Blog

22 věcí, které pochopí každý, kdo se neustále stydí

Na první pohled možná arogance sama, ve skutečnosti hromádka neštěstí. To už je úděl věčně vyplašených a v koutě schovaných holek a kluků. Čtěte, co zná každý chronický stydlín.
AddThis
 1. Především, i když navenek vypadáte jakože nic, vevnitř je to vždycky boj na život a na smrt.

 2. Zvnějšku navíc vážně působíte trochu jako autista a trochu jako arogantní kretén. A víte to. A nic se s tím nedá dělat.

 3. Mluvit před lidma neumíte. A když musíte, tak se z toho hroutíte. Tím spíš, když to přijde nečekaně, někdo řekne: „Hele, tak to řekni všem…“

 4. Vlastně jste tak trochu nebezpeční sami sobě, protože jakmile hrozí, že budete muset mluvit, nahrne se vám krev do hlavy, až to vypadá, že exploduje.

 5. A takovéto, „představ si, že jsou tam všichni ve spodním prádle…“ nefunguje. Furt tam jsou a vidí, že mluvíte jako debil…

 6. Ono většinou vlastně vůbec nemáte nejmenší tušení, jak začít i úplně běžnou konverzaci. Natožpak jak ji udržet.

 7. Každopádně neustále kolem dokola promýšlíte, co byste bývali měli říct, jak byste to měli udělat příště a co by se stalo… A až se to stane, neřeknete stejně nic.

 8. Což ale zároveň vede k tomu, že jednou za čas se odhodláte a nějakou předpřipravenou etudu mezi lidmi rozehrajete. A je to strašně, strašně trapné…

 9. Jak jde o lidi, o větší množství lidí, tak jste jak klaustrofobik ve výtahu. Čím víc, tím spíš jste v rohu.

 10. A celou dobu si tak jako říkáte, kde jste mohli vlastně být, kdybyste se uměli trochu vokázat. A nejhorší je, že máte asi pravdu.

 11. Spousta lidí vás má za trpělivé posluchače, ale ve skutečnosti vás ty jejich žvásty zajímají asi tak jako seminář dějepravy. Jen to neumíte utnout.

 12. Stěží někomu vysvětlíte, že to, že mluvíte potichu, neznamená, že nemáte názor. Proto vás taky vždycky ukřičí kdejaký blb bez názoru.

 13. Možná jste dokonce strašně vtipní, ale bůhví, jestli se toho vůbec někdy někdo dovtípí.

 14. Jste věční platonici. A s tímhle handicapem se nedostanete na rande, natožpak do něčích kalhotek.

 15. A když už se přehoupnete do vyššího levelu, stejně musíte čelit pauzám a minutám ticha, dokud nepřijde… Game over.

 16. Jestli něco opravdu nenávidíte, tak spontánní legraci. Třeba, že se všichni svlíknou do naha a vykoupou se. To je ohromná pecka.

 17. Což ostatně platí i na 90 % strašně zábavných společenských her. Třeba taková flaška. Ošíváte se, necháte se přemlouvat, dáváte fanty, až hrozí, že budete nazí, a nakonec nic.

 18. Takže jednak vypadáte jako nudný patron, a jednak si všichni myslí, že skrýváte nějaký šílený tajemství, jako je třetí bradavka na zádech…

 19. A propos, nahota. Tak tu ne. Z principu. Ani u doktora. Na gyndě. Vůbec. Ježikrista, i sex je nejlepší potmě. A samozřejmě doma.

 20. Pochopitelně, že rudnete. Jako rak. Je to taková vaše barva. A možná se vám dokonce dělají fleky, s nimiž vypadáte jako zamilovaný leprotik.

 21. Nejpodstatnější ale je, že nemusíte být ani ošklivý, ani tlustý, ani tenký, malý nebo velký, abyste se mohli stydět. To tak prostě je a bude.

 22. A ne, nevyrostete z toho…

AddThis
2 comments
Wrynn
Wrynn

Kam se vlastně poděl sloupek, kde byl uveden autor?

Jinak to docela sedí... až na to, že třeba já mluvím naopak hlasitě, abych zakryl nejistotu...

Podobné články: Blog

Google+