Blog

A největším peklem na Facebooku se stávají…

Paní doktorka Kateřina Cajthamlová tuhle v rozhovoru řekla, že naše generace je generací bábovek, protože jsme nezažili žádnou světovou válku. Paní doktorka by měla vědět, že my chudáci, co celý dny prosedíme u Facebooku, zažíváme stokrát horší věci, než je nějaká válka.
AddThis

Za ty roky, co u Facebooku dřepíme, už jsme se tak nějak naučili s ním zacházet. Nepotvrzovat žádosti o přátelství z Asie, neodpovídat chlapům na zprávy typu Ahojki, jakpak ses vispinkala? Nepouštět si flash videa s pornonahrávkou Megan Fox, smazat všechny, co hrajou Candy Crush Saga, a mnoho mnoho dalšího.

Přesto se bohužel sem tam stane, že na naši zeď pronikne něco z facebookového sedmého kruhu pekla. První takovou věcí jsou společné párové fotky z ateliéru. Dva lidi čumí jako chleba z tašky, naaranžovaně křečovitě se objímají, ona má v hlavě píchlou umělou kytku a on je svlečenej do půl těla. Stojej před bílým vyblitým pozadím a vedle sebe maj ve Word Art dodělaný nějaký moudro o lásce typu Láska je ďábel a ty si mi scházel. Celá nádhera je dovršená nenápadným půlmetrovým podpisem fotografa v rohu ve stylu Šourek Photography nejlíp barevně a ve fontu comic sans. Lajky a vzdechy single kamarádek á la „Krásný páreček“ „Moc vám to slušinká“ a „S dovolením kradu“ nutností.

Páry s fotkama z ateliéru se zčásti kryjí s další otřesnou skupinou – totiž páry, které mají společný facebookový profil. Tyhle siamský dvojčata se logicky neúčastní žádných diskuzí, FB maj proto, aby si z něj dělali sbírku elektronických pohlednic. „Zdravíme z Ústí!“ „Přejeme vše nej!“ nebo „Naše mimčo!“ a logicky jim nikdo moc neodpovídá, protože Janík a Pupík Vochmatákovi se prostě v konverzaci blbě oslovuje.

Poslední, ale rozhodně ne nejméně děsivou složkou Facebooku jsou fotky se selfie tyčkou. Už ten název. Selfie tyčka. Věc vytvořená k tomu, abyste došli na nějaké zajímavé místo, měli za sebou třeba Himaláje, Eiffelovku nebo Niagarský vodopády a vyfotili… sebe. Z ještě větší vzdálenosti než dřív, aby vám tam byly vidět i nohy.

Jak vidíte, evoluce jde definitivně pozpátku, tak si dejte bacha, ať vás to nesebere s sebou.

AddThis
8 comments
NadiaHanakovaJanis
NadiaHanakovaJanis

Zrovna jsem shledla kolekci pravych predporodnich fotografii vcetne nutne sekce "bez retuse". No co, lide chteji mit vzpominku a ja to rozklikavat nemusim. Jen jsem si vzpomnela na mou tehotnou fotku, kterou udelal syn, co mu bylo uz 8. Silene vedro v cervenci, ja jen v hroznych bombardakach a obrovske podprsence lezela na gauci, vlasy jak pochcana slama, ksicht jak po mozkove prihode a oci? Oci se na kluka smaly: tady to vidis synacku, az nejakou za deset let zbouchnes, tak tohle budes mit doma. Nakynute, roztekle, prehrate ...... ted me napada, kde byl partner, aby se ke mne nezne bez kosile a ve znackovych riflich privinul?

ndyNovotn
ndyNovotn

Nevím proč, ale připadá mi, že se ve Vašich článcích snažíte pouze shazovat to, co buď jste sama a nelíbí se vám to(viz například nedávný článek o obézních modelkách) nebo něco co vám chybí a toužíte po tom. 

majkls
majkls

@MarkyzaCabanos nechápu jak jsi mohla bez těchto dvou věcí žít! To musí být tak prázdný život. Ráno vstát a koukat na fejsbuk bez fotky sebe se svou soulmate, kdy je vaše láska věčně zachycena profesionálem, který má přehled o trendy fontech. A i když vstaneš, a všechno tohle překonáš (respekt), neničí tě vědomí toho že kvůli tvému sobectví nemůžeš milardám lidí ukázat svůj úsměv, ponožky v sandálech a předražený kus trubky cočlověkkoupilnanesmyslnymeshopu ve městech kde vznikala civilizovaná kultura, na horách kde máš svět jako na dlani?

liskaelis
liskaelis

Škoda, že je to taková pravda.

Podobné články: Blog

Google+