Blog

27 věcí, ze kterých Pražáci v Praze šílí

Život v matce měst není zas až taková idylka, jak to vypadá z okna zájezdového autobusu. Naopak, i sami Pražáci ví, co je žere. Čtěte.
AddThis
 1. Kočičí hlavy. Je úplně šumák, jestli máte lodičky od loubotina nebo glády. Na pražské dlažbě se zabije i skialpinista s trekovou holí. Stačí když sprchne.
 2. Cyklostezka do Modřan. Základní instinkt velí přesunout se z kostek na jedinou rovnou plochu. A bojovat tak o holý život s cyklisty, bruslaři, volně pobíhajícími psy a dalšími tisícovkami procházkychtivých Pražáků.
 3. Fičák v metru. Při vstupu do vestibulů není radno nosit klobouk a nechávat menší psí plemena bez dozoru. Malý orkán totiž smete všechno včetně pečlivě natužených účesů.
 4. Signál v metru. Ono to možná ani technologicky nejde, ale hergot, není nic horšího, než když vám to vypadne, zrovna když vám třeba volá šéf. Nebo čekáte na jízdenku…
 5. Chodníky ve Vršovicích. V každý jiný čtvrti se svědomitě sbírá, jen ty Vršovice jsou pořád tak trochu podělaný. By Rosenheim koukal chci do vršovic…”
 6. Intervaly na přechodech v Legerce a Sokolské. Dvě navazující zebry, které se na jeden zátah nedají přeběhnout, natožpak přejít. Schválně, tři, dva, jedna, máš pět vteřin.
 7. Modrý zóny. A nezaparkuješ a nezaparkuješ. Bez kartičky ani ránu. A než bys řekl pokuta” už máš za stěračem papírek.
 8. Výtečně fungující odtahovky. Na co je naopak spolehnutí, to je fakt, že vás vždycky a hned odtáhnou. Bez milosti.
 9. Prázdninové vykopávky. Ať jste v jakékoliv čtvrti udeří červen a všude je to stejné. Praha se v hlínu obrátí a kompletně rozkope. Jasně, je to třeba, kdy jindy než když Prágl prázdnej, ale…
 10. Padesátka na pátýho května. Jste pěkně rozjetý z D1, už to chcete mít za sebou a najednou abyste jeli skoro krokem. Máloco je na Praze tak frustrující, jako pozvolna ubíhající pankrácký Manhattan.
 11. Ucpané eskalátory. Zájezďáci, ňoumové a provokáteři, co na schodech stojí vlevo a nemají pochopení pro Pražáka, který nestíhá. A když už uhnou, ještě útrpně vzdychají…
 12. Sedmnáctka. Tramvaj nemilosrdně a často překvapivě zahýbá do stanice Stromovka, odkud pak musíte běžet na Výstaviště. A běžet budete, protože nejspíš spěcháte na vlak, že jo.
 13. Depo XY. Tyhle cedule je za prvé hračka přehlédnout, zadruhé kolikrát ani nemáte tucha, kde se to zpropadený depo nachází. A už se vezete.
 14. Nákupy v Ikea. Protože ji Pražák má po ruce hned ve dvou verzích, jezdí tam. To ale nic nemění na tom, že jde o ryzí peklo. A je putna, v kterou denní hodinu ho podstoupíte.
 15. Koncentrace kokotů v bílých bavorácích. Takovejch, co parkují na chodníku, blokují tramvaje a vůbec vládnou Praze.
 16. Pachy v devítce a dvaadvacítce. Zvláštní, že se všechny smrady světa kumulují právě a jen ve dvou nejfrekventovanějších tramvajích v Praze…
 17. Vyprodaný párky v rohlíku na Míráku. Je to legenda: ty nejlepší párky v rohlíku na světě. Akorát je zázrak se k němu dostat. Ženete se pro něj, sliny vám kapou a jediný výsledek je cedule vyprodáno”.
 18. Zóny odpočinku”. Na náplavce se kumulují hipsteři, zoo a botanickou okupují militantní kočárky, Stromovka je plná běžců a v Divoké Šárce co pět minut rozšlápnete šrapnel. O takovém parčíku v Sherwoodu ani nemluvit…
 19. Placený záchody u Mekáče. Ty veřejný jsou o strach a žloutenku, k těm pěkným v Mekáči si musíte pořídit minimálně taštičku.
 20. Františkánská zahrada. Krásný parčík, kde by se člověk klidně věnoval hluboké meditaci, pokud by ale nemusel věčně překračovat existence nevalného zevnějšku.
 21. Nákupáky, kam se podíváte. Kde se objeví volná fuka, tam se strčí nákupák. Asi kdyby náhodou byl jeden línej jet kousek do jiného a měl všechno při ruce…
 22. Vzduch, který je tak hustý, že by se klidně dal krájet. Jediné štěstí, že si to Pražák uvědomí vždycky až když vyrazí na chatu.
 23. Lidi, co vybírají na pejsky a všechno ostatní. Charitu klidně můžete milovat, ale kdybyste měli dát všem, které potkáte od metra jen na Tylák, skončíte nakonec s kasičkou taky.
 24. Václavák po desáté večer. Se soumrakem tu potkáte pestrou sebranku náhončích do bordelů, dýlerů a naondulovaných prostitutek v péřovkách a mini. Skoro by se zdálo ze je to nějaký stejnokroj.
 25. Autobus směr zoo. Ať už chcete jet za zvířátky nebo tam děláte, vždycky se budete muset srovnat se třemi školkami a pěti maminami s kočárky. Suma sumárum taková malá autobusová zoo.
 26. Kvalt. Protože i když Pražák věčně nestíhá a jinak to nebude, přesto by klidně rád zvolnil.
 27. Skokani. Co si budeme povídat. Pražáci jsou saně a jakmile někdo hupsne do kolejí a oni kvůli tomu mají přijít pozdě na poradu, prskají jak důchodci, když čekají na důchod.

