Blog

24 vzpomínek, které děsí všechny devadesátkové děti

Nostalgie je fajn, ale přes všechny ty Lví krále, Spice girls nebo Tamagoči, ono to v tom našem dětství zdaleka nebylo tak fajn, jak se může zdát a jak si pamatujeme. Mrkejte.
AddThis
 1. v kině jste měli většinou na výběr ze dvou filmů. z odpoledního a večerního.
 2. a pokud jste si telefonem nerezervovali lístek, tak jste mohli mít nakonec stejně smůlu, i kdybyste si nakrásně vybrali.
 3. ostatně, kam si člověk nedošel, to prostě neměl nebo nevěděl. ať už to platilo o kině nebo o studijním oddělení.
 4. museli jste volat. s nejistým výsledkem a pod dozorem rodičů. nebo z telefonní budky s ještě nejistějším výsledkem a pod dozorem úplně všech.
 5. třeba domluvit si rande znamenalo riskovat, že to zvedne její otec, a vy se budete muset představit. nebo vám došly drobáky…eeee, zkrátka peklo.
 6. a když jste neměli číslo čekaly vás zlaté stránky. obří žlutá bible všech zoufalců bez diáře a se špatnou pamětí.
 7. všechno jste museli pracně hledat. od pornočasáků táty po program televize.
 8. to, co vám v televizi uteklo, to už jste neviděli. nebo jste si museli počkat, až to budou za tři roky na jednom ze tří kanálů opakovat.
 9. takže zbývaly videokazety, nahrávání, přehrávání a vůbec hledání nějaké kazety, na které by něco nebylo.enhanced-2602-1422906278-1
 10. nebo videopůjčovny, kde v jednom kuse nic neměli a ještě vás prcali, že jste kazetu vrátili nepřetočenou.
 11. odchytit tu správnou písničku znamenalo poslouchat rádio s prstem na “rec”. a ještě se dost často stalo, že ji moderátor přerušil nějakým výlevem.
 12. a když už se dalo stahovat trvalo to hodiny a hodiny. bohužel s nejistým výsledkem a v pochybné kvalitě…enhanced-7477-1422902996-5
 13. a ani tak to nebyla výhra. nebylo nic jednoduššího než cédéčko blbě vypálit nebo poškrábat. a zase jste byli na začátku.enhanced-17277-1422907103-22
 14. případně jste mohli být fér a cédo si koupit originální. celý. kvůli deseti songům vaty.
 15. Všechno záviselo na rychlosti připojení, a ta byla k vytočení zoufalá. člověk si střihl dvě sady minovýho pole, než se vůbec něco načetlo.
 16. počítač podléhal naprosté svévůli windows 95 a věčně mrznoucímu exploreru. to byl ostatně oblíbený koníček zvlášť při paření onlinovek…enhanced-18276-1422902865-1
 17. a když je řeč o erotice, většina informací se čerpala z bravíčka. i proto každá dívka chtěla nejdřív svou dávku pettingu…
 18. pokud měl člověk chuť na něco ostřejšího, musel hledat německou kvalitu z tátovo véháesky nebo absolvovat zkoušku ohněm a nákup u zvídavého trafikanta…
 19. nebo měl poslední možnost, zírat na blokované sprosťácké kanály a přesvědčovat se, že tam vidí přesně to, co chce.anigif_optimized-27455-1422898798-13
 20. a aby se opil, musel mít pořádně otrlý žaludek, protože na výběr měl hopsinku, tuzemák nebo levný vínko.
 21. móda sem přicházela pomalu, takže všichni vypadali trochu jako paka a hlavně, všichni k uzoufání podobně.
 22. aby člověk nezabloudil, musel mít mapu. a orientovat se v ní. aby ji následně už nikdy nedokázal složit tak, jak původně byla.
 23. věčně jste byli ve víru nějaký úchylně nesmyslný sběratelský vášně, která se samozřejmě změnila dřív, než bys řekl pokémon.
 24. a věděli jste prd. protože nebyl google.

takže víte jak, všechno pěkný, devadesátky, vzpomínky, nádhera, ale zaplaťpánbů za 2015.

