Blog

26 věcí, které pochopí každý manuálně neschopný chlap

Můžete chtít sebevíc, ale když máte ruku volšovou, práce se pod ní vždycky bude spíš hroutit. Holt ne každému jsou shůry dány zlaté ručičky. Čtěte, co znají všichni nešikovní chlapi.
AddThis
 1. Předně, ať už umíte cokoliv, ať už to umíte jakkoliv skvěle, pokud neumíte vzít do ruky vercajk, neumíte nic.

 2. To, že neumíte nic, nicméně neznamená, že byste nechtěli dělat. Ba naopak.

 3. Každopádně, pověst nešikovného lempla se s vámi táhne roky a je v podstatě nemožné ji změnit.

 4. Ostatně, je to vlastně nesmysl, protože v praxi nezvládnete pojmenovat ani polovinu nářadí z příručního vercajk-kufříku.

 5. Většině nástrojů tak s jistou dávkou noblesy a odbornosti říkáte mrd*k. Jinými slovy „eeee podej mi takovej ten mrd*k“.

 6. Ale ono je to vlastně ve výsledku úplně jedno, protože i kdybyste věděli, jak se co jmenuje, stejně nebudete mít tušení, k čemu to použít.

 7. Ten kufřík jinak pochopitelně máte. Byla to jedna z prvních věcí, které jste si pořídili do vlastního bydlení. Protože člověk určitě pořád něco opravuje.

 8. Mimochodem, ze stejného důvodu jste si v tescu za bodíky pořídili vrtačku. Co kdyby, že jo.

 9. Bohužel vrtačka je aku, takže se hodí toliko na skříňky z ikey, a ty navíc mají takový ty mrd*čky, takže tu vrtačku vlastně ani nepotřebujete. 

 10. A co se nářadí týče, pořád vás vlastně fascinuje, že k ničemu nedokážete použít tak zásadní nástroj jako je kladivo.

 11. To ovšem neznamená, že ho nevytahujete i na opravu elektroniky. Za což může popkultura, která řemeslníka vždycky zobrazuje s kladivem.

 12. Každopádně, nářadí vás fascinuje. Třeba v takovém bauhausu jste jako v legolandu a nevycházíte z údivu, kolik vlastně různorodých mrd*ků existuje.

 13. Vcelku logicky máte na jakoukoliv činnost značně snížené estetické nároky. 

 14. Vůbec nejhorší jsou ale nápady. On takový nápad bez patřičného know-how je bez diskuse vždycky ten nejhorší možný nápad. 

 15. A když k tomu navíc připočítáte i tragický skill. Tak není divu, že vlastně holky ani nechtějí, abyste doma cokoliv dělali.

 16. Hergot, vždyť vy taky pořád věříte, že to bude lepší, až to zaschne. Že to půjde zabrousit. A že to případně otočíte hnusným ke zdi. Bohužel, je to blud.

 17. Vlastně ještě horší než nápady jsou zlepšováky. Měli byste si pamatovat, že pokud chcete alespoň přibližně zachovat funkčnost věcí, rozhodně je nevylepšujte…

 18. A pak taky pravidlo „co jednou zmrvíš, už dál neopravuj“. Vždycky to totiž může být ještě horší, než je aktuální stav. Ve vašem případě navíc vždycky doslova.

 19. I proto vcelku přirozeně tíhnete k elementárně snadným řešením – izolepě.

 20. Sice neznáte žádný mrd*k přesným jménem, zato přesně víte, že existuje izolepa kobercová, oboustranka, průhledná, natahovací…

 21. Nicméně, přesto přese všechno to všechno „dělání“ svým zvráceným způsobem milujete.

 22. Dokonce trpíte jistým druhem sympatického nadšení a okolí tvrdíte, že si u toho náramně odpočinete.

 23. Bohužel, všichni vás berou především jako nosiče a držáka. Při vyšším skillu jako kopáče.

 24. V praxi to pak vypadá tak, že vás i přes pokročilejší věk pouštějí pouze k té nejhrubší dřině a práci bez nástrojů.

 25. Nejhorší je, že vlastně moc dobře víte, že se nebojíte proto, že byste mohli věci zkurvit, ale proto, abyste si neublížili. A že je to dost opodstatněná obava.

 26. Každopádně, ať tak nebo tak, když už se do něčeho pustíte, vždycky máte radost z výsledku. Ať je jakýkoliv. A to vám nikdo nevezme.

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+