jaci kluci?) Vážně nepohrdnu diskusi s někým inteligentním, mírné poštuchování mi nevadí, ale určitě nejsou gymplaci nejak vic namysleni nez mi součástí spolužáci (spíš naopak) pár z nich uznalo že je obchodka sama o sobě těžká a ze by to neni pro ně.... ale bych se zase nedokazala naucit to co oni :-)

Pro srovnání kluků (nic proti ucnakum) ale když vám nekdo napíše nabÝdka, mi (2 osoba možného čísla) beze srandy se ptají, co je to RUR?? Říkám si, že můj osmiletý bratr bude možná za rok či dva inteligentnější

Proto vážně nepohrnu filozofickým debatám a kalbam s gymplaky! Amen

Laudo (chvála) ;-)

Tomas pytlik
Tomas pytlik

Jako nevim ja se spoustou kamosu jsme jen banda vychlastanych blaznu, na gymplu jsme se vetsinou nechali presvedcit rodici, dnes budem radi kdyz ho nejak prolezem ( za 3 mesice maturita) a pak az vejska rozhodne kdo bude kdo :D jinak hrozne rad posloucham podobny kecy o gymplanech, kdyz z tadytoho na me nesedne snad ani jeden bod :D

jire19
jire19

Tohle je pícovin..... Všechni nejsou stejní, to zas napsal nejakej člověk, co si přečetl 1 článek, ale nikdy nedělal žádný posudek nebo studií, a lidí co se nedostali na gymnázium jsou stejně nebo někdy inteligentnější... A hlavně gymnázium je škola, která tě má naučit učit.... Ano mozna jsme levejší a někdy arogantnějsí, ale tady z nás děláte uplný blbce a většina argumentů je stupidni

Dennis Walley
Dennis Walley

Zdar, sem v sextě na osmiletym gymplu, zrovna sedime v jedny zakouřeny kavarně a smějem se lidem co nechoděj na gympl a co s tim udělate vy nuzaci ?

Tabashi
Tabashi

chápu, že je to nadsázka, ale myslím, že v některých bodech to tu autorka trochu přehání :) až to trochu zavání nějakým komplexem.. pár bodů je sice pravdivých, ale třeba to povyšování, no, asi chodím na divnej gympl nebo neznám ty správný lidi... chtěla jsem se zasmát, protože o gymplu žádný iluze nemám, ale tohle mi přijde spíš trapný ;)

phnhang
phnhang

Já si myslím, že lidi, co šli na gympl ještě pořádně nevěděli co dělat do budoucna, tak tam šli :D vlastní zkušenost

Jinak vtipný článek a komenty :D

manabodel
manabodel

Jakožto vystudovanej gymplák jsem se pobavil, hezký článek, ještě hezčí je tu ta diskuse :D Taky bych rád přihodil klacíček do ohně, tak zmínim, že by ty patnáctky z prváku co tu vyzdvyhujou gympl by měly uklidnit své hormonální bouře :) já se na gymplu učil, ale že by mi to nějak jakkoliv zasahovalo do osobního života? kravina.. radši běžte sbírat jedničky a nechte si hejty pro svoje kámošky ve třídě.. na každý střední to je stejný kolektiv, jen se učíš jiný věci.. já bych třeba se svojí manuální šikovností učňák nedodělal ze zdravotních důvodů.. :D jinak s každým bodem souhlasím a je to úsměvně ,,pravdivé" :D

RadekS
RadekS

Jsem strojař. Doufám, že jako žurnalistka, která ráda jezdí na výlety, tyto "gympláky", kteří měli to nudné dětství a učili se, oceníš alespoň poté, co se rozsekáš někde v autě a oni ti na sále zachrání život. Nadbytek sebevědomí gymnazijním studentům škodí. Ale nadbytek bezohledné závisti, kterou vidím ve spoustě Tvých "důvodů", také. Přemýšlej o tom :)

juware
juware

@beriking @RadekS Především opravdu z každýho gympláka nevyroste kardiochirurg, nebo neurolog apod. Mám dokonce jednoho kamaráda, který si zprvu udělal výuční list jako kuchař, protože v době co studoval, tak jeho rodina neměla potřebné stranické body, aby se dostal na lepší školu. Po revoluci si udělal střední školu a pak šel ještě na vysokou s titulem ing. Dnes je z něho chemik specialista a pracuje pro pražské plynárny, kde navrhuje plynovody. Na gympl se nepodíval za celý život ani z rychlíku.

