Blog

6 možností, jak vypadat blbě v podprsence

Podprsenka, taková malá součást dámského oděvu, navíc vždycky schovaná, tam přece žádné faux pas nemůže hrozit, ne? I kdyby se něco pokazilo nebo to nebylo dobře zvolené vzhledem ke zbytku outfitu, nemůže se nic stát, protože nikdo nic neuvidí. Bohužel právě tahle mylná domněnka má na svědomí pár zásadních přešlapů.
AddThis

1. Prsa na břiše

Každá žena, která by se domnívala, že mít velká prsa je super, si to rozmyslí nejpozději ve chvíli, kdy se na ně pokusí koupit podprsenku. Většina žen totiž žije v zajetí pomýlené představy, že největší košíčky, které se vyrábějí, jsou D, a zbytek se dožene obvodem. Místo, aby šly nakoupit do obchodu, kde mají pořádný sortiment, koupí si volné déčko, aby je to neškrtilo a prsa se tam nějak vešla; vzadu to pak vyjede na lopatky a košíčky, nebo spíš pytlíčky, které se to snaží vepředu vší silou udržet, padnou k pasu. Když se takový libový základ překryje oblečením, vznikne krabice a zbytečný komplex.

2. Poloprázdné košíčky

Opačný problém mají holky s malýma prsama a širokým hrudníkem – totiž jim se zdá široký, protože si v nějaké pomýlené tabulce najdou, že by si měly koupit 80 nebo 75, aby je obvod někde netlačil. Pak se marně snaží sehnat něco s extra malými košíčky, protože do áčka by se vešly dvakrát, a smutně šetří na silikony, neboť se jim pod tričkem rýsuje okraj poloprázdného molitanového prefabrikátu.

3. Čtyřprsa

Další skupina žen zkouší podprsenky podle jiných kritérií: když vytlačí prsa do pořádných bochánků, je to ta pravá. Nejlépe toho pochopitelně docílíte, když si koupíte moc malou podprsenku, ta se o to postará. Po překrytí těsným tričkem, jaké obvykle nosí slečny, jimž záleží na vybublávající prsní tukové tkáni, se pak vyrýsují dvě prsa přeťatá v půlce vedví. Ve výstřihu na hranici řezné linie se to trochu zamaskuje, ale nesmíte se na slečnu podívat z profilu.

4. Bílá pod bílou

Možná to na první pohled vypadá logicky, vzít si pod bílé oblečení bílou podprsenku. Když je to obojí bílé, tak se to vyneutralizuje a nic nebude vidět… Tato zdánlivě logická úvaha ovšem nebere v potaz barvu lidské kůže, která není bílá. Ani nejsvětlejší zrzky ji nemají bílou. Ani Michael Jackson nebyl tak čistě bílý, aby si mohl dovolit pod bílé tričko bílou podprsenku! Pod bílou látku prostě patří tělová podprsenka, a i kdyby mozek na tuto úvahu nestačil, měly by stačit oči, které prosvítající práskačku spatří v zrcadle. Ale ne, některým chybí mozek i oči a zatvrzele si hrají na dobu socialismu, kdy hladké tělové podprsenky neexistovaly, a všem ženám pod dederonem zářila bílá.

5. Neviditelná ramínka

Zajímalo by mě, kdo vymyslel silikonovým ramínkům název „neviditelná“, protože neviditelná nikdy nebyla a nikdy nebudou. Silikonová ramínka vysílají jednu z těchto dvou zpráv: „jsem buranka“ nebo „neumím si vybrat podprsenku bez ramínek“. Většina žen už naštěstí pochopila, jak odporně to vypadá, zvlášť když jsou ramínka zdeformovaná a zažloutlá, což bývají nejpozději po druhém použití. Přesto se tu a tam objeví mimoňka, které to ještě nedošlo a domnívá se, že silikonová ramínka s korzetovými šaty jsou v pohodě. Doufám, že je Evropská unie co nejdřív zakáže jako zdraví škodlivá.