 

AddThis
56 comments
Chorchos
Chorchos

Jj, bod č. deset neplatí už dlouho. Ale vždy se na internetu najde dost těch co na to prskají a tou padesátkou se plazí středním pruhem a ještě jim přijde divné že ze všech stran si to ostatní hasí osmdesátkou ;).

PavelWohl
PavelWohl

Bod č. 10 už neplatí, teď se tam smí 70 či 80... 

MartinHrdlicka
MartinHrdlicka

Mě dostalo,když dvacítka hlásila (a svítilo to i na tabuli) ve st. Hradčanská: příští stanice Vítězné náměstí..a ...a jela dál rovně na Prašný most :D Ale to už jsem v ní neseděl, IDOS i rádio (to už den předem) hlásilo, že bude v tu sobotu výluka...Zkrátka jenom ten řidič tramvaje na to jaksi pozapoměl :D 

pavelgkozak
pavelgkozak

 1. Václavák po desáté večer. Se soumrakem tu potkáte pestrou sebranku náhončích do bordelů, dýlerů a naondulovaných prostitutek v péřovkách a mini. Skoro by se zdálo ze je to nějaký stejnokroj.

Public123
Public123

Pro ty kikoty, co si stále myslí, že stát vpravo je dobrý nápad: http://www.metro.cz/jak-stat-na-jezdicich-schodech-v-metru-d8o-/praha.aspx?c=A160404_184747_praha-metro_lupo

Obecně (nejen v matce měst) je na eskalátorech dobrý nápad nechávat si za staršími/nemocnými lidmi a lenochy s kolečkufry mírný odstup, protože starší nebo nemocní prostě na konci po výstupu z těch schodů tak rychle jít nemůžou, takže je snadné do nich narazit, stejně jako do "chytráků", co hned po výstupu, ještě ve zúženém koridoru zastaví úplně a začnou dolovat madlo svýho zavazedla jen proto, aby ho nemuseli poponést o kousek, kde by už nikomu nepřekáželi. 


OndrejSLitecky
OndrejSLitecky

@Public123 Zvlastni, ze v ty ankete vetsina povazuje stani vlevo i vpravo za blbost. Kdopak je tady kikot? Hm?

Nicmene odstup si pred sebou nechavam a to, ze za se za me nekdo postavi a div mi neleze do prdele, je jeho problem.

A ty tlacenice mi nevadej. Je to vetsinou jen hrozen lidi, co relativne rychle nastoupej' na eskalator.


Technickej aspekt opotrebeni je smutnej fakt, ale co uz...