Když s ním člověk mluví, tak se chová úplně normálně, není nad nikoho povýšený, dovede si dělat legraci sám ze sebe a řekl bych, že toho dokázal víc, než většina lidí z gymplu.

Tím jsem chtěl říct, že chytrost člověka nespočívá v tom, jakou má školu.

beriking
beriking

@RadekS a ty zas přemýšlej o pojmu "humor". čilichilli se odjakživa strefuje do všeho, co se hýbe, dýchá nebo je nějakým způsobem aktuální. To není slepej hejt na gympláky, to je prostě jeden z tuctu podobnejch. Dělají si tu prdel z ženskejch, z chlapů, z děcek, z prázdnín, ze zkouškovýho a mohla bych pokračovat. Nechápu, proč zrovna tenhle frk vzplanul v tak šílenou obhajou gympláků, potažmo samochválu...

Irenka
Irenka

třída Oktáva vám tímto děkuje za pobavení a smutně uznává, že je to do puntíku pravda :D


romansimon
romansimon

Je to sranda to číst ty komentáře, kdy se středoškoláci rozčilují nad tím že gympl je nej. Gympl je sám o sobě na nic. Pokud nechcete pokračovat na VŠ, tak je na tom každý s odbornou školou lépe. Dále je pak vtipné jak tito inteligenčně nadřazení jedinci končí na FF na obskurních oborech, aby následně měli kariéru v KFC. 

darrisek111
darrisek111

@romansimon Máš pravdu, gympl sám o sobě není žádné vzdělání. Ale nenarážela bych tak útočně na "inteligenčně nadřazené končíčí na FF, na obskurních oborech"... Záslužné je, že přece aspoň něco vystudují a nehází flintu do žita, nejdou do toho KFC rovnou. A ohledně KFC... Aspoň někde někteří pracují, lepší než se válet na náměstí a chlastat levný víno.

vasekcupl
vasekcupl

Článek psal nějaký závistivý kokos, který se nedostal na gymnázium a značně ho to štve...
Když pominu jeho vyjadřovací prostředky, musím říct, že o studiu na gymnáziu neví zhola nic a vyloženě tlachá.

manabodel
manabodel

A o čem tlachá? vysvětli mi to, asi jsem maturoval na špatnym gymplu, když tak čtu tvůj koment.. A vůbec, když máš negativní názor na článek, tak proč ho čteš? si řekni to je kravina, já to vim nejlíp a čti jinej. A ani nevim v čem je gympl o tolik lepší, že ho tak bráníš.

Smajlinka
Smajlinka

No, nejvtipnější na celém článku je vlastně ta diskuze :-D Lidi, co na gympl nikdy nechodili a tudíž vlastně s článkem naprosto souhlasí tu píšou, že je to strašně pobavilo, protože to je přece nadsázka a oni na rozdíl od těch trapných gympláků se umí zasmát sami sobě, že se ale nad článkem nesmějí sami sobě, už jim prostě nějak nedocvaklo, význam slova nadsázka už se ani hledat nesnaží, i když ho tak rádi používají :-D Nevadí, sice se povyšují nad ostatní právě tak, jak to článek tvrdí o gymplácích, ale proti gustu.... Já bych se ráda zasmála, ale v tomhle článku mi přišlo vtipných možná tak 5 bodů ze všech....na rozdíl od jiných článků na tomhle serveru, u kterých se člověk musí řehtat, i když na něj zrovna perfektně sedí, je tenhle spíš agresivní, útočný a fakt vypadá, že si v něm autor akorát léčí komplex z toho, že ho na ten gympl kdysi nevzali. Ale možná si autor fakt myslí, že takhle má vypadat vtipný článek. Možná se příště dočkáme třeba článku o tom, proč ve firmě, kam se autor článku hlásil a nevzali ho, jsou všichni od ředitele až po uklízečku vy*ebaní ču*áci :-D To zas bude srandy hromada :-D Možná, že kdyby se autor a většina ostatních frajerských hejtrů zabývala tím, jak být lepší ve své práci nebo co na sobě změnit, aby sehnali práci svých snů, místo vymýšlení dalších 56 důvodů, proč jsou neúspěšní, resp. že za to můžou důchodci, gympláci, gayové, pravičáci, levičáci, vysokoškoláci, houmelesáci, kavárníci, feministky a jiná verbež, byli by nakonec se svým životem mnohem spokojenější :) 

