Blog

Holky okolo třicítky, nebojte se rozejít

Pojem „třicetiletá single žena“ se stal skoro tak děsivým jako „Lord Voldemort“ nebo „Dobrý den, revize jízdenek“. A proč vlastně?
AddThis

Single holka před třicítkou je velký klišé. Je to tak trochu zoufalá Bridget Jones se stahovacíma spoďárama šmrncnutá dokonalou zmatenou Carrie Bradshaw, která se na podpatcích občas spíš opile mátoží, než aby s nima vlastnila ulice a která holt občas bez mejkapu vypadá jako Felix Slováček. Je ale taky o pár let zkušenější a protřelejší než její o dekádu mladší single rivalky a ví, že definice ideálního chlapa neni „Podrží mi vlasy, když zvracim, a na prvním rande za mě zatáhne hamburgera“.

A ať už se dotyčná ve svém single stavu ocitla jakýmkoliv způsobem, v očích ostatních je to ta, co si doma s ručníkem na hlavě zpívá dojáky od Celine Dion, přes řev biologických hodin už skoro neslyší pleskat o sebe vlastní stehna plný celulitidy a vrhá se zoufale na všechno, co jen trochu vzdáleně připomíná chlapa.

Jen se zeptejte kluků a mužů ve svým okolí – ženská okolo třicítky je pro ně nebezpečná. Sice vědí, že je vyzrálejší, pravděpodobně i lepší v posteli a často schopná platit si za sebe nájem, to ale všechno bledne před hrůznou představou toho, že se na ně nějaká taková pakobylka přilepí a jediné, co ji bude zajímat, je dovolená v Jugoslávii, počet zplozených dětí a sociální jistoty.

Single třicítka je démonizovanej pojem, za což můžou velmi pravděpodobně hlavně zamindrákovaný redaktorky křídovejch časáků, protože si potřebovaly nějak ospravedlnit svůj neuspokojivej život.

A tak se často stane, že děvčata raději zůstávají ve vztazích, co jim nevyhovujou, protože se už přece někde upíchly, a vrátit se na stranu těch svobodných je moc velkej risk. Radši to vydržej s někým, kdo není nic moc, než bejt ve škatulce „zoufalá třicítka“. Chlapi se totiž přece třicítek bojí.

A víte, kdy se přestanou bát? Až jim samy dokážete, že ta představa o single třicítkách coby pijavicích nadrženejch na porod 15 dětí je mylná.

AddThis
2 comments
PavlaSpurna
PavlaSpurna

Zavádějící titulek :p ono je to už trošku těžší, když je ženská skorotřicítka s třema děckama na krku, pak už vyvstávají výživnější dilemata typu "jak co nejvíc neposrat život nejen sobě, ale i dětem"
Ale chápu, jiná cílovka.

Magdalena Dadova
Magdalena Dadova

Pěkná projekce, Markéto! Jedno z použitých slovních spojení ve mně vyvolalo asociaci ženského bahenního zápasu a chuť na popcorn. Nicméně to je zas má projekce. Můžete mít pravdu a přesto se krutě mýlíte. Single žena, která by si chtěla pořídit děti, si na to najde  vhodného chlapa nejspíš snáz než ta, která vede "humorné" úvahy o jakémsi nebezpečenství. Tato na nás totiž čekají téměř na každém kroku, máme-li k tomu dost fantazie.
 
Jako domácí úkol Vám zadávám sestavit si povahu a vlastnosti Vašeho ideálního muže. A nejlépe platné pro každý věk, ať to nemusíte za deset let znova přepisovat. Ne nutně pro Čili, spíš pro sebe samu.

Podobné články: Blog

Google+