WilburdeCartey
WilburdeCartey

@OndrejSLitecky @Public123 Někde v hlubinách internetu existuje na toto téma článek sepsaný přímo šéfem údržbářů v metru. Je to vtipné, ale DPP  má v rámci smlouvy na opravy eskalátorů přímo položku na výměnu a opravu jednostranně opotřebovaných dílů a ložisek :-D

Chorchos
Chorchos

@Public123 Zkus své auto taky řídit od spolujezdce. Kvůli opotřebení ;)

PepaHlavacek
PepaHlavacek

Je vidět že to nepsal Pražák ale někdo z přistěhovalců 😂


Sulcik
Sulcik

Naštěstí, Padesátka na pátýho května, už je minulost. 

Bohuzel 90% řidičů nezná značky a stále tam jak kreténi 50 jednou, ve všech pruzích! To Pražany teď sere nejvíc :)

MadlaRu
MadlaRu

@Sulcik já vím, že tam ta padesátka není, ale značku jsem nikde nezaznamenala...kde tam je? Resp. když sjíždím z JIžní spojky, byla tam dřív značená 50, ale to tam není, neměla by za nájezdem ta rychlost být znovu?


Petrsvec
Petrsvec

@MadlaRu rychlost udává značka auta na modrém pozadí tzv. rychlostní silnice -od r. 2016 silnice pro motorová vozidla  a to na 80km v obci a 110 mimo obec

StefiAudy
StefiAudy

Jak tu někdo zmínil Prágl jsem opravdu od pražákovatého Pražáka nikdy neslyšela a domnívám se, že je to málem urážka Krásného města, které mě ovšem také občas štve. Jinak docela vtipný článek.

Niki Rasta
Niki Rasta

Tak ja Pragl rikam dost casto, a to jsem cistokrevnej Prazak ;)

jiritaborsky
jiritaborsky

Tohle podepisu. A idos pise ze ta 17 jede vzdycky dal. Jinak Soulu se dovolate i v metru...

sesednizkola
sesednizkola

trapný článek neskutečně ... jde to do kopru s váma :(

Meyrink
Meyrink

...tohle nepsal Pražan, tedy člověk v Praze se narodivší a vyrůstající, stejně jako alespoň jeden z jeho rodičů, nýbrž Pražák, tedy venkovský přistěhovalec, nejčastěji z Moravy, na kterém ještě neoschly slepičince. Týpek, který, sotva se naučil nosit boty, i když neprší a nedejpánbu získal služebáka s pražskou RZ, který při návratech domů machruje, jakej je protřelej kluk z velkoměsta, jak tu všechno zná, oslňuje pseudosvětáctvím a všechny tím sere, takže venkovani nabývají oprávněného, avšak mylného dojmu, že lidi z Prahy se chovají jako nadřazení idioti. Ve většině případů to však lidi opravdu z Prahy nejsou. Pseudoznalec pražského prostředí se odkopal hned několikrát : zdejší člověk by ani na mučidlech nenazval své město Prágl. Člověk z Prahy se nediví, že sedmnáctka končívá na Výstavišti, ale naopak ví, že z Výstaviště žádné vlaky nejezdí. Pražan nespěchá na vlak - bydlí v Praze, vlak nepotřebuje. Pražan se opravdu nediví, že v metru fouká, je na to zvyklý od dětství. Pražan ví, že Vršovice jsou pražská čtvrť, a tedy ví, že se píše s velkým písmenem. Původní pražský obyvatel ví, kde je jaké depo - kde je vozovna Kobylisy, kde Žižkov, kde Střešovice. To opravdu neví jen balík. A skutečně jen řípa se může divit tomu, jak to vypadá v noci na Václaváku, tady to ví každý, vždyť tu žije..
Suma sumárum - spisky o městě a o lidech, jenž v něm žijí a co si myslí, či co jim vadí, by měl psát někdo z toho města a ne jouda z Kedluban.
Howgh.

OtakiSensai
OtakiSensai

@Meyrink Teda nic proti,ale něco jako smysl pro humor,nadsázka atd. asi nic co?Fascinuje mě,a to ne jen tuta stránka,ale i jinde jak někoho dokáže podobnej článek na*rat k nepříčetnosti.A tipoval bych to,podle pořekadla Potrefenej pštros se dycky vozve na bod č.15...jinak přeju hezký večer....

