Blog

8 věcí, které musí mít pořádný horor

A když mluvíme o hororu, musí to být ten pořádný slasher nářez, žádné trapné duchařiny, nebo nedej bože psychologické thrillery. Fuj. Takže, jaké ingredience potřebujete k natočení pořádné vyvražďovačky?
AddThis

Přesně sestavený tým protagonistů

Sestava je důležitá. Určitě potřebujete blonďatou, světem ještě nezkaženou teenagerku, jejího chlapáckého, ale starostlivého přítele, jejího černého kamaráda, který s ní sice chodí na předměstskou High School, ale mluví, jako by ho vychoval Bronx, a její blonďatou kamarádku, kterou lze charakterizovat jenom jako supercouru.


Maskovaného magora

Hlavní záporák celého filmu nemá většinou žádnou osobnost ani vlastní cíle, jeho jediným úkolem je vyskakovat zpoza závěsů a děsit diváky. Hlavní je, aby používal jakoukoli zbraň, kromě těch doopravdy účinných. Motorovou pilu, háky, kuchyňské nože… protože kdyby používal ruční granáty, film by skončil po dvaceti minutách.


Originální lokace

Na výběr jsou jenom dva typy filmů: jedny se odehrávají v lesním srubu, kde není signál, a ty druhé se odehrávají ve starém opuštěném domě. Kde není signál.


Expozice

Někdy v úvodních dvaceti minutách se vám bez jakéhokoli kontextu dostane úplně zbytečná informace, která evidentně nemá s filmem vůbec nic společného. “Tady se ta země úplně propadá. Stačí, aby na ní někdo stoupl v botách a propadne se dolů na bodce.” A vy už víte, jak magor umře.


Strategii

Zatímco magor se evidentně umí teleportovat a měnit tvar těla, protože může vyskočit odkukoli, včetně hrnku s kafem, náctiletý tým se musí rozdělit ve chvíli, kdy začne jít do tuhého. Zahlédnou blýskání čepele? Slyší divné zvuky? Musí se rozdělit, aby prohledali barák rychleji. Logicky.


Pevnou strukturu

První musí umřít černoch, potom to koupí supercoura a dvacet minut na to nešťastně zařve i přítel nezkažené teenagerky. Ta ke konci málem umře, ale nikdy neumře doopravdy.


Napětí

Přestože celý film teenagerka vypadá, že by dokázala předběhnout i Šikansen, ke konci se začne potácet a absolutně ji zradí motorika těla. Nedokáže otevřít dveře od auta, zatrhnout petlici, ani pořádně ležet. Přesto všechno se vrah stále drží dva metry za ní až do chvíle, kdy se teenagerka pozadu doplazí na křehkou podlahu, a ve chvíli, kdy ji má magor zahnanou do kouta, propadne se na bodce. Nebo tak něco.


Pokračování

A zatímco se teenagerka zachrání a sedí na zadku sanitky s termodekou kolem ramen, v posledním záběru filmu magor otevře jedno oko! Protože všichni dobře ví, že na tu hovadinu přijdete i příště.


AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+