Blog

Dělat si srandu z Olgy Lounový je naprosto v pořádku

O tom, co je to trolling, už byly popsaný kilometry virtuálního prostoru. Po tom, co se odehrálo s akcí Olgy Lounový, se nyní řeší, kdy se vlastně trolling vůbec smí dělat.
AddThis

Dnešní doba je prostě taková – když se odehraje něco na internetu, je to hromadný a objeví se o tom informace ve více či méně relevantních médiích, je taková akce okamžitě označena za kult/fenomén/trend a pokud se v ní odehrává humor, je to trolling. Ten výraz je samozřejmě nadužívaný, protože je cizí a když se někde objeví, vypadá to, že autor prostě ví, o čem mluví.

Zpěvačka Olga Lounová, jediná „věc“, která si na blogu 1000 věcí, co mě serou vysloužila více než jeden hejt (a to už o její existenci něco vypovídá), uspořádala seminář pro umělce s názvem „Jak uspět.“ Kdyby takovou akci organizoval Jaromír Jágr nebo Karel Gott, dalo by se to považovat za legitimní. Ovšem zpěvačka, jejíž největší zásluha je údajný románek s Danem Landou a role v nějakém seriálu na Primě, je v roli organizátorky takové události prostě směšná.

Kdyby takovou věc dělala ze zájmu a lásky k řemeslu, ráda by své zkušenosti jistě předala i zadarmo. Jenže Olga si za seminář účtuje 1600 korun. Jasná vábnička pro ty méně bystré – Přijď na přednášku, zaplať a já ti dám univerzální návod, jak se stát slavným. Staví se tak na podobnou úroveň jako organizátoři Prezentace hrnců s obědem zdarma.

Stalo se tedy to, co se asi dalo čekat. Na zeď události začaly přibývat příspěvky od lidí, kteří si z Olgy a semináře utahovali. Příspěvky přibývaly geometrickou řadou a nakonec přiměly zpěvačku celou událost zrušit. Byla to sranda a jede se dál.

To by ale nebyl český internetový rybníček, kdyby se nyní nezačaly objevovat pohoršené analytické komentáře těch, kteří si myslí, že takový počin není hodný slova trolling a že legrace je sice prdel, ale musí se brát taky trochu vážně. Utahovat si totiž z politiků nebo neonacistů je tak nějak košer, ovšem udělat to samé u déčkové přespříliš ambiciozní zpěvačky už ne. Rozlišovat, kdy je humor vhodný a kdy méně popírá jeho podstatu. Moralizovat a komplikovaně analyzovat záminky, proč si lidi udělali z něčeho srandu, je zbytečný. Prostě se chtěli zasmát.

A pokud hledáte práci, tak se ozvěte.

11166006_10205940921669382_915394428_n
AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+