11slik
11slik

@Meyrink Nikdo nikde nepsal, že se člověk z Prahy diví fičákům v metru, jenom, že nás serou. Nebo snad něco na co jsem zvyklej mě nemůže srát? Jsem zvyklej na zkoušky, ale serou mě.

VeverkaVanda
VeverkaVanda

@Meyrink Jsem pražačka rodilá, oba rodiče pražáci a rozhodně říkám Prágl, vítr v metru mě sere, jak jezdí tramvaj na výstavišti vůbec netuším protože je to na opačným konci Prahy a vyskytnu se tam jednou ročně když je Svět knihy takže by mě rozhodně šokovalo kdyby jela jinam než bych čekala....vlak používám i po Praze, ze Strašnic na hlavák je to vlakem sotkrát rychlejší než metrem nebo tramvají...a co se týče umístění dep, jsem asi blbá ale rozhodně nevím kde je které. Nevím na co by mi bylo vědět kde mají tramavaje svoje depa. Pleteš si pražáka s nadčlověkem, což teda ani rodilý pražák není a tvůj příspěvek mě uráží, protože se vším napsaným v článku úplně souhlasím.

LindseyLewis
LindseyLewis

Jsem rodilá pražačka a díkybohu už dva roky žiju v Brně. Lidi v Praze žijou tak, aby se v Praze prosadili a přežili, jenže to chování, které je v Praze normální, je mimo ni považované za hulvátství. Samozřejmě nejde házet všechny do jednoho pytle, ale ve své zkušenosti jsem se v Praze setkala více s nafoukanými sebestřednými hulváty, než s milými lidmi. Možná jsem měla smůlu, ale pochybuju.

No a už naprosto nechápu, proč mají pražáci či pražani (v tom jsem rozdíl nikdy nedělala a nechápu, že je pro někoho tak strašně důležitej...) tu nutkavou potřebu shazovat každého, kdo nedejbože není z Prahy.

blanatrikolce
blanatrikolce

@Meyrink Souhlasím s tebou,  tyhle blekoty se už číst nedají. A souhlasím s tím, že o městě, zvlášť o takovém jako je Praha, by měl psát někdo, kdo Prahu doopravdy zná a dokáže odhalit i její skrytá kouzla, zkrátka kdo Prahu miluje. Ne blbeček, který se nacpe do prvního fastfoodu, protože u nich doma je největší vrchol exotiky pizza. Každý rodilý Pražák přeci už párkrát byl třeba ve Starsky a Hutch (i když je už zavřený) nebo v Nebi nebo Hot Peppers a šel tudíž třeba ve dvě ve tři z Václaváku domu - a světe div se, ne v 10 hodin večer, ale až v tuto ranní hodinu se Václavák opravdu vylidní, aby se  vzápětí úderem půl páté zase pomalu zalidnil (z části těmi, co jdou domu z klubů a hospod). V životě se mi nestalo, aby někdo skočil pod metro, v životě se mi nestalo, aby někdo mluvil o skokanovi (ani když se zabila Bartošová). Františkovy zahrady jsou krásný obzvlášť na jaře a protože my Pražáci nejsme fajnovky, sedneme si, když chceme. A navíc víme, že jen o pár kroků dál dělají ty nejlepší palačinky a vedle zase točej poctivýho Fénixe, protože máme Prahu prochozenou a nechodíme pouze na místa, který doporučuje turistický průvodce pro vidláky. A i když jsme občas gourmeti, nehrajeme si na nic jiného, jsme prostě sami sebou a řešíme akorát svoje životy v tomhle velkým městě, který samozřejmě budou jiný než životy daleko na vesnicích, pokud jste to ještě nepochopili. Nejsme jako lidi z těhle zapadlejch městeček a vesniček, co se do Prahy jezdí akorát naparovat, aby zjistil, že u nich v prdelákově je civilizace nulová ale Praha stejně stojí za hovno a měla by se zrušit. 
Místo takovýho hloupýho rádoby článku by tu mělo být něco o tom, co je na Praze krásného. I když nás občas štve, že když si holka vezme sukni, na eskalátorech pak všem díky tomu fučáku ukáže trapný bombarďáky nebo že mezi 10. ranní a 11. noční se vám Staromák za 5 minut projít nepodaří, přesto má tohle město spoustu skvělých věcí, který za to stojí a dělají jej jedinečným. Ale přistěhovalci z Moravy to vážně nejsou.

