Blog

Česko bude mít nejdelší cyklostezku na světě

Ministerstvo dopravy změnilo svůj původní záměr rekonstruovat dálnici D1. Ekonomicky náročný projekt nakonec ustoupil podstatně ekologičtějšímu řešení.
AddThis

O změně plánů na přestavbu rozhodly především finanční důvody. Kilometr cyklostezky u nás stojí tolik jako kilometr dálnice v Německu, na přestavbě se tak výrazně ušetří. Rovněž přechody pro ještěrky budou užší a méně nákladné.

Náklady na rekonstrukci navíc významně snižuje fakt, že dálnice je už ve své současné podobě pro účely cyklostezky naprosto vyhovující. Podle odborníků jde sice o poněkud náročnější profil, který bude třeba rámcově uválcovat, nicméně po osazení patřičným značením bude cyklostezka v podstatě připravena k pilotnímu provozu.

mapa_cyklostezka-evropa

Otázka spojení hlavního města s moravskou metropolí zatím není na programu dne. Dočasně zůstane funkční směr na Prahu, postupně však bude zrušený i ten. „Když dálnice nebude, tak se do Brna prostě nebude jezdit,“ uzavírá tento problém kompetentní ministerský úředník.

Nová cyklostezka povede z Prahy Čestlic do Brna-Slatiny, kde se na exitu 201 znovu změní na komunikaci primárně určenou pro automobily. Se svými 196 kilometry bude brněnská dálnice nejdelším souvislým cyklistickým pásmem ve střední Evropě a nejširším na světě.

Banner_Trosecnici_D1_728x90
AddThis
2 comments
prochor
prochor

no, nejdelší asi ne, ta dunajská je asi 12x delší, ale nejširčí rozhodně

prochor
prochor

no nejdelší asi né, to dunajská cyklostezka je asi 12x delší, ale rozhodně nejširší

Podobné články: Blog

Google+