Blog

Hudební masakry – Blacktape

Dlouho jsme se nepodívali na žádné wannabe rapery (Ice Queen nepočítejme), čas napravit chybu. Seznamte se, přichází Blacktape!
AddThis

On si možná jeden řekne, jestli to není zbytečně snadný cíl, tihle Youtube hopeři. Inu, je, ale musíme se na to podívat v širším kontextu. Pro nejmladší generaci se stal Youtube primární mediální platformou, a to jak pro tvůrce, tak pro posluchače. Smazává rozdíly mezi amatérem a profesionálem a staví oba na pomyslnou stejnou startovní čáru, profesionál má možná lepší boty, ale není vyloučeno, že neznámý interpret může triumfovat na stejném poli. A právě z toho důvodu, pokud vyškrtneme extrémy jako MC7 a jejich Borci na druhou, je třeba alespoň po očku sledovat Youtube rapery. Nikde není řečeno, že zítra nebudou rapovat na Náplavce, byť by dnes měli sebehorší video. Pojďme na to.

Když rapují děti o orálním sexu, vytane mi na mysli vždycky Zrzavej Chlup a Tragéd z filmu Klub sráčů, to byl stejný level. Tady je prostě všechno. Fakáče do kamery, máchání prsty, machrování značkovou teplákovkou, příběh o tom, že my si plníme sen, zatímco ostatní buď závidí, nebo jsou debilní haters… Ale taky tady kluci ukazují, že nejsou zrovna velcí básníci. Klečí / brečí, den / sen a tak dále. Moc nechápu tu větu „ty se chceš přiživovat na našem dílu“. Nejdřív, kluci, napište hit, na tomhle se přiživovat nedá a nikdo to dělat nebude.

Jako jo, můžeme si říct, že jsou to pořád mladí chlapci, kteří toho o hudebním průmyslu moc nevědí. Ale oni sami se tak nebudou cítit a budou jednat z úplně jiné pozice: samozvaných úspěšných raperů, my máme klip na Youtube, cos dokázal ty? Inu, chlapci, až budete točit příště, zkuste tam nevypadat jako poslední dva v řadě na tělocviku, které si ještě nevybrali kapitáni do týmu.

AddThis
0 comments

Podobné články: Blog

Google+