AlexSkribuckij
AlexSkribuckij

Jo Strašnice, znám odtud pár lidí. A jste si jistá že to je ještě Praha a ne Kedlubnov? S vzácnou shodou všichni že Strašnic totiž neví kde v Praze co je. 😂

Skipppy
Skipppy

@LindseyLewis A já byl loni v Brně a chování tamních lidí mne šokovalo. Kolem hlaváku v noci ožralé tlupy místních, co se mlátily mezi sebou a pořvávaly na sebe, flašky lítaly vzduchem. Zlatý Václavák. A lidé na ulicích takoví přinasraní.  Člověk se na něco slušně zeptal, sotva odpověděli, asi že jsem neměl správný přízvuk a báli se, že jsem uprchlík. Myslím, že lidé v Praze jsou podstatně kultivovanější a zdvořilejší, než lidé na takových maloměstech. Už jen proto, že hustota lidí je v Praze mnohem vyšší, než jinde a prostě se spolu museli naučit vycházet.

Skipppy
Skipppy

@blanatrikolce @Meyrink Ovšem vy také zníte jako natvrdlý Brňák, bez špetky nadhledu, o to více přesvědčený o svém géniu.

jakub001
jakub001

Máš dost, jedno ale řeknu, stačí jak Pražáci spěchají na tram nebo Bus i když ví, že jim za 5 min jede další. Moc bych tu vyleštěnou pusu neotevíral.

ronnievv
ronnievv

@Meyrink Víte vy co? Já jsem v Praze rozená, přes padesát let tu žiju, mám ji i dost proježděnou (autem i MHD), ale kde je která vozovna, to opravdu tuším jen přibližně - řeknu vám, kterým asi směrem, ale kde přesně leží, kudy se k ní uhýbá a  jestli se mi to hodí, nebo musím přestoupit, to fakt většinou nevím. A pokud jde o tu sedmnáctku, tak ta na Výstavišti někdy končí a někdy ne, a když  od Strossmayeráku neposloucháte hlášení, protože si třeba čtete, tak se můžete dost divit. Ostatně každý Pražák ví, že vlaky nejezdí na Výstavišti, ale v Holešovicích, což je tou sedmnáctkou o stanici dál.  A pokud jde o ten Václavák - samozřejmě, že vím, jak to tam vypadá, bydlím poblíž. To ale neznamená, že mě to neštve. Tak ze sebe nedělejte nadčlověka, ano? Děkuji.

JanDufala
JanDufala

@VeverkaVanda Jenže vítr v metru je věc, se kterou se opravdu nic dělat nedá. To je stejný jako tvrdit "Sere mě život, protože po něm přichází smrt" :D


vit70
vit70

@VeverkaVanda @Meyrink  Sice Pražan ale Pražákama jste asi nakažená. Říkat Prágl je humus. Depo Strašnice by jste měla znát, když tam jezdíte vlakem atd.

Zřejmě je ještě potřeba rozdělovat Pražan starší a mladší (porevoluční), ti se chováním blíží Pražákům!

vit70
vit70

@AlexSkribuckij  Strašnice jsou super. Soběstačná čtvrt, pohoda a je tam vše. Tím pádem většina z nás nikam nemusí, takže opravdu (někteří) nevědí, kde co je ve zbytku Prahy protože to nepotřebují. :)

Tomas Halbich
Tomas Halbich

@Golkis  To je napsaný kde? Pokud jsi líná nebo tlustá nebo obojí, klidně si na eskalátorech stůj, ale vpravo a nech lidi chodit...po schodech se totiž i chodí a ne každej chce strávit slabou půlhodinku než mu to vyveze prdel nahoru...

Golkis
Golkis

Na eskalátorech se má STÁT a DRŽET SE. Ne se tam jak trotl tlačit po levé straně. Když si někdo neumí rozvrhnout svůj čas a myslí si, že to dožene 20 sekundama na eskalátorech (a většinou pak akorát zpocenej čeká na to stejné metro jako ostatní), tak je to především blbost jeho. Tím cpaním se a šlapáním ohrožují lidé nejen sebe, ale i ostatní.