Smajlinka
Smajlinka

@beriking @Smajlinka To, že něco nedovedeš pochopit, neznamená, že se nad tebe někdo povyšuje :-D Trapas je hejtovat beze smyslu, tak jako to tu předvádíš napříč celou diskuzí, argument ani jeden, ale hlavně hejt hejt hejt. To tě toho na tom tvém gymplu teda moc nenaučili, znám dost lidí, co mají akorát základku, přesto ví, že chceš-li s někým diskutovat, tak musíš mít argumenty. Hejtováním za každou cenu bez jediného pádného argumentu akorát dokazuješ, žes toho rozumu moc nepobrala... Ale jo, ukájej se doma tím, že problém není ve tvých rozumových schopnostech, ale v tom, že se nad tebe všichni povyšují, princezno :-D

beriking
beriking

@Smajlinka já jsem z gymplu a celej článek mi přišel vtipnej... jde o to, že nikoho nezajímá tvoje potřeba povyšovat se nad ostatní (což ty ted samozřejmě popřeš, ale bohužel, je to zřejmý) a z téhle potřeby, kterou mají lidi jako ty pak vznikají tyhle články- protože to je trapas, mít potřebu furt dokazovat, jak jsem lepší a nejlepší a nejchytřejší, ale zároveň člověk z lidu a bla bla bla. prostě pššš

Omin
Omin

Gympl mám za sebou a článek mě pobavil. Viděl bych v tom stejnou nadsázku, s jakou jsme se my povyšovali nad vás. Ve výsledku je přece úplně jedno, kde kdo studoval. I na gymplu jsou lidi, o který bych si kolo neopřel, stejně tak na střední lidi, se kterýma se nemůžu inteligenčně měřit. Navíc ve mně tenhle článek vyvolává dojem, že jsme nebyly ještě TAK HROZNÝ :D

KarlaMartinkova
KarlaMartinkova

vždyť je to myšleno s nadsázkou, bože, tady si někdo neumí udělat srandu sám ze sebe :) Vy se fakt musíte hádat úplně všude.. ;) mě to pobavilo :D

Kvapo
Kvapo

Líbí se mi jak to tu rozhořčení gympláci rozjíždějí v komentářích. :D Souhlasím s 23 důvody z 22! Parádní článek! :D

hankasvacinova
hankasvacinova

Kdyby se autor naučil spisovně a kultivovaně psát a hovořit, alespoň text, který uveřejní,  také by se možná dostal na gymnázium :) Psát obecnou češtinou je hodno soukromého chatu. A pokud redakce takový článek, psaný ošklivou mluvou, uveřejní, tak je to redakce, od které nechci nic číst :)

juware
juware

@hankasvacinova 

1. Článek je úmyslně napsaný obecnou češtinou a nespisovně. Myslím, že je to z daného textu jasně cítit. (Pokud má někdo cit pro předání obsahu, tak to pozná. Stylizace má k textu určitý význam a dává souvislost)

2. Je dost možné, že autor článku klidně vystudoval vysokou školu v oboru žurnalistiky / publicistiky. Opravdu nelze podle článku soudit jeho/její vzdělání. Ale pak by mohl hodit nějakého "usmoleného" gympláka strčit do kapsy.

3. "psaný ošklivou mluvou"? Kde to jsme? To zavání už archaismem a skoro mám nutkání zmínit snobstvím.