6. H versus X

Typický letní případ neladící geometrie: dvě rovná ramínka od podprsenky pod xkovými zády racerback tílka. Nosí to každá druhá v domnění, že je to jedno, případně že je to úžasně ležérní. Ležérní to bylo naposledy v 90. letech, kdy vypukla streetová móda, teď už je to trapas. Ovšem masově rozšířený trapas, takže se ho hned tak nezbavíme.

AddThis
25 comments
Radka Makovska
Radka Makovska

Tak já osobně mám velký problém sehnat nějakou padnoucí sportovní podprsenku :-(

výběr bývá nic moc, tak už jsem se uchýlila k internetovým obchodům. Sice občas objednávám víc velikostí, ale aspoň si člověk může vybrat fakt tu nejlepší. Pár rad jak na tento sortiment jsem našla kdysi zde: http://www.teamstore.cz/tema-sportovni-podprsenky/


MarianaRysava
MarianaRysava

tenhle článek je až zbytečně nenávistný. Ne každé holce na módě tak moc záleží a řeknu vám, co je nejmíň sexy - nikoliv bílá podprda pod bílým tričkem, ale holky, co všechno příliš řeší ;-).

Upřímně, nejlepší podprsenka - je žádná podprsenka... Ale člověk pak budí trochu víc pozornosti :-).

Ale když vezmete některé ty body - třeba 2. Poloprázdné košíčky - zkoušeli jste někdy shánět podprsenku na velikost 65B? To je absolutně nemožné, zvlášť v Ově, kde ve všech obchodech je nejmenší obvod 75 maximálně 70. To seženete podprdu jen u Marks and Spencra a to jen u některých typů, většinou těch módních barevných, takže já mám všehovšudy jednu, která mi sedí a to růžová. A je mi opravdu celkem šumák, že mám pod zeleným tílkem vidět růžovou podprdu, z které jsou vidět ramínka, protože vybírat si barvu při této atypické velikosti je zkrátka nemožné.

MaricaBaranovic
MaricaBaranovic

@MarianaRysava lol, no to je smutné že né každé holce na módě tak moc záleží, asi preto to tu v čechách s ženskými vyzerá takto, že ano :D 

Kaja Slaninova Vlckova
Kaja Slaninova Vlckova

@MarianaRysava 65B je nádhera, stačí jen zajít do obchodu se spodním prádlem a ne do obchoďáků. No a co, že ta podprda pak nestojí dvě kila, ale 500? Já měla před těhotenstvím 65E, a to je teprve problém sehnat! I ve specializovaým obchodě maj v týhle velikosti třeba jen dvě, z toho jedna hnusná a u druhý mě např. škrábe krajka... 


liskaelis
liskaelis

@Kaja Slaninova Vlckova @MarianaRysava Já mám 75E tak tak a máte naprostou pravdu. Seženu tak dvě, z toho jedna je hnusná a druhá nesedí. A to nemluvím o tom, že Déčkem počínaje, abych pevný košíček pohledala. Mám štěstí, když má podprsenka alespoň kostice. Že jsou košíčky obvykle pomalu ke klíční kosti a ramínka velmi často pružná tak, že nic neudrží na svém místě, o tom ani nemluvím. A co když si chci pořídit korzet? Neexistuje. Už se těším, až si výrobci spodního prádla uvědomí, že i kozatější ženský by chtěly nosit podprsenky a vypadat sexy :) O penězích vůbec nemá smysl psát :)))

sarkakutt
sarkakutt

@liskaelis @Kaja Slaninova Vlckova @MarianaRysava Mám 75E a v Le Chaton jsem si vybírala dle libosti..."chci takovou a takovou v takový barvě..."jen musíte být ochotná si za to připlatit. Ona se vám ta podprsenka potom odmění mnohem větší pohodlností a hlavně výdrží. Po několika měsících neustálého nošení je pořád stejně pevná a nikde se nedeformuje. Při nošení o ní prakticky nevím. Což by u obchoďákového šuntu nehrozilo. Já vím, že ta cena průměrnou ženskou trochu vyleká, ale fakt už bych neměnila. Radši našetřim a koupim pořádnou.