 

AddThis
22 comments
Tereza Vrchovsky
Tereza Vrchovsky

náhodou to bylo bezva :) analogová doba měla sice značný nevýhody, ale lidi aspoň neseděli doma na prdeli. dnes nám všechno naservíruje google hned jak vstanem z postele a bez blbý rezervace mě nesveze ani autobus. sice by mi trvalo si po těch letech odvyknout, ale měnila bych hned. lidi měli alespoň hmatatelný zájmy a hodnotně ztrávenej čas. rozhodně jsme se nenudili.

Yurax
Yurax

@Lucazz @Tereza Vrchovsky Kdybyste Terezo slynula jakousi bystrosti ducha doslo by vam, ze vase pripominka se netyka devadesatych let, ale kritiky dneska. Podobnou vetu by mohla napsat starenka na tricata leta, nebo nekdo na leta padesata.

Lucazz
Lucazz

@Tereza Vrchovsky Ještě doplním, že lidi spolu mluvili. Já když vidím ty děcka, co sedí vedle sebe a místo aby si vykládali z očí do očí, tak si píšou... Jistě, smsky, chaty atd. jsou skvělá věc např. na domluvení kdy se uvidíme nebo když jsme v kontaktu s někým, kdo je daleko, ale bohužel v dnešní době to nahrazuje face to face konverzaci, což podle mě není dobře.

KatyBechnikova
KatyBechnikova

hm....já při načítání čehokoliv zvládám ty sady tři.... :/

SabinaBlazkovaZabranska
SabinaBlazkovaZabranska

Rozhodně to byla lepší doba než tato, ve které když dítě nemá tablet, nejznačkovější oblečení, nejchytřejší telefon a všechny ty zbytečnosti okolo je naprostý vyvrženec a trpí syndromem méněcenností. Už ani nezná jak vypadají opravdová domácí zvířata pokud si je nevyhledá na svém nejchytřejším telefonu.  A co se týká oblečení zase takový rozdíl v tom není, protože i v dnešní době se všichni oblékají stejně podle dané mody, která tu zrovna probíhá. Spíš mi přijde, že se v dnešní době všichni chovají jako voFce.

s_m_kupton
s_m_kupton

@SabinaBlazkovaZabranska jo s tim musim souhlasit lidi se chovaj jak cim dal vetsi ovce a cim dal vic se boji rict vlastni nazor a porad se musi ridit podle toho jak je zrovna moderni se chovat

tsal
tsal

@SabinaBlazkovaZabranska Já trpěla, protože jsem neměla zvonáče, pogy, pokémony a hokejové kartičky, protože jsme nejezdli na dovolené, mobilní telefon jsem dostala až v osmé třídě a na časopis Kačer Donald jsem mohla taky zapomenout. Věci, které si děti závidí, se mění, ale princip je stále stejný. Chce to vylézt z krabice a pořádně se podívat kolem a do minulosti.

SabinaBlazkovaZabranska
SabinaBlazkovaZabranska

@tsal @SabinaBlazkovaZabranska já neříkám, že si v minulosti děti nic nezáviděly. Pokémoni, hokejové kartičky mi přišly jako absolutní pakárna :-)). Mobilní telefon jsem dostala až ve čtvrťáku a rozhodně jsem tím netrpěla, že ho nemám i nyní mám zastaralý telefon a netrpím, ale mé okolí mne dřív nebo později donutí si pořídit nějakou dotykovou obludu :-)). Na dovolené jsme v 90 letech byli jen jednou. Nemám pocit, že bych byla zalezlá v krabici.

HimymCZe
HimymCZe

Chybi mi tu vlakove jizdni rady... to bylo peklo i pro vetsi spoluzaku na stredni...

Lucazz
Lucazz

6. Čekali vás Zlaté stránky? 18. Tátovo véháeska? Pobavila jsem se, zavzpomínala, ale chtělo by to opravit ty chyby... :( Nechci rejpat, ale tohle bije do očí...

hsteinerova
hsteinerova

@plcek uživatelka ale neupozorňovala na velká nebo malá písmena :)

Lucazz
Lucazz

Ano, myslela jsem špatné i ve slově čekali. Zlaté stránky si velmi dobře pamatuju, myslím, že bych je ještě někde doma našla :)

plcek
plcek

Zlaté stránky jsou správně, protože tak se to opravdu jmenovalo, takže s velkým. A véháeska je napsáno úmyslně takhle.

Lucazz
Lucazz

Někde jsem četla, že snad cca před čtvrt rokem měly vyjít poslední :D

Podobné články: Blog

Google+