4. Celý příspěvek mi připadá, jako že se snažíš ze sebe dělat něco víc, než je při nejmenším autor(ka). Pokud se mi nějaký článek nelíbí, tak ho ani nedočtu a neříkám, jakou má špatnou stylizaci, nebo že by se měl naučit spisovně a kultivovaně hovořit. Je přímo do očí bijící přehnaný důraz na spisovnost, abys ukázala, že jsi lepší. Možná to bude pro Tebe novinka, ale slovo mluvit, nebo v tomto případě spíš psát je také spisovně, ale zní to mnohem lépe.

jana987654321
jana987654321

Tady se někdo nedostal na gympl a teď závidí :D jen pro informaci, vůbec to takhle není, ale když se to samozřejmě přikrášlí, zní to velice dobře, že? :D

Clovecice
Clovecice

Tohle je vážně hodně velká kravina.... chodím na gympl, máme laborky, do divadla chodíme max. jednou za púl roku, nemáme bazén, latinu se vůbec naučíme. Vždycky, když ostatní školy mají volno, tak my šlapeme hezky do školy a skoro každý den končíme ve 4. A ono když je na obchodce tak 5 a půl kluka, tak se to nedá nazvat "prebiranim". Tohle vážně psal někdo zakomplexovanej, kdo se na gympl nedostal. Je to snad nejtěžší "střední škola", takže ano, musíme se učit skoro non-stop a ano, budeme to všem cpát, protože nás štve, když se nad nás povyšujou třeba COPkáři a říkají, jak mají těžkou školu... na gymplu by nepřežili ani den. A že když nepůjdou na vejšku, že skončí u kasy? Těžko. Lidi z gymplu jsou chytří a kreativní, dokážou se o sebe postarat. No vážně, hledejte gympláka za kasou, pokud nebude jen na brigádě při škole, tak žádného nenajdete.

juware
juware

@beriking @Clovecice Musím souhlasit s beriking. V podstatě dnes málo kterého zaměstnavatele zajímá nějaká střední škola (gympl nevyjímaje). Spíš potřebují člověka s praxí v oboru a tu nemá nikdo, kdo právě vyšel školu. A to, že byl student někde na praxi fakt neberu. Já mluvím o nejčastěji požadované 3 - 5 leté pracovní zkušenosti. Jestli si některý gymplák myslí, že umí vše a hned na něj čekají s otevřenou náručí, tak se šeredně plete. Dneska je doba, že na jednu pracovní pozici čeká minimálně 10 uchazečů.  Myslím, že si každý časem více či méně ověří, jaká je realita a jak to funguje ve skutečném drsném životě a ne ve škole, kde ještě nemá žádné starosti. Jestli někdo považuje starosti za to, že se musí naučit na zkoušku to či ono, tak ví o životě kuloví. ;-)

vasekcupl
vasekcupl

To s tím, že se střední bez zaměření (tzn. gymnáziem) se nedá sehnat práce, mám na mysli slušná práce, je pěkná blbost. Jen se koukněte na internet a je jí tam plno. Klidně si zadejte i podrobnosti o té dané práci, zjistíte, že absolventi gymnázií jsou vítáni.

dericamazniova
dericamazniova

@Clovecice 
 Zaprvé by bylo fajn si uvědomit, že ne všechno se bere doslova a vážně. Btw. na hodně gymplech se latina pořád učí, alespoň v seminářích. 
 Za druhé, jestli tě tak moc trápí, že jdeš do školy, když ostatní ne, neměl/a jsi tam chodit, protože to se dá předpokládat, že "elita národa" musí chodit do školy i tehdy, kdy budoucí sekretářky nemusí. Stejně tak to platí o učení. To, že je gympl nejtěžší střední škola mi přijde trošku přitažené za vlasy. Záleží asi jak pro koho, ale v našem městě se gympl stavebce s učením nemůže rovnat. 
 Za třetí, znám víc než dost lidí, kteří chodili na gympl a dnes pracují u pásu nebo v info centru. Ten názor, že se o sebe gympláci dokáží postarat je s prominutím naprostá kravina. VŽDYCKY záleží na člověku a ne na skupině, do které spadá (gympl, kroužek výtvarky, apod.) Jedná se čistě o předsudky. V tomto případě ty "dobré". S tím mimochodem souvisí celý článek, který, opakuji, je myšlen ze srandy. Jak už tady někdo napsal přede mnou, vůbec bych se nedivila, kdyby autor sám chodil v minulosti na gympl.
 Shrnula bych tvůj komentář asi tak, že nemáš smysl pro humor. Hádám, že jsi v prváku nebo tak a cítíš nesmírnou potřebu stěžovat si a zároveň se pochlubit co všechno zvládáš. Ano, ten, kdo jde na gympl musí počítat s jistými riziky. 
Aby se hned tvá první věta v odpověděla netýkala mého věku či studia, řeknu ti, že taky chodím na ten slavný gympl (do KVINTY).
 Měj se krásně, šiř lásku, nestěžuj si a přijmi život takový, jaký je (tím myslím to zbytečné stěžování, které jistě budeš pokládat za fakta).

beriking
beriking

@vasekcupl třeba pojišťováci a pracovníci call-centra, že... vrať se do reality...