HanickaKlasterkova
HanickaKlasterkova

@Golkis Tak tam asi nejde o 20 vteřin, ale třeba o to, stihnout tramvaj, jelikož další jede až za 10 minut. Tupost, opravdu. ;)

Golkis
Golkis

@HanickaKlasterkova @Golkis znovu přečíst, zvláště doporučuji tu část o rozvrhnutí času Haničko. Pokud jede tramvaj jednou za 10 minut, tak to snad nehrotím nadoraz, aby mi hořela prdel na 20 sekundách? Kdo je tu pak tupý což?

sesednizkola
sesednizkola

@Golkis @HanickaKlasterkova tupá seš ty, jestli nechápeš rozdíl mezi tím stát 3 minuty na eskalátoru nebo je vyběhnout za 15 vteřin. používej mozek, prosím. co je tak těžkého na tom pochopit, že v pravo se stojí a vlevo chodí? :)

a_koli
a_koli

@Golkis eskalátory nebyly vynalezeny pro zdechle lidi, které obtěžuje vyjít schody,ale pro urychlení pohybu, podobne  jako jezdící pas na letišti. Kdo je zdechly se pohnout, nechť stojí vpravo a neudržuje. 

Sincerely, 

Vidlacka z Moravy

OndrejSLitecky
OndrejSLitecky

@Golkis @HanickaKlasterkova Kdysi to v metru bylo u eskalatoru i oznaceny, aby lidi STALI vpravo. Nechapu proc to pak sundali. Ale jeste jednou: vpravo se stoji, vlevo chodi. Prosty jak facka.
Tak.

AlterKristie
AlterKristie

@Golkis Upřímně, většinou je to otázka čekání další hodiny na bus, pokud nestihnu metro. Ano, napsáno je držet se, ale taky stát vpravo a neblokovat cestu. Přesně vidím ignoraci těch, co se rozvalí vlevo a blbě čumí, když je někdo slušně požádá, aby si stoupli stranou.

terefu
terefu

@Golkis Z "béčka" to 20 sekund opravdu není. A schody na Náměstí Míru? Stát je, to je za trest. 

DaveDave1
DaveDave1

kterej debil vymyslel ze musi m stat vpravo? co kdyz jsem levak a proste to mam  obracene?DISKRIMINACE :-(

Retko
Retko

@DaveDave1


Skus si zajet na silnici vlevo a pak povidej, jak jsou levaci diskriminovani.... My God...

jitkamarklova
jitkamarklova

Ještě bych přidala lidi, co se v nacpaný tramvaji před nějakou hodně oblíbenou zastávkou (třeba Anděl nebo Ípák) začnou s halasným "S dovolením" a ostrejma loktama dobejvat ke dveřím, jako kdyby na tý zastávce neměla vystoupit většina osazenstva tramvaje. 

Ještě se mi nestalo, že bych někde nevystoupila, a to i z hodně narvanýho vozu na zastávce, kde nikdo jinej nevystupoval, a většinou mi stačí zvědnout se až když tramvaj brzdí. 

Venca Jirousek
Venca Jirousek

Hovna na chodnících nejen Vršovice, ale i Holešovice a to fakt hodně. 

Nejkratší možný interval na přejití silnice je snad na Ohradě. To se prostě nedá a pokaždý tam mám pocit, že mi ustřelí zadek auta a tramvaje ze všech stošedesáti směrů. 

Pachy jsou patrné taky v tramvaji č.1 a všech tramvajích jedoucích ze směru Divoká Šárka, když se tam zrovna někdy pořádá nějaká Open Air chlastačka. 

Co se týče debilů na eskalátoru, je dobrý se naučit v několika jazycích fráze jako: S dovolením, do prava, prosím na stranu a doprdele uhni ty kokote.

A ještě poznámka ke všem Holešovickým tramvajím... Já je prostě asi nikdy nepochopím, stejně jako bus do ZOO.

MiguelArteaga
MiguelArteaga

Mám jednu zásadní připomínku. Tram. 17 podle mýho Pražáky nesere a pokud jo, tak rozhodně ne kvůli ujíždějícímu vlaku. Pražák nemá důvod pospíchat na vlak.

