Blog

7 fází zkouškového období

Šílenství okolo zkouškového přináší jen zbytečné haló, které vám lepší známku rozhodně nezaručí. Přitom není větší pohody, než když jdete do finále. Stačí si to jen pořádně rozfázovat a přehodnotit. Čtěte.
AddThis

1. fáze: Zápočtové inferno

Ještě vám ani neodzvonilo a už musíte potit jednu seminárku za druhou. V únoru už máte bobky ze zadání, v březnu ho házíte za hlavu a znovu oprašujete až večer před deadlinem. Nakonec si tu práci vždycky vycucáte z prstu, i když za pět minut dvanáct.

2. fáze: Předzkouškové sliby chyby

Nejste jediní, kdo si na začátku stanoví své cíle. Všichni se samozřejmě začnou učit už v průběhu semestru a načtou si i to, co není třeba. A Santa Klaus skutečně existuje, zvláště prokrastinujete-li celé dny U Rudolfa.

3. fáze: Předtermínové nadšení

Proč si kazit čtyři měsíce prázdnin, když to můžete sfouknout ještě v předtermínu. Tak to aspoň bejvávalo v prváku. Teď jste rádi, když se povede ukořistit posledního fleka v předposledním termínu. A kdo by se na to taky učil, když to ještě nehoří?!

4. fáze: Plný proud

Ostatní u zkoušek skórujou jak Pepa Bican v nejlepších letech, zatímco vy jste v posledním tažení, i když jste ani nevykopli. Ono sehnat si výpisky, otázky a vůbec zjistit, o čem ty předměty vůbec jsou, je někdy větší záhul než to ve finální pocení před komisí.

5. fáze: Hoří!

Nervíčky, průjmíčky a pár nocí na guaraně si užije i sebevětší ignorant. Zvlášť když vám ta koudel u zadku začne hořet teprve dva dny před zkouškou… teda zkouškama – ono jich bývá někdy i víc, kdyby se vám to taky vykouřilo.

6. fáze: Září se v září

Poslední možná to jistí a navíc se říká, že co nemusíte udělat teď, nechte si na září. Co jiného taky dělat na podzim, že jo…

7. fáze: Příští rok to jistí

A pokud nezabodujete ani v září, příští rok se už začnete učit dřív – to víte, že jo!

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+