Blog

25 důvodů, proč by měli zakázat Cyklojízdu

Z venčí se takové legrace, jako je třeba Velká jarní cyklojízda, jeví jako celkem prima zábava. Prostě se parta nadšenců a rodičů s dětmi jednou za rok projede městem, kde jinak pro samá auta není k hnutí. Jenže! Co když je těch nadšenců najednou 5000? Čtěte, proč by měli zakázat Cyklojízdu! A cyklistiku vůbec.
AddThis
 1. Protože jednou za rok je prostě moc.
 2. Protože kdo nemá na to, aby si koupil auto, ten by neměl mít právo zasahovat do veřejného prostoru.
 3. Protože když člověk čeká v zácpě kvůli tomu, že si kamioňáci usmyslej, že si daj na D1 pauzu, je to tak nějak cajk. Ale kvůli lidem na kole? No prosimvás! Kde to jsme?
 4. Protože to je moc masový, taková cyklojízda. To už je vlastně moc komerční.
 5. Protože když Blankou nesměj auta, tak by neměl nikdo.
 6. Navíc je to z našich daní, takže mi to těm cyklonáckům ještě platíme. 
 7. Protože cyklistika neni žádnej sport, takže je blbost kvůli nim blokovat dopravu. To neni jako fočus. To když Baníček táhne na Spartičku, to se bez nějaký tý zácpičky, stovečky těžkooděnečků nebo pár helikoptérek neobejde. Zelená je tráva. 
 8. Protože určitě všichni cyklisti tu trávu kouřej. Těm futbalistům nebohejm.  
 9. Protože na kole si přece můžete jezdit klidně v parku. I s kamarádama.
 10. Anebo když jste vidlák, tak ráno do práce v chemičce. Dopravní prostředek, jako každej jinej. 
 11. A vůbec, protože jezdit po městě, to pro ty lidi ani vlastně neni zdravý. Dyk se nadejchaj splodin a samosebou pak skončej v nemocnicích… zase za naše prachy!
 12. Protože tyhle nové sportovní aktivity každého jenom otravují a nejlepší by bylo je zakázat.
 13. Protože když nemáte možnost do cyklisty najet blatníkem, nebo ho aspoň trošku vystrkat ze silnice, neni to pro automobilistu fér souboj.
 14. Protože je nefér, že oni jsou na těch svejch bajcích v zácpě rychlejší a vy přitom máte mnohem dražší auto, tudíž jste sakra lepší lidi, nebo ne?
 15. Protože ty vysportovaný těla v elasťákách diskriminujou každýho, kdo se chce utopit ve vlastním tuku uvnitř svého klimatizovaného vozu.
 16. A vůbec, ty cyklohadry jsou strašně neestetický a nevkusně barevný, skoro jak má teta Jaruna natřenej panelák, na to se přece koukat nechcem nikdo. 
 17. Že to funguje v nějakejch jinejch evropskejch městech, to je jejich problém. Jestli si tim chtějí kazit náladu v Berlíně nebo Římě, to je jejich věc. My tu ale tyhle novoty rozhodně nepotřebujem. 
 18. Protože Praha na takovou věc nejni ani dělaná. Vždyť nikdy ani nebyla pořádně vybombardovaná, tady je prostě místo akorát pro ty auta. 
 19. Protože těch aut je navíc čim dál víc, a tak se přece musej někam vejít. A kde by se parkovalo, když by byly všude ty pitomý cyklostezky. 
 20. Protože až se ty města těma autama ucpou a nebude se dát projet nikam, budou si moct cyklisti vesele jezdit, kde chtějí. Tak ať si počkaj. 
 21. Protože autem na pěší zónu taky nesmíš. Leda když jako něco vezeš, ale to přece zase nepovezeš na rudliku, no ne? To je tvý svatý právo, když si to auto koupíš, mít pak nějakou tu výjimku. 
 22. Protože když chce člověk sportovat, může klidně jezdit na rotopedu a nikomu tim neškodí. 
 23. Protože do auta se vejde klidně pět lidí. Takže je to ekonomičtější a ekologičtější. Tim pádem. Nebo tak nějak. Ekonomičtější určitě. A pohodlnější. Teda pokud těch pět lidí nemá moc těžkejch kostí.
 24. Protože kdo jezdí do práce na kole, tak bude za chvilku určitě vykřikovat, že by tam chtěl mít i sprchu. To je prostě terorismus. A vydírání. 
 25. Protože když ty sprchy v práci nebudou, tak nám tam ti cyklisti budou smrdět. 
AddThis
13 comments
beruskalenka
beruskalenka

Hehe, vždyť je to celé ironické a naopak si dělá srandu ze zaprděných automobilistů, co jaktěživi nezvednou zadek a nejdou sportovat a akorát si stěžujou na cyklisty.  