liskaelis
liskaelis

@sarkakutt @liskaelis @Kaja Slaninova Vlckova @MarianaRysava Noo, to ani já moc nešetřím, ale stále stojím nohama na zemi a moc dobře vím, že ženská, která vyjde s penězi tak tak, si nedá měsíčně pár stovek stranou na podprdu, aby si ji za půl roku mohla dovolit. Pokud tedy v La Chaton neprodávají spodní prádlo na splátky :))) Máme smůlu, že žijeme v zemi, kde jsou buď lidé, kteří si ji dovolit mohou, nebo kteří nemohou a musí pak chodit po obchodech a shánět podprsenku do sedmi stovek. A pak si zkuste mít vpředu takové balony :))

sarkakutt
sarkakutt

@liskaelis @sarkakutt @Kaja Slaninova Vlckova @MarianaRysava Jako bezdětná ženská to mám zatim asi o pět set procent snazší. Minimálně. To naprosto chápu. Pamatuju život bez peněz, máma byla samoživitelka. Je to složitý. Hodně.

I tak ale jednoduchý počty, nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci. Když si propočtu, kolik jsem dřív dala ročně za laciný podprdy, který se do konce sezony nedaly nosit, jak byly zkroucené a vytahané....ona ta drahá podrprda docela šetří peníze. Když dám každé tři měsíce 500 za podprsenku někde v C&A nebo Intimissimu( s kterým, recenzenti i výrobci promiňte nemám o nic lepší zkušenost než s C&A), za rok utratím za nepohodlí víc, než kolik stojí ta perfektní podprda v Le Chaton. Která vydrží. 

Tak asi tak.

liskaelis
liskaelis

@sarkakutt @liskaelis @Kaja Slaninova Vlckova @MarianaRysava

Já kupuji podprsenky v DIM, když tam mají akci, mají i fajn ceny, které se pohybují kolem 700,- nebo 800,- za kus a hlavně - mají mou velikost. I když přiznávám, že jsou také na rok. Píšete o Intimissimu, o C&A .. Psala jste o velikosti 75E - Chtěla bych vidět, jak zrovna tam takovou velikost najdete. V Ostravě nemáme jediné C&A, Intimissimi, H&M, dokonce značky jako Sara, kde už to něco stojí - nenajdu velikost větší než je 40, košíčky max D a když už mám štěstí, že vidím E, je to obvod minimálně 90, spíš víc, měkká a je klika, když má alespoň kostice.. Internetové obchody nepadají v úvahu. Asi žiji ve špatném městě :) 


P.S.: Je fajn, že si mohu takhle ponadávat, chlapům tohle vysvětlovat ... :)))

sarkakutt
sarkakutt

@liskaelis @sarkakutt @Kaja Slaninova Vlckova @MarianaRysava Protože v C&A a podobných mají ty velikosti uplně špatně. To, co tam mají jako Cčko, je minimálně podle velikosti kostice rozhodně jiná velikost:-D Já tam vždycky kupovala 80B až C...přisám, že tyhle velikosti mi seděly, teda aspoň jsem si myslela, že mi sedí:-D Než jsem si vyzkoušela tu drahou:-D Abyste chápala, já nemám nějak obrovský poprsí, když porovnám velikost kostic, tak je moje E skoro srovnatelný s laciným C. Až na ten rozdíl, že nikde nic neleze a díky tomu, že všechem materiál, kterej má bejt v košíčcích, mám v košíčcích, místo aby se mi tlačil někam do podpaží, tak mám menší obvod:-D

Ale každopádně s DIM zkušenosti nemám, co já vim, třeba jsou velmi kvalitní. Bohůmžel nejsem Jihlavačka, tak je nevyzkouším. Sama od té doby zkouším najít krám, kde by podprdy byly levnější a taky tak dobře sedící,  zatím ale zjišťuji, že mi najednou "nic nesedí":-D  Tak snad taky časem najdu něco za 800:-D Do té doby než abych dělala kompromisy, zase si radši utrhnu od huby:-D

