Blog

23 mouder z Harryho Pottera, která vám ulehčí mudlovské žití

Mnozí z vás si řeknou, že takovej Harry Potter je jen komerční tahák k ukojení dětské fantazie. Ve skutečnosti tam ale najdete rady, které se šiknou nejen v boji o přežití s Vy-víte-kým, ale i v bitce o holku nebo místo ve vlaku. Čtěte.
AddThis

1. Pokud chceš vědět, jaký někdo doopravdy je, všimni si, jak se chová ke svým podřízeným, ne k sobě rovným.“ (Sirius Black, Harry Potter a Ohnivý pohár) 


2. „Nezáleží, jaký se narodil, ale co z něho vyroste.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)


3. „Důvtip je nade všechna bohatství lidí.“ (Rowena z Havraspáru, Harry Potter a Relikvie smrti)


4. „Nezájem a zanedbávání často napáchají víc škody než otevřená nenávist…“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Fénixův řád)


5. „Jsou věci, které musíte prožít společně, abyste toho druhého začali mít rádi, a omráčit horského trolla, vysokého dvanáct stop, k takovým věcem určitě patří.“ (Harry Potter a Kámen mudrců)


6. „Budeme silní jen tehdy, jestliže dokážeme být jednotní, a budeme slabí, jestliže se nedokážeme dohodnout.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)


7. „Samozřejmě, že se to děje uvnitř tvé hlavy… ale proč by to proboha mělo znamenat, že to není skutečné?“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Relikvie smrti)


8. „Mládí nemůže vědět, jak přemýšlí stáří, ani jak se cítí. Ale staří lidé se proviní, jestliže zapomenou, jaké to je, být mladý…“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Fénixův řád)


9. „Stáří bývá pošetilé a zapomnětlivé, takže má sklon mladé podceňovat.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Princ dvojí krve)


10. „Věci, které ztratíme, mají způsob, jak se nakonec vrátí k nám, i když ne často způsobem, který očekáváme.“ (Lenka Láskorádová, Harry Potter a Fénixův řád)


11. „Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)


12. „Je to zvláštní, ale když máte z něčeho hrůzu a dali byste cokoli, abyste zpomalili čas, zjistíte, že bývá jeho nepříjemným zvykem ubíhat ještě rychleji.“ (Harry Potter a Ohnivý pohár)


13. „Potíž je v tom, že lidé mají sklon volit právě to, co je pro ně nejhorší.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Kámen mudrců)


14. „Dopouštím se omylů jako kdokoli jiný. Naopak, protože jsem – promiň mi to tvrzení – o něco chytřejší než většina lidí, bývají o to větší i moje omyly.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Princ dvojí krve)


15. „Mysl má mnoho vrstev a je složitá … nebo alespoň většina myslí je taková.“ (Severus Snape, Harry Potter a Fénixův řád)


16. „Slova jsou, podle mého ne tolik skromného názoru, naším nejvíce nevyčerpatelným zdrojem magie. Schopná způsobovat zranění i napravovat je.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Relikvie smrti)


17. „Pokud si nejste jisti, jděte do knihovny.“ (Ron Weasley, Harry Potter a Tajemná komnata)


18. „Nemůžeme si vybrat osud, ale můžeme si vybrat ostatní. Dávej pozor, abys to věděl.“ (Harry Potter a Fénixův řád)


19. „Jsem takovej, jakej jsem, a nestydím se za to. ,Nikdy se za to nestyď,‘ říkával vždycky můj nebohej taťka. ,Najdou se takový, který ti to budou mít za zlý, ty ale nestojej za to, aby sis kvůli nim dělal těžkou hlavu.‘“ (Hagrid, Harry Potter a Ohnivý pohár)


20. „Budeme se s tím smutným faktem muset nějak vyrovnat … a se svým žalem se poprat.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Princ dvojí krve)


21. „Musíme se snažit nepotopit své trápení, ale poprat se s ním…“  (Albus Brumbál, Harry Potter a Princ dvojí krve)


22. „Tam si hůlku nedávej… co kdyby se vznítila?“ (Pošuk Moody, Harry Potter a Fénixův řád)


23. „Ochromující bolest bude ještě horší, když ji konečně cítíš.“ (Albus Brumbál, Harry Potter a Ohnivý pohár)

AddThis
11 comments
Lenka Rosenkranzova
Lenka Rosenkranzova

nelituj mrtvé ,lituj živé a především ty kteří žijí bez lásky .. 

darjara
darjara

"Ti, které opravdu milujeme, nás nikdy neopustí a vždycky je najdeš. Tady (dotek na srdce)." (Sirius Black, Harry Potter a Vězeň z Azkabanu)

PavlinaSmejkalova
PavlinaSmejkalova

Lidé se bojí nejvíc toho co neznají, proto se bojí tmy a smrti.. tak nějak to bylo, Albus Brumbál na konci 6. dílu - to je citát, co mě asi nejvíc utkvěl s v hlavě, tak moc pravdivý...

LookyVsNarcissus
LookyVsNarcissus

24. Jestli chce někdo něco zvědíc, úplně mu stačí, když se bude držet pavouků. (Hagrid, Harry Potter a Tajemná komnata)

ZizalaZakovicova
ZizalaZakovicova

Trojka je špatně. Nebyla to Rowena ale Rowenina dcera Helena

darjara
darjara

@JasminLegolaskaRokosova  Že většina bolestí nic neznamená, jde-li o fyzickou. Pouze bolest v duši, která proniká až do fyzické bolesti je skutečné procítění, jehož dosáhnete jen hlubokou ztrátou. A o tom to je :)

Podobné články: Blog

Google+