Blog

6 letních hitů, které vám způsobí úžeh

Letní hity jsou samostatná kapitola hudebního průmyslu. Omezeny dobou samy sebe tak trochu omezují i formátem, protože více či méně kopírují starší a úspěšnější příklady žánru. Na druhou stranu - co se chytne, to diskošky protáčí do zblbnutí, takže tantiemy zaručeny.
AddThis

Doby, kdy tyhle záležitosti byly v podstatě v režii papundeklových eurodance projektů (vzpomeňtě například na Squeezer nebo DJ Boba a jeho Chihuahua), už jsou sice za námi, kvůli dostupnosti techniky si naopak svůj letní hit lepí doma kdekdo, stačí k tomu šikovný program nebo alespoň průměrné klávesy. Pojďme se podívat na pár pokusů, které letos do této specifické hudební skupiny chtějí zapadnout.

LÉTO JAKO PŘES KOPÍRÁK

Pro začátek není od věci připomenout si Egův singl Žijeme len raz, protože loňského roku zaznamenal bezpochyby fenomenální úspěch. Právě tato skladba do určité míry pak ovlivní to, o co se bude většina kluků v létě 2013 pokoušet.

BABÍ PAVUČINKY LETOŠNÍHO HITLÉTA

Hitovečku Děti slunce mají na svědomí raper Neny a zpěvačka Lia. No...to označení bych bral s rezervou, Nenymu ten rap moc nejde a Liin hlas připomíná spíš pavučinky v babím létu. Inspirace je jasná, cíl nejasný, počet sponzorů klipu zarážející. Protože jsou oba ze Znojma, místní alternativu klip tak naštval, že udělali vlastní diss track, aby Nenymu ukázali, jak se to má dělat.

GAMBAGRESIVNÍ DISKOTRYSKOHIT

Pamatujete si na výsledky letošního Zlatého Davida? Pamatujete si na singl Dominiky Myslivcové, za který byla oceněna coby nejhorší zpěvačka? A pamatujete si na toho kluka, který tu věc složil? Gamba, přesně on. Tak teď se vytasil se svým letním hitem. Není to nic než trochu agresivní diskoška, za pár týdnů si budeme pamatovat akorát to, jak blbě se na natáčení oblékli.

ŠVANDA HITOVKA DO SLUNKORÁDIÍ

Následující podivnost je Mr. Mops a jeho Balalajka song. Tady to beru trochu s rezervou, protože, jak se mi jeden z autorů svěřil, záměrně si chtěli udělat z letních hitů (a jejich klišé) trochu srandu a natáčení brali o dost lehkovážněji než ostatní případy v tomto článku. Což nic nemění na tom, že s tou věcí míří do rádií, udělali tomu profesionální klip a zašli tak daleko, že k singlu vymysleli i speciální tanec. Ve videu ho vidíme docela detailně a blbější pohyby aby svět pohledal.

VYLETNĚNÝ ROZPUŠTĚNÝ VYPUŠTĚNÝ

Někdy se stane, že svou věc pro jistotu interpreti letním hitem nazvou ještě dřív, než to vypustí mezi lidi. Milostný duet účastníka talentové soutěže a o dvě generace starší zpěvačky je přesně ten typ. Nenechte se zmást plytkostí a WTF efektem dvojice interpretů, skutečně se to hraje na diskotékách.

SONG ZPITEJ PĚKNĚ DO NÁLADY

Skutečnost, že se o letní pecky pokouší i totální amatéři, je v éře internetu 2.0 celkem logická. Že si ale najdou v rámci možností profesionální produkci, to už dost vypovídá o ambicích přesahujících talent, posuďte sami.

PO ČEM PRAHNETE, TO VÁM TAKY DÁME

Žijeme len raz ve verzi, jakou byste asi nikdy nečekali. Ale lidi to chtějí prostě slyšet, no.

AddThis
2 comments
TerezaVanova
TerezaVanova

Podle mě Jarda Konáš cíleně podporuje alkoholismus. Při poslední,ehm,pecce jsem si toho Jacka už musela dát dvojitého....

Alixon
Alixon

ten Ego me pobavil .. lepsi jak original :D

Podobné články: Blog

Google+