Blog

Hudební masakry – Co vozíme do Polska

Znám spoustu kapel, které by si rády zahrály v zahraničí. Dobrých kapel. A znám pár interpretů, kterým se v zahraničí daří. Špatných interpretů.
AddThis

Téma revival se v Hudebních masakrech opakuje po několikáté. Jenže je to takový fenomén tohoto regionu a tak obsáhlý jev, že je o tom stále co nového napsat. Ba co víc, revivaly přesáhly už dávno hudební hranice a stávají se tématem i pro sociology. Abychom zamezili zbytečným komentářům, samozřejmě, že revivaly a tribute bandy jsou po celém světě. Ale nikde jsem neviděl tak dotažený obchodní model, jako u nás.

Čest výjimkám, jsou srdcaři jako třeba The Doors revival, co se jednou za čas sejdou ve Vagonu, aby zavzpomínali na báječnou muziku a zamáčkli slzu nad nebohým Jimem (mimochodem, v létě to bude pětačtyřicet let od jeho smrti). No jo, jenže na druhé straně stojí obrovské hejno přižírek a hudebních prostitutů, kteří přežvykují repertoár stále aktivních hudebníků a místo toho, aby tvořili umění nebo alespoň nenáročnou vlastní hudbu, přiždibují si kousek po kousku slávu někoho jiného a sami se jí pak opájejí. Nebo na ní rejžují. To není můj výmysl, doporučuji najít si v archivu ČT na téma revival jeden díl z cyklu Ta naše povaha česká, kde je to krásně ukázáno. 

A protože jsme na výrobu revivalů experti, začali jsme je i vyvážet.

 

 

Robbie Williams Revival Brno je jeden z nejúspěšnějších revivalů u nás. Za svou jedenáctiletou kariéru odehráli přes tři stovky koncertů, ale ono to stačí, těch pětadvacet do roka. Protože taková kapela prostě nejezdí za desítku. Stačí si vyjet seznam jejich vystoupení a máme jasno. Městské slavnosti, pivní slavnosti, motosrazy a podobné akce, které jsou pro revivaly živnou půdou. 

Video názorně ukazuje, co naživo kapela předvede. Zpěvák se rovnou představí jako Robbie Williams, není mu moc rozumět, a to říkám i proto, že skladba Let Me Entertain You zněla po každém zapnutí hry Actua Soccer 3, kterou jsem mastil dlouho předlouho a ten text znám zpaměti. Holky backvokalistky spíš tak přikuňkávají a když se po dvou minutách konečně ozvou klávesy, jeden se lekne. To totiž nejsou klávesy, to je abominace. 

Polská potravinová produkce je často terčem kritiky. Furt si u nás někdo stěžuje na potraviny z Polska, které se k nám dováží, sem tam na to zaslechnu dokonce nějaký vtip. Takhle jsme jim to vrátili i s úroky. Robbie Williams Revival Brno u našich severních sousedů hrál mnohokrát, jezdil tam už před lety. Tak jenom doufám, že si tam teď nevypráví vtipy o muzikantech z Česka.

AddThis
4 comments
MartinIrein
MartinIrein

Pokud se zpěvák s tím, co předvádí, představuje jako Robbie Williams, je to od něj vrchol drzosti a od skutečného Robbieho Williamse by si zasloužil žalobu o pořádnou pálku. Backvokalistky jsou na scéně očividně jen proto, aby i chlapi v publiku měli na co čumět. Jediný, kdo si vystoupení užívá, je kytarista, na kterém je vidět, že je mu jedno, koho doprovází, hlavně když se vyblbne,

JanElgrothTalvinen
JanElgrothTalvinen

No ty krávo... Nejenže vypadá jako kříženec Bono Voxe a Tarantina a hejbe se jak Ricky Martin po mozkový příhodě... Ale když už kurva toho Robbieho napodobuje, tak ať se aspoň naučí jazyk. Bleju.

SaraSaura
SaraSaura

@JanElgrothTalvinen anoo primo, Bono Vox a Tarantino dohromady ! :D JA si rikala ze zacatku jestli se vubec nesnazi spis napodobit Bona :D 

TommyFendrych
TommyFendrych

11 let, 300 koncertů, a ještě si tu angličtinu nenaposlouchali?! nevydržel jsem, po cca 40 vteřinách vypínám .. ale jo, věřím, že je to kvalitní počin

Podobné články: Blog

Google+