Blog

Hudební masakry – BrainLock

Častým společným znakem masakrózních interpretů je touha být vidět. Pokud možno co nejrychleji, co nejsnadněji, za co nejmenší cenu. Ale hlavně už mít něco venku, ať můžou pištět fanynky.
AddThis

Ukázkový příklad je kapela BrainLock. Banda mladíků před maturitou (kromě frontmana, který už prý odmaturoval, gratulujeme) se dala dohromady loni v listopadu, v březnu vydali videoklip, a dokonce už mají svého producenta. Prosím? Čtyři měsíce? To je pro kapelu ještě doba hájení, pokud už jdou s něčím před lidi, jsou to buď supertalentovaní lumeni nebo totální střelci. Aby bylo jasno, nechci poučovat o tom, jak si má kdo rozložit časový plán. Nicméně aby mohla kapela fungovat dlouhodobě, musí to brát zkrátka postupně. Jsou kroky, kterým se žádná nevyhne. Nadrtit repertoár, první koncert v hospodě, první epíčko. BrainLock se rozhodli na to vykašlat, našli si manažera (kdo ví, co to je za profíka, jeho web prozradí vše, jen ne to nejdůležitější – aktivity v hudební branži) a jdou ven rovnou s klipem. Připravte se, je to darda.

Tak kluci, klipy už točit umíte, teď se ještě naučte hrát. Od bandy středoškoláků samozřejmě nelze čekat zázraky. Hudba je taková, jaká je, tvrďáci před svaťákem. Texty úplně o ničem. Spousta lidí si myslí, že zpívat anglicky je sranda. Není. No ale ten zpěv. Ten zpěv! V refrénu je poslech až taková mizérie, že se nabízí otázka, kdo skladbu mixoval a zda to vůbec někomu svěřili. Protože takhle blbě nabranou skladbu jsem už hodně dlouho neslyšel. Kdyby to bylo demo z garáže, neřeknu proti tomu ani popel. Kluci potřebovali něco nahrát, než to pošlou do Kainu, jestli by tam nemohli udělat koncert. Budiž. Ale, sakra, vydat tohle jako profesionální nahrávku s klipem? Co ten jejich producent, slyšel to vůbec? To je za to poplácal po zádech se slovy: „Do roka hrajete na Rock for People?“

Teď vážně, jsou mladí a nezaslouží si posměch. Komu bychom měli věnovat pozornost, je manažer Stanislav Hudský, který evidentně neví o profesi ani zbla, vypustil do světa příšerně znějícího kočkopsa a teď se nezmůže na víc, než bránit klip v komentářích hloupými argumenty. Není to ojedinělý případ, takových lidí se snaží do hudební branže proniknout kvantum. Najdou si elévy a ve snaze vytáhnout se s nimi do pater šoubyznysu je akorát stáhnou dolů. Kdyby BrainLock teď drtili ve zkušebně a sem tam na lidech vyzkoušeli repertoár v nějakém žižkovském klubu, udělají mnohem lépe. Nemusí nikam spěchat. Ale takhle jsou jen podivnou kapelou bažící po instantní pozornosti. Tak hlavně, že mají namalované oči.

AddThis
6 comments
Dolek25
Dolek25

S Dannym souhlasit nemůžu, není tam dobře vůbec, ale vůbec nic. Nic nefunguje dohromady, rap je otřesnej, a zpěv? to se nedá okomentovat, to zní opravdu spíš jak nějakej fake. Jestli chtějí kluci hrát a opravdu hrajou takhle, tak doporučuji minimalně rok ve zkušebně a s učitelema, kteří jim pomůžou aspoň trochu vylepšít to tahání koček za vocasy......

DannyMcCoy
DannyMcCoy

Já osobně v tom nevydím žádný problém.

Očividně se na tomhle Tracku nedá nic vydělat a osobně si myslím že to udělali pro sebe ( pro radost ) a když si k tomu udělali i klip,proč ne :) Určitě na sobě pracujou a když je to baví,i tahle hudba si najde své fanoušky :)


HugoFousek
HugoFousek

Bohužel znám víc kapel, který jsou tak nedočkaví "něco dokázat", že vylezou ze zkušebny dřív, než něco opravdu aspoň trochu umí. Myslím, že takoví jsou spíš posedlí tím, co s muzikou a slavným ("slavným") životem souvisí a ne muzikou jako takovou. 
Myslím, že důležité je mít kapelu aktivní, dělat pořád na nových věcech, ale neukazovat na veřejnosti za každou cenu vše.
A v tomto případě bych doporučoval prakticky všem z kapely najít si hodiny instrumentu (zvláště pak zpěvu) a makat na sobě. Třeba to bude časem dobrá kapela, ale blbý start může bohužel vždycky akorát uškodit.

Katerina Kabatova
Katerina Kabatova

Co se týče "zpěvu" na začátku jsem si myslela, že to je parodie, kterou někdo ten klip přezpíval... ale jestli tohle myslí vážně, tak je děsivý. 

Podobné články: Blog

Google+