liskaelis
liskaelis

@sarkakutt @liskaelis @Kaja Slaninova Vlckova @MarianaRysava Ani já nejsem. Máme ten obchod v obchodním domě na náměstí, narazila jsem na něj úplnou náhodou. Když jdu nakoupit spodní prádlo nebo plavky, jsem už zvyklá, že se rovnou prodavačky zeptám, jestli mou velikost mají. Některé s úšklebkem a pohrdáním odpoví, že asi nééé ... Tak slušně poděkuji a odejdu. Tak jsem prošla několik obchodů a narazila na tenhle. Nejde mi o značku, spíš o pohodlí. Asi to nebude taková paráda jako to, co jste doporučila Vy, mám od nich podprdu obvykle tak půlrok a už cítím, že není jak první den, ale rozhodně to není špatné. Googlila jsem si Le Chaton a bohužel v našem městě není, takže nevyzkouším. 


A naprosto souhlasím - než si ženská koupí svou první pořádnou podprsenku (ne ty šunty od vietnamců nebo z hrabáren jako je třebas to C&A), vůbec neví, co to znamená, že podprsenka "sedí" :)

BlaniSz
BlaniSz

Jak vidím silikonová ramínka, mám velkou chuť přijít k dotyčné zezadu, vytáhnout nůžky a udělat potichu "ŠMIK". Je to hnus, ale na druhou stranu, proč se stresovat, my vypadáme fajn, ostatní nemusí :) Ale jednou mi do práce přišla na pohovor slečna, průhledná halenka, výrazně růžová podprda... mmhhh. neuspěla:)

liskaelis
liskaelis

@BlaniSz Myslím, že kdybyste udělala šmik, ani by si toho dotyčná nevšimla. Ta ramínka se příšerně lepí k tělu :))

PetraVejnar
PetraVejnar

Také bych zakázala černou nebo jinak barevnou podprsenku pod prüsvitné tričko nebo halenku. Tj vyšší level bílá pod bílou :(

LucieIsabellaMustafa
LucieIsabellaMustafa

Né mé kůže, ale spodního prádla, v tom je rozdíl:-) proč se chovat dle fámy jako chameleon a skrývat se, neříkám choďte odhalení a ukzaujte vše, ale tohle zrovna není případ, kdy by to vypadalo nějak křiklavě, nebo odpudivě. Horší je nesprávná velikost spodního prádla, například když si slečna  s obrovským pozadím pořídí tanga velikosti XS  a pod. to je vrchol nevkusu než obyčejná bílá pod bílou není to ani laciné ani nevkusné, ovšem to je věc názoru:-), já jsem svůj řekla, nejsem ovce...

Annabel89
Annabel89

Autorka má naprostou pravdu ve všech bodech! Pod bílou jedině tělová podprsenka! Nikdy není sexy, když je podprda vidět v žádném případě! Vždycky je to jen prvoplánové a nevkusné a úplně nejvíc laciné..a proč odporná? připadá ti barva tvé kůže odporná? tak to gratuluju =D

Lucie Bozdechova
Lucie Bozdechova

óóó ano! 

Zakázat silikonová ramínka jako zdraví škodlivá se v tuto chvíli jeví býti jedinou spásnou variantou :-D

JessicaMaurisch
JessicaMaurisch

Já teda bílou podprsenku nosím pod bílá trička a halenky úplně normálně. A nikdo si nikdy nestěžoval, že by mu to připadalo odpudivé. Navíc v dnešní době se ví, že žena nosí podprsenku a bere se to prostě jako kus oblečení a ne něco soukromého.

Maja Stoklasova
Maja Stoklasova

@JessicaMaurisch pokudtričko neprosvítá je to fajn, pokud ano, jevhodnější tělová....když tutentočlánek opět lituji vjakém pohlaví jsem se narodila =(

LucieIsabellaMustafa
LucieIsabellaMustafa

tělová barva spodního prádla je dost odporná...to je debil, kdo si vymyslel tyhle pravidla, ano v něčem má pravdu, ale proč bych měla dělat podprsenku neviditelnou pod bílou halenkou, náhodou je to sexy a autor úplnej vůl...

Nikdo69
Nikdo69

Tady o tom co se nosí někdo ví uplný h.. XD

Podobné články: Blog

Google+