Svatopluk Cech
Svatopluk Cech

Ad.  1) Lidi stojící vlevo na eskalátorech. Za to bych bez milosti stavěl ke zdi


Někdy je šoufl jak lidi dodržováním tohohle pravidla naopak ucpávání přístup na eskalátory . Když se ve špici sjedou obě soupravy a vyloží lidi a ti směrují kam ? No na eskalátory a to pak člověk místo toho aby jel poklidně nahoru ve dvou řadách tak jede pulka schodů prázdná (aby spěchači měli volno kdyby náhodou) a ti se na schody zase nedostanou přez nával lidi čekajících dole :-)


Já když to vidím tak lidi s poklidem obejdu postavím se nalevo a stojim :-D 

EvaMamaAdaochaEneremadu
EvaMamaAdaochaEneremadu

@Svatopluk Cech ja zas silim, kdyz jedu po eskalatoru s ditetem ktere podle pravidel ma stat VEDLE rodice (nikoliv pred) a DRZET se a lidi nas zacnou bud preskakovat nebo se strasne se rozcilovat ze jim blokujeme ten jejich levej pruh :)

Trol
Trol

@EvaMamaAdaochaEneremadu To nejsou závažný pravidla. V podmínkách je, že rodič odpovídá za dítě, ale jak si to zařídí, to je jeho věc. :D Aneb když je na silnici upozorňovací značka, nemusíš zpomalit(i když to každej udělá). :D

Vážně, tohle já chápu. Víc mi vaděj ti co blokujou naschvál. 

Agraynel
Agraynel

Sice nežiju v praze, ale tyto body sa dají skvěle aplikovat na jakýkoliv velký město (jen si doplníte místní názvy parků, čtvrtí a ulic (a vynecháte zmínky o metru)) takže to zná každej velkoměš´ták napříč světem... a ano, dokáže to kolikrát zkazit náladu...

jandurek
jandurek

Můj seznam nejvážnějších provinění:
1) Lidi stojící vlevo na eskalátorech. Za to bych bez milosti stavěl ke zdi
2) Davy lidí na ípáku
3) Skokani. Kdyby bylo možné je oživit a bolestivě popravit, nechal bych je to podstoupit tak šestkrát. 
4) Tramvaje jedoucí mimo běžné řády (Depo XY). Proč nemůžou mít jiné číslo, když jezdíněkam úplně do prdele?

Trol
Trol

@jandurek Tak poslouchat hlásič zastávek a všímat si, že je číslo na displeji inverzní. :D
Jinak cesta z Petřin dolů na přestupy(a metro) i od Kulaťáku do Vokovic je dobře, až na to značení. :P

jandurek
jandurek

To naslouchání je ovšem problém, protože nikdy nevycházím z domu bez sluchátek. Sice přes ně slyším, ale pokud zrovna směřuju z hospody, tak je podstatně těžší se soustředit na hlášení zastávek. Proto jsem to, že je něco špatně, pochytil až na Kulaťáku.

Trol
Trol

@jandurek Tak nejezdit když se střídaj denní/noční linky nebo začíná/končí špička. :D 

Nebo si všimnout aspoň inverzního displeje

Trol
Trol

@jandurek 4) A jaký číslo? 

Manipulační jízda bez cestujících by byla asi nej, ale na některejch tratích musí něco projet v určitym intervalu (mezi poslední noční a první denní). 

Očíslovat každou spojnici depo-konečná by bylo tročku moc čísel.

Přidal bych k číslu !, takže třeba linka !1. (a samotná !1 by bylo víc tras. Spojovací-...-Hradčanská-!Vokovice nebo Petřiny-...-!Žižkov. )

jandurek
jandurek

Posledně jsem takhle k večeru na Vozovně Střešovice nastoupil do 1 a zahleděl do telefonu a než jsem si všimnul, že jede na nějakou Vozovnu Vokovice, už jsem jel z Kulaťáku někam do pryč, místo abych jel standardně přes Letnou a dolů z kopce na Vltavskou.

Ale to není jediný případ, jen se mi to stalo tuhle sobotu, tak si to ještě dobře pamatuju.

Číslo s vykřičníkem by podle mě bylo dobré řešení.

Podobné články: Blog

Google+