Ještě mě napadá jeden vtip od zarputilého milovníka cyklistů: Každýmu, kdo přinese na obecní úřad řidítka, bych dal tisícovku! 

JirriSvoboda
JirriSvoboda

@beruskalenka Já sem automobilista a chodec, a cyklisti mě s*rou jak na silnici, tak na chodníku. V obou momentech sou prostě nebezpečný, chodec je na rozdíl od auta neslyší a řidič je musí objíždět a předjíždět, což je kurevsky nebezpečný, jednak pro toho řidiče a jednak pro toho cyklistu. Dodneška si pamatuju, jak jsem jezdil kolem Novejch Mlýnů na jižní Moravě, všude byly houfy cyklistů a rozhodně nejeli za sebou ale měli tendenci se roztahovat přes celou silnici. Vzhledem k těm nepřehlednejm zatáčkám (jako když ti silnice zatáčí těsně za špičkou čtyřmetrovýho kopečka) byl zázrak, že jsem tenkrát nikoho nezabil!


Jinak automobilisti rozhodně nejsou zaprděný, protože pokud funguješ s autem ve městě o víc jak 50.000 obyvatel tak vždy, když jedeš někam autem, musíš někde zaparkovat a pak dojít tam, kam potřebuješ, takže průměrnej automobilista toho naběhá zhruba tolik, co průměrnej cyklista najezdí.

DominikOndrus
DominikOndrus

Bezva! Bezva! Bezva! Naprosto souhlasím, se vším. Jen o těch komentářích tady nevím co si mám myslet, buďto se jedná o recesi na zcela novém levelu a nebo....to někteří opravdu myslí vážně. (PS. Su skoro z Brna)


KubaPeterka
KubaPeterka

Jaká recese? Nevěřim tomu, že tenhle článek někdo bere jakože je myšlenej vážně a stejně tak věřím tomu, že tahle "sranda" přijde každýmu průměrně inteligentnímu člověku dost trapná....

novakradek
novakradek

Normální človek se zasměje, cykl....m praskaj žilky :-)

MilanZales
MilanZales

Nejtrapnejsi clanek co jste ldy vydali,

Pardon ale tohle psal asi nejakej zakomplexovanej komunista, co so vozi prdel v aute, vazi 150 kg a jeste co by daval kola na pridel??!!!😄

Ani jeden z 25 bodu nema zadnou myslenku, tak se v ty redakci trosku vzpamatujte...!!!!!

Tomas Tyr
Tomas Tyr

Hele nic proti "nadsázce" ... ale tohle už prostě neni ani vtipný ... jen stupidní. Přestaň psát hovadiny typu 25 rad k něčemu a 45 proč ano a 15 důvodů proč a buďto ploď něco smysluplnýho, co lidi třeba pobaví nebo to prostě zkus rukama ... tomuhle už se ani neusměju ... bod 18 hraničí s debilitou ...

Tomas Tyr
Tomas Tyr

@AdamVladyka To vůbec ... jsem motorista každým coulem, jenom mi to opravdu přijde stupidní ... autor střílí shitoidní články jeden za hruhým, aniž by uvažoval nad kvalitou ... přijde mi to prostě škoda a v tomto případě už to zachází daleko ...


Tohle Ti fakt přijde vtipný ? To už neni ani o nadsázce ... alespon já jí tam prostě nevidim ...

 1. PROTOŽE PRAHA NA TAKOVOU VĚC NEJNI ANI DĚLANÁ. VŽDYŤ NIKDY ANI NEBYLA POŘÁDNĚ VYBOMBARDOVANÁ, TADY JE PROSTĚ MÍSTO AKORÁT PRO TY AUTA. 


Podobné články: Blog

Google+