Blog

Co o vás vypoví váš rekreační sport

Ať už chceme nebo ne, naše koníčky nás definují. Říkají o nás, kdo jsme. Asi se všichni shodneme na tom, že bude rozdíl mezi člověkem, který se hloubkově potápí, a člověkem, který vyhrál okresní kolo v šachu. Takže co o nás říkají třeba takové sporty?
AddThis

Jízda na koni
Pokud jezdíte na koni, jste čtrnáctiletá holka. Bez ohledu na váš věk a pohlaví, ve chvíli, kdy nějakýmu Šemíkovi pročísnete hřívu a vyhoupnete se do sedla s tou divnohelmou na kebuli, jste čtrnáctiletá holka. A na tom není nic špatnýho, čtrnáctiletý holky žijou v krásným světě, kde ještě nejsou lidé zkažení a jednou si pro ně přijede princ. Na svém vlastním bílém Šemíkovi.


Fotbal
Všechny tyhlety pralesní ligy a okresní přebory slouží primárně dvěma typům lidí. Jednak mužům mezi třiceti a čtyřiceti, kteří už jsou trochu z formy, ale kdysi byli na jednu sezónu v divizi, takže to potřebujou připomínat někomu, koho to zajímá. Druhým typem jsou muži, kterým nestačí osm hodin na dílně a potřebujou od manželky zdrhnout ještě aspoň na chvilku.


Cykloturistika
To, že sedíte od pondělí do pátku v kanceláři ještě neznamená, že se musíte doopravdy proměnit v kancelářskou krysu. Takže každý víkend navléknete rodinu proti její vůli do svítivě barevných dresů a vyženete ji na bicyklech do lesů. A když už je vaše náctiletá dcera příliš cool na to, aby drandila soboty a neděle po Českomoravské vrchovině, začnete jezdit s kamarády. Nejen, že je sranda, ale taky navíc můžete dojednat nějaký pracovní věci, žejo. Společný zážitky jsou nejvíc. Ale nikdy nic nedojednáte, protože nakonec dojdete k poznání, že lidi, se kterými se dá něco řešit, asi hrají tenis.


Tenis
Jak jinak byste chtěli elegantně prezentovat, že patříte do vyššího managementu, než tím, že si dáte čelenku na palici, potítko na zápěstí a zarputilý výraz do obličeje? V šatně se pak můžete chlubit jiným borcům z vyššího managementu, jaký máte cool polotričko a pozlacený výplet rakety. Nikdy ale na nikoho dojem neuděláte, protože nakonec dojdete k poznání, že opravdu úspěšní lidé asi hrají golf.


Golf
Protože se chcete cítit jako britský aristokrat, ale nejste takoví kreténi, abyste v lese stříleli pozůstatky divoké zvěře. Golf ani tak není o sportu jako takovém, ale o tom, že si při něm můžete příjemně popovídat a třeba dojednat nějakej byznys. Ale nikdy žádnej opravdu velkej byznys nevyjednáte, protože nakonec dojdete k poznání, že opravdu úspěšní lidé asi místo sportu chlastají.

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

COOKIES
Google+