Blog

8 lidí, které potkáte na vesnické díze

Vesnice, to je... svět sám o sobě. Platí tam jiná pravidla času, prostoru, je to úplně jiný vesmír. A taky se tam pohybují úplně jiné entity než ve městě. A koncentrují se buď kolem třetí odpolední v Jednotě, a nebo v pátek večer na díze. Z celého širého panoptikálního portfolia můžeme nalézt například...
AddThis

VESNICKÁ BITCHINA


Slečna, která je vlhkým snem všech mužů 14–99. Do “klubu” chodí až na desátou, protože tam nebude jako socka stepovat od osmi, a na parket se pustí až kolem půlnoci po třech mochýtech a jednom panáku ředěné tequilly. Má uplý top, kroutí se a v podstatě formuje svůj sociální život na další týden.


DONCHUÁN


Kámoši mu říkaj Romeo, protože může mít každou. Ironie tohoto charakteru tkví v tom, že podobně jako Romeo měl spáchat sebevraždu už v šestnácti letech, ale neudělal to. Jeho hlavním cílem je BITCHINA, ale spokojí se i s barmankou, a pokud je nouze, půjde i do NESMRTELNÉ TETY.


NESMRTELNÁ TETA


Žena neurčitého věku (17–40), pro niž je klub Karibik v Třebechovicích pod Orebem druhým domovem. Má už nějakou zkušenost se životem i muži, ať už je jí těch sedmnáct, nebo čtyřicet, a proto se nikam nehrne. Moc dobře ví, že kolem páté ranní se nějaký ten princ na bílém koni objeví a vysvobodí ji z řetězů rumu s colou.


DJ


Jsou jenom dvě možnosti, jak může DJ na takové akci vypadat. Buď je to proplešatělý šedesátník s inovativní přezdívkou DJ Pavel, nebo je to pětadvacetiletý, přehnaně energický mladík, který v sobě vidí kuřimského Skrillexe… ke kterému se ale zvukově přiblíží jen tehdy, když náhodou rozbije sklenici. Oba ale jedou naučenou lajnu R’n’B – popík – rockec – Michal David – ploužák na závěr.


TYPKA Z PRAHY


Přijela navštívit rodiče ,a protože ví, že tady ji štěstí nečeká, opustí ji všechny zábrany. Na parket skočí už v 19:30, v teplákovce a ve slunečních brýlích s nápisem YOLO. Během večera stihne epicky vyhlásit BITCHINU, zaflirtovat si s ROMEEM, vypít osmnáct drinků (protože Cuba Libre za 29, jakože cože?!) a buď je doma úplně na káry už před půlnocí, a nebo to táhne se starou vesnickou crew až do neděle.


ŠTAMGAST


Kolem druhý mu zavřeli knajpu, a protože se nechce vracet k manželce a dětem trapně už před druhou ranní, musí vyrazit do klubu, kde s kamarády nadává na hluk a na tu dnešní mládež. Pokud se nezačne panákovat, většinou to vydrží až do rána a pak je snadným cílem pro NESMRTELNOU TETU.


BARMANKA


V drtivé většině případů se vyskytují v párech, a to ve složení veteránka a rekrutka. Reklamní tričko Coca Cola, podobně jako její tvář, prozrazuje, kolik toho má tahle žena za sebou. Nezřídka je to ona, kdo hasí problémy na baru… a když někdo rozlije hořící sambuku po baru, s prázdným pohledem hasí doopravdy. I kdyby před klubem přistáli mimozemšťani a objednali si každej trojitou vodku, veteránku to nepřekvapí. Jen další pátek.


VYHAZOVAČ


Metr devadesát, sto kilo ve svalech, hluboký hlas, obtáhlé tričko a v lepším případě klidná povaha. Pokud se nic neděje, obejde klub a vrazí vám přátelský políček se slovy “Nespi, vole”, po kterém přijdete k otřesu mozku. Pokud se něco děje, nejdřív rozdá pár varovných facek, a když ani to nepomůže, prohodí vás dveřmi. Malér přichází, když má problém s jiným vyhazovačem. Pak je lepší vyklidit klub. Protože princip “brejle se bez brejlí blbě hledaj” tu platí dvojnásob.

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+