Blog

7 oděvů, které by měly být aprílové, ale bohužel nejsou

Móda si z nás střílí permanentně a v běžném oběhu se tak najdou kusy, které jsou tak aprílové, že by je ani ten nejlepší aprílový střelec nevymyslel. Čtěte.
AddThis

Nasrávačky

Nesnáším to slovo, ale ono nakonec docela sedí: k ohavným gatím prostě patří ohavný název. Můžeme jim říkat harémky, turecké kalhoty nebo korektně „kalhoty se sníženým sedem“, ale vždycky to budou nasrávačky, oděvní strašlivost, která vypadá, přesně jako byste si nadělali do gatí. Uznávám, že to může být pohodlné pyžamo, ale mezi lidi v tom nechoďte. Ani když budou džínové. PŘEDEVŠÍM když budou džínové. Ten denim to zhoršuje ještě o dalších pár stupňů.


Dospělácká pyžama se zvířátky

Jen si to představte: poprvé přespáváte u své sexy přítelkyně. Strávíte večer plný vášně a pak ona řekne, že na sebe dojde hodit něco pohodlného, aby se jí ve vaší náruči dobře spalo. Čekáte, že se objeví v saténové košilce, která ve vás zřejmě probudí sílu na další kolo těch vášní – a ona se vynoří z koupelny v kraťasech a růžovém triku s medvídky. Nebo se žirafou. Ok, zamilovanému to možná přijde roztomilé; ale až si to děvče budete chtít vzít, navrhuji dát klauzuli o pyžamu do předmanželské smlouvy. Trička s kočičkami se totiž prodávají i v obchodech pro zralé ženy a v XXXL velikostech, tak abyste se časem nedivili.


Tělové legíny

Tohle je opravdu aprílový kousek: kdybych doma nějaké měla, tak si je dneska vezmu na sebe, a vždycky, když za sebou uslyším zalapání po dechu, otočím se a křiknu: „Aprííííl!“ Znám spoustu pekelných oděvů, ale tenhle jediný je přímo infarktový. A moc se nesmějte, až takovou tělově olegínovanou slečnu potkáte, on vás ten smích přejde.


Falešné vuittonky

S takovou falešnou Pradou nebo Mulberry možná ještě prorazíte, protože jejich modely a fejky nikdo moc nezná, ale s Vuittonem už to vážně nezkoušejte. Každý ví, že holka v tržnicových riflích s bílým páskem a vytahaném tričku nemá pravou kabelku za čtyřicet klacků, i kdyby se zaklínala, že na ni šetřila pět let. Nechte asijské hnědotašky konečně po právu zmizet v propadlišti dějin.


Minisukně ve velikosti 44 a víc

Těch věcí, které by se v určitých velikostech vůbec neměly vyrábět, je víc, ale minisukně bych dala na čestné místo. Svoboda prohlášení „ať si každý nosí, co chce“, končí tam, kde začíná příliš trpět estetika veřejného prostoru. A veřejný prostor není zvědavý na rozklepaná stehna ani na hrozbu, že při sebemenším předklonu vykoukne něco traumatizujícího.


Bokovky

Nerada házím cokoli do jednoho pytle. Spousta oděvních součástek, které se mohou zdát pekelné, se mohou vhodným nošením a kombinováním posunout pozitivním směrem. Ale čím déle se v módě drží bokovky, tím víc jsem přesvědčená, že tady nepomůže nic. Bokovky prostě vypadají dobře jen na vyretušovaných fotkách v módních časopisech. Jinak totiž, alespoň v tom střihovém provedení, v němž se dnes prodávají, vyrobí jakékoli postavě pod pasem přeštípnuté bochánky. Na děvčeti velikosti XS se to dá ještě pokládat za roztomilé, jenže kolik takových v bokovkách denně potkáváte? A kolik potkáváte eMek, eLek a ikseLek s různým počtem X? Tak to vidíte. Vlnící se pecny sádla, v teplejších měsících navíc často jen zpola zakryté tričkem praskajícím ve švech, jsou bohužel až moc obvyklé. Pryč už konečně s blbě ušitými bokovkami.