Clovecice
Clovecice

@juware @beriking @Clovecice ehm... ja mluvim za sebe... a tohle mi vubec neprijde k smichu.. az budu starsi? Jo no, to je asi pravda, protoze mne je tak 13 :((( 

kdo tady mluví o pracáku? Živnosťák a hezky podnikat.. takových lidí znám :)

Jooo možná jsem trochu naivní, ale to se dnes dost krizi s optimismem, že?

Nedělám moresy, říkám svůj názor, protože mně tenhle článek naštval. Když jsem komentář napsala, byla jsem právě po 8mi hodinách učení chemie a tohle me vážně dorazilo. 

A můj nos, je přesně takový jaký má byt:) 

juware
juware

@beriking No tak s podnikáním je to ještě těžší. Jestli si myslíš, že po škole začneš podnikat, tak si docela věříš. Tedy samozřejmě záleží také na oboru, ale jestli nemáš počáteční kapitál, že by Tě založili rodiče do začátku, tak se prakticky nechytáš. V České republice jsou malým živnostníkům spíš házeny klacky pod nohy, než aby se podporovali.

Tady nejsme v USA, kde už na škole od sponzorů dostanou grant, nebo od školy či státu atp. Kdyby se Mark Zuckerberg narodil zde, tak by byl rád, kdyby měl na obživu. Možná by se měl o trochu lépe, než průměr, ale rozhodně by nebyl tam, kde je dnes.
Proč myslíš, že jen minimum velkých projektů nepochází od nás? Protože je tu málo chytrých, šikovných, nebo vůbec celkově šikovných lidí?

Banka Ti nepůjčí, dokud už alespoň rok nepodnikáš a nevykazuješ zisk. Jenže ten kdo má zisk, tak si zase nemá potřebu půjčovat, pokud nechce expandovat, nebo zvyšovat efektivitu.

Dneska prostě tady podnikat není žádný med. Pro nemovité je to dokonce nemyslitelné, pokud nemají nějaký extra plán, nebo opravdu převratný nápad či myšlenku.

beriking
beriking

@Clovecice Mluv za sebe, já nemám potřebu nic nikomu cpát, protože se tomu umím ZASMÁT, ale na to asi přijdeš, až budeš starší :) A je vidět, že jsi nikdy nebyla na pracáku, protože gymplák bez vejšky je na trhu práce úplný hovno, tak si to moc nemaluj. Jsi brutálně deziluzivní a já doufám, že tě ta realita, na kterou nevidíš, protože má nosánek tak strašně nahoru, brzo praští do xichtu, aby ses uklidnila a nedělala móresy :)

beriking
beriking

@Clovecice @juware @beriking No, však se poplácej po tom ramínku, když to pro tebe nikdo jinej neudělá. A ještě rychlá zpráva- učit se musí každej, kdo to chce někam dotáhnout, nejenom gympláci. To, že se učíš osm hodin je tvoje volba.

Petierko
Petierko

Jsem na gymplu a je to vtipný. Jsem rád za to že to tak je protože tenhle článek je pravda. Rád nad ostatníma machruju že sem na gymplu. Co pravda není to je vtipný (většinou ale platí obojí). Kdo na autora nadává že to je závistivý atd. je kretén. Sám bych tipoval že tohle psal někdo z gymplu. Kdybych byl redaktor rád bych se na věci jako této podílel.

Bubble Shit
Bubble Shit

Tady se někdo nedostal na gympl a tak píše takovýhle články :D Nebreč prosím, samozřejmě že tvoje škola je lepší a máte tam samý super lidi :) ne jako ten odpad z gymplu - hrůza :D :D

Podobné články: Blog

Google+