Blog

Hudební masakry – Adam Bartoš

Český love rap a písničkářství o lásce v podání pohublých šamponů je fenomén posledních let. Jak to vypadá, když překročí hranice internetu a prosákne do světa skutečného hraní?
AddThis

Adam Bartoš je sympaťák z Ostravy. Alespoň jako sympaťák působí na svém Facebooku, kde se stále usmívá, nahrává fotky z vystoupení, točí zdravice pro fanoušky a zkrátka vůbec tuhle komunikaci zvládá lépe, než velká část známějších hudebníků. Dokonce se chlubí, že je, a teď cituji: „Vítěz světové hitparády BEAT 100 a 2×2. místo ve světové soutěži ArtistSignal,“ stejně tak se dozvíme, že má certifikát z Berklee ve třech oblastech: skládání písní, úvod do produkce a cosi nazvaného „rozvíjení vašeho hudebnictví.“ Naklikat si vítězství v internetové hitparádě a dostat diplom za online kurz je jedna věc, ale na lámání chleba dojde vždycky jen a pouze v jediný moment. Když zmáčkneme play na přehrávači.

Berklee sem, Berklee tam, tohle jsou čtyři minuty čirého neumětelství. Uondaná muzika, projev bez šťávy a hloupoučký text, který se rýmuje hodně křečovitě a často nevychází rytmus, slabiky nebo rovnou celá slova. Doufám, že ty kurzy si zaplatil až potom, protože jestli ne, tak asi vyhodil úspory komínem, protože za neefektivnost mu peníze nevrátí.

Zajímavější ovšem je, že Adam i přes muziku takovou, jakou jsme slyšeli, poměrně často vystupuje. Jen během následujících tří týdnů má šest koncertů, což je kadence, jakou si velká část talentovanějších muzikantů může jen v duchu přát. Že Ostrava je kraj razovity, to samozřejmě všichni víme, ale pokud se ta rázovitost projevuje živnou půdou pro podobné antisongwritery, nezachrání situaci ani tisíc diplomů z Berklee.  

AddThis
1 comments
IvanOsmera
IvanOsmera

tak jako nijak extremně mě to nenadchlo, ale taky to je úvod, třeba to ještě doladí. Ale pravda text o ztracené lásce bych na úvod asi nezkoušel, většinou jsou strašné.

Podobné články: Blog

Google+