Bílá podprsenka pod bílým oblečením

Možná si řeknete, že jsem přecitlivělá, ale kdykoli vidím ženu/holku v něčem bílém (halenka, tričko, šaty), pod čím se zřetelně rýsuje bílá podprsenka, dělají se mi před očima mžitky. Takovou dobu už se ve všech módních časopisech, na blozích, v televizi, zkrátka všude omílá, že pod bílou jedině tělové prádlo, a přesto spousta žen tvrdošíjně předstírá, že správně je jedině bílá na bílou. Protože přece LOGICKY, když se na sebe dá dvakrát bílá, tak ta spodní se pod tou vrchní ztratí, že jo?! Ale to máte jako s těmi silikonovými ramínky, kterým se říká „neviditelná“, přestože jsou vidět na kilometr daleko.

AddThis
15 comments
NosferatuPsiren
NosferatuPsiren

u bokovek bych velikost M ještě tolerovala...protože mám u kalhot velikost M a bokovky sem tam vezmu :D 

TerkaGrossu
TerkaGrossu

Vsadím se o co chcete, že je to bloncka, tak 170 cm vysoká, nosí jehly a k tomu třeba uplý džiny, že je to jako kůže a jsou jí vidět růžový tanga s kraječkou z BOKOVEK. Kritizovat umí každej, ale srážet tady prostorově objemnější lidi, protože vážíš sotva 40 kilo i se všema sračkama alá zlatý řetízky, náušnice a prstýnky, moc cool ani hezký není. Na pohledto sice neni nejhezčí, ale to je problém toho člověka, i kdyby šel třeba nahej, může ti po tom být houby. :) 

Nini650
Nini650

Až na ty nasrávačky (který mi nepříjdou v drtivé většině případů hezké a ještě jsem neviděla ženu, které by vážně slušely) a Vuittonky si myslím, že všechno se dá nějak nakombinovat, aby to vypadalo hezky... 

JaroslavSejrek
JaroslavSejrek

Lidi berte to s nadsázkou a klidem. Nechcete aby Vám "prdla" žilka.

KaczenkaDostalova
KaczenkaDostalova

tenhle článek mi připadá jako rychlokurz urážení.. věřím, že otylejší slečny by mohli mít trošku sebekritiky..ale urážet harémky, jenom protože nejsem pipina na podpatcích uznávající mainstream, mi připadá trošku ubohý.. je to jako tvrdit punkáčům, že je trapný nosit pásek s pyramidama... běžte se bodnout..

PetrRiger
PetrRiger

Nasrávačky….to je tak otřepané, haněno v kdejakém článku a stejně se pořád nosí..…s malým náserem nebo s velkým, to je fuk, stejně jako tangáče po lopatky.

Ta kritika není vůbec originální a vlastně ani vtipná, s ohledem na opotřebovanost, spíš trapná.

Kritika na fusekle v kristuskách, už taky není žádná hitparáda.

AheanArth
AheanArth

Hmm, já si to přečet celý. No a souhlasim, ale na seznam ubožáren ze kerejch je mi venku blbě by nestačilo 7 bodů. Co třeba placatý kšiltky o 3 čísla menší co sedí na palici jak špinavý nádobí a šusťáky v barvách zvýrazňovačů, to je teprv humus.

Fjorda
Fjorda

proboha, ty jsi tak stašně trapná.. kdo jsi, ze mas právo nazývat se Adou s módního pekla? a co nosíš ty? (vsadila bych se o kilo, že jsi úplně stejná jako 90% dnešní dam-střevíčky, sukýnka a nudaaaa-individualita ti asi nic neříká, že?!)

PaolkaHofmanova
PaolkaHofmanova

@TerkaGrossu najdi si její foto, prosím, na google, ano, "psycholožko", protože tu sázku by si těžce projela :) krom toho nesráží tlustý, jen říká, že vypadají v těchto věcech blbě, což je pravda

SweetNightmare
SweetNightmare

@AheanArth ty kšiltky případně ještě o tři čísla větší a šusťaky jsou humus v jakýkoliv barvě když je někdo nosí jako "normální" každodení oděv ;)

nettle
nettle

@Fjorda individualita a hnus jsou dvě zcela rozlišné věci, když na něco máš, nos to, když to vypadá strrašně tak to nenos, simple and logic.

nettle
nettle

@beriking  nevím jak ty, ale já vidím dobrou češtinu, které nic moc nechybí.

beriking
beriking

@nettle @beriking 

"slečny mohlY" je dobrá čeština

"jenom proto, že" je taky dobrá čeština

takhle to znám ze základky...

Podobné články